Penceresiz Odalarda Aydınlık Dekorasyon Önerileri

Penceresiz Odalarda Aydınlık Dekorasyon Önerileri

Kimi yaşam alanlarında penceresiz yaşam alanları bulunabilmektedir. Bu yaşam alanlarında mükemmel dekorasyonu oluşturmanın önüne hiçbir engel bulunmamaktadır. Lüks ve ihtişamlı bir yaşam alanı oluşturmak için pencere ve gün ışığı olmazsa olmaz bir etmen değildir. Ancak doğru bir dekorasyon oluşturmak en önemli koşulu olmaktadır. Işık girmeyen bu odaların aydınlatmaları oldukça önemli olacaktır. Doğal ışığa yakın bir tonda ışık ve ortam oluşturmak için doğru aydınlatma ürünleri, avize ve ampul kullanılmalıdır. Ancak sadece aydınlatma ürünlerini kullanmak yeterli olmayacak, mekânın dekorasyonu da baştan uca bilinçli olarak tasarlanması gerekecektir.

Penceresiz odalar içeriye doğal ışığın girmediği yaşam alanlarıdır. Bu sebeple bu alanlar yapay ışık ile aydınlatılmak zorundadır. Ancak yapay ışık bir ortamda tek başına yeterli olamamaktadır. Zemin döşemeleri, alanda kullanılan mobilyalar, duvar boyaları ve döşemeleri gibi birçok etmen belirleyici olmaktadır.

Zemin döşemelerinde özellikle açık renkli parke kullanarak ışığı maksimum derecede yansıtması amaçlanmalıdır. Aynı şekilde duvar boyalarında da açık renk tonları tercih edilmelidir. Zemin ve duvarın açık renkli olması ile birlikte yapay ışığın yaşam alanında yansıması ve ışığı emmeyerek daha verimli bir aydınlatma oluşturulmaktadır. Üstelik bu alanlarda ayna kullanımının arttırılması da aynanın reflektör görevi görmesini sağlamaktadır. Işığı daha fazla yansıtmaya yardımcı olarak ferah yaşam alanları oluşturmak için önemli bir adım atılmış olacaktır.

Duvar ve zemin döşemelerinin açık renkli olmasının yanında, yaşam alanlarınızda tercih ettiğiniz mobilyalarınızın da açık renkli olması önemli olacaktır. Hemen hemen pek karanlık ve koyu renge yer vermediğiniz yaşam alanınız aydınlık ve ferahlatıcı bir ambiyans oluşturacaktır.

Ferah Yaşam Alanı Dizayn Edin

Yaşam alanlarınızda doğru renk ve aydınlatma ürünlerini kullandıktan sonra tercih ettiğiniz mobilya ve aksesuarların sayısı ve ölçülerinin doğru seçildiğinden emin olmanız gerekmektedir. Özellikle ferah bir yaşam alanı oluşturmak ve bu izlenimi sağlamak için çok fazla mobilyaya yer vermeyerek yaşam alanını gereğinden fazla doldurmamak gerekmektedir. Böylece hareket alanları oluşturabilir zaman içerisinde boğucu bir konsepte bürünecek dekorasyon hatalarını yapmamış olacaksınız.

Bu gibi alanlarda fazla büyük mobilyalar da tercih etmemeniz gerekmektedir. Genellikle minimal tarzda mobilya modellerini tercih ederek maksimum hareket alanı oluşturmalısınız. Bu ferah yaşam alanlarınızda alan derinliği oluşturmak için ayna kullanabileceğiniz gibi tablolara da yer verebilirsiniz. Bir pencere replikası görevi görecek tablolar yaşam alanlarına kattığı renk kontrastının yanında sade ve sıradan konseptinizi sıra dışı bir konsepte ulaşmanızı sağlayacaktır.

Penceresiz bir odaya sahipseniz mükemmel dekorasyonu oluşturmanız için önünüzde hiçbir engel bulunmamaktadır. Odayı dekore etmek, tamamen tasarımcının ve kullanıcının elindeki bir sihirli değnektir. Yaşam alanlarınızı dizayn etmekte ya da satın alacağınız lüks ve klasik mobilyalar ile evinizi nasıl dizayn edeceğinizi bilmiyorsanız endişelenmeyin. Asortie mobilya olarak müşterilerimiz için sunduğumuz tamamen ücretsiz iç mimar hizmetinden yararlanabilirsiniz. Böylece mükemmel yaşam alanlarına, profesyonllerin elinden çıkan öneriler ile kolayca ulaşabilir, hayallerinizdeki konsepti yaşayabilirsiniz.

Şık ve parmak ile gösterilen yaşam alanları dizayn etmek, ev dekorasyonunuzun pinterestteki ev dekorasyonları gibi olmasını istiyorsanız, bu blog makalemizi mutlaka inceleyin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.