Klasik Yemek Odası Takımı Sandalyeleri Nasıl Seçilir?

Klasik Yemek Odası Takımı Sandalyeleri Nasıl Seçilir?

Lüks yaşam alanlarında tercih edilen klasik mobilyaların bir kullanım formu ve adabı bulunmaktadır. Klasik mobilya ile dekore edilen yaşam alanlarında tüm evin tasarımı klasik konseptte oluşturulmaktadır. İşte bu klasik formlara dahil olan lüks yemek odası takımlarında kullanılmak üzere takım ile uyumlu şık sandalyeler bulunmaktadır. Bu şık sandalyelerin yemek odası takımının tasarımına ve kullanım alanına göre kullanım tarzı ve sayısı değişmektedir.

Peki klasik yemek odası takımlarının kullanım kapasitesi kaç olmalıdır?

Lüks yemek odası takımları kullanılacağı alana, mekâna ve kullanım amacına göre değişik model ve tasarımlarda üretilmektedir. Yemek odası takımının kullanıldığı alana göre kapasitesi değişiklik göstermektedir. Şahsi meskenlerde genellikle 6 kişilik yemek odası takımları tercih edilmektedir. Ancak daha kalabalık ailelerde bu sayı 8 hatta 12 sayısına da çıkmaktadır. Özel toplantı alanlarında kullanılan yemek odası takımları ise genellikle daha geniş kitlelere hitap ettiği için daha büyük yemek masası ve sayıca fazla yemek sandalyelerinden oluşmaktadır.

Banklı Yemek Odası Takımları

Yeni klasik yemek odası takımlarında alışılmışın dışında bir tasarımda mobilyalar bulunmaktadır. Bu farklı tasarımlar arasından beğeni toplayan modellerin arasında banklı yemek odası takımları da tercih edilmektedir. Genellikle bankta iki kişinin kullanımının imkânı sunan yemek odası takımları hem tasarımı hemde şıklığı ile beğeni toplamaktadır.

Klasik yemek odası takımları genellikle 6 kişinin kullanımı için tasarlanmıştır. Daha küçük aileler için 4 sandalyeli modeller tercih edilse de klasik mobilyanın genel karakteri en az 6 kişilik kullanım için tercih edilmesi gerekmektedir.

Klasik Yemek Odası Sandalye Seçimi

Lüks yaşam alanlarında kullanılan klasik yemek odalarında isteğe uygun özelleştirilebilen sandalye modelleri seçilebilmektedir. Kullanıcıların genel konseptine ve tamamen zevkine uygun olarak yeniden tasarlanan sandalyeler ile şık yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Klasik bir yemek odasında tercih edeceğiniz sandalyelerin konforu, şıklığı ve kullanım ölçüleri ile ideal bir formda olmalıdır.

Ergonomik ölçülere göre tasarlanan klasik yemek masası sandalyeleri ile omurga sağlığınızı ve genel postürünüzü desteklemeniz gerekmektedir. Böylece rahat ve kullanışlı bir yemek masası sandalyesi seçmenin ilk aşamasını başarıyla tamamlamış olacaksınız. Konforlu bir sandalye seçmek için sandalyenin kaplaması ve kullanılan süngerlerinin kalitesi önem kazanmaktadır. Klasik mobilyaların kumaşları genellikle dokuma kumaşlardan tercih edilmektedir. Dokuma kumaş ile tasarlanmış lüks yemek odası sandalyeleri ile şık yaşam alanlarında konuklarınızı ağırlarken konforlu bir oturum tecrübesi yaşayacaksınız.

Özel Ölçülerde Sandalyeler

Özel durumlu bir boy sorununuz mevcutsa tamamen size ve takımın genel tasarımına özel olarak üretilen sandalye modellerini tercih edebilirsiniz. Rahat kullanımınız için özel ölçülerde üretilen bu klasik sandalye modelleri ile hem mekanınıza hem kullanım alışkanlıklarınıza uygun tasarımda bir model imal ettirebilirsiniz.

Yaşam alanlarınızdaki ölçülere ve yemek odası takımınızın boyutları ile uyumlu olması adına klasik yemek masası sandalyelerinizin ölçüsünü ve sayısını arttırabilme imkânınız varken azaltma özgürlüğünüzde bulunmaktadır.

Kolay Temizlenebilir Olmalı

Yemek odası takımınız içerisinde ya da sonradan tercih edeceğiniz yemek masası sandalyelerinizin tasarımı ve konforuna ek olarak kolay temizlenebilir yapıda olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir. Silinebilir özellikle şık motifli kumaşlar ile kaplanan lüks yemek masası sandalyelerinizin kaplamaları leke tutmayacaktır. Kolay silinebilir yapısı ile daha uzun ömürlü bir kullanım sunan bu sandalyeler kullanıcısını da memnun etmektedir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.