El Oyması Koltuklar ile Geleceğe Miras Bırakın

El Oyması Koltuklar ile Geleceğe Miras Bırakın

Salonlar evlerin en önemli alanlarından biridir. Tüm ailenin toplandığı, misafirlerin ağırlandığı, evdeki herkesi ortak zaman geçirdiği odadır. Bu nedenle salonların dekorasyonuna oldukça önem verilmektedir. Salon dekorasyonunda en önemli faktörlerin başında koltuk takımları gelmektedir. Koltuk takımları oldukça farklı tarzlarda ve modellerde üretilmektedir. Tarzınıza en uygun olan koltuk takımı ile salonunuzu dekore edebilirsiniz.

El oyması koltuk, çok eski zamanlardan beri üretilen ve tercih edilen çok şık klasik koltuklardandır. El oyması koltuk takımı geçmişten günümüze gelişerek ulaşmıştır. Koltuk döşemesinin renkleri, desenleri ve kumaş türü oldukça değişik seçeneklerde üretilmektedir. Ahşap kısımları da oldukça farklı renklerde tasarlanmaktadır. Eski oymalı koltuk takımları benzer oymalı ve benzer renklerde iken, günümüzde çok farklı tasarımlarda klasik el oyması koltuk takımı bulabilirsiniz.

Salonunuz için el oyması koltuk takımı alırken salonunuzun büyüklüğüne uygun seçim yapmanız oldukça önemlidir. Farklı büyüklüklerde koltuk takımları bulunmaktadır. Salonunuzun ölçüsüne uygun büyüklükte seçeceğiniz mobilya ile istediğiniz salon tasarımını yakalayabilirsiniz. Özellikle dar alanlara koltuk seçimi yaparken dikkat etmelisiniz. Hareket alanı daralmaması ve dekorasyon açısından uygun ölçülerde koltuk takımı seçmelisiniz.

Salonlarınızı el oyma koltuk ile dekora ederken halı ve perde tasarımına da dikkat etmelisiniz. Klasik tarzda olan bu koltuklara uygun olan halı ve perde kullandığınızda salonunuzun dekorasyonu tamamlanmış olacaktır.

Klasik el oyması koltuk takımı ile dekore edeceğiniz salonunuza halı seçiminde bulunurken öncelikle olarak tarzına dikkat etmelisiniz. Koltuk takımının renklerine ve desenlerine uygun klasik tarzda koltuk seçmelisiniz. Koltukların ortasında kalan alana uygun büyüklükte halı almalısınız. Fazla küçük veya büyük halılar hoş görüntü oluşturmayacaktır.

Perdeler evlerdeki yaşanmışlığı arttıran ve dekorasyonunda oldukça önemli faktörlerdir. Perde seçiminde de aynı şekilde klasik tarzda perde seçilmelidir.

Klasik salon dekorasyonu oldukça hassas bir konudur. Klasik tarzda salonunuzu dekore ederken aksesuar konusunda seçici davranmalısınız. Fazla aksesuardan kaçınmalısınız çünkü fazla aksesuar kalabalık bir görüntüye sebep olacaktır. Yerinde ve yeteri kadar aksesuar kullanımı dekorasyonun en önemli tamamlayıcı unsurlarıdır.

Klasik salon dekorasyonlarında ayna kullanımı oldukça fazla tercih edilen aksesuarlar arasında yer almaktadır. Klasik tarzda ahşap çerçeveli ayna modelleri duvarlarınıza hareket getirecektir. Tercih edebileceğiniz diğer aksesuarlar ise tablolar, saatler, biblolar, olabilir.

Klasik oyma koltuk takımı alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında koltukların üretiminde kullanılan malzemeler yer almaktadır. Oyma koltuklar, dayanıklılık ve şıklık açısından kaliteli ahşap malzemeden üretilmiş olması gereklidir. Ahşap koltuklar, diğer malzemelere göre daha dayanıklıdır ve yıpranması daha uzun sürer.

Koltuk takımı alırken koltuk döşemesine de dikkat etmelisiniz. Koltuk döşemelerinin uygun kalitede kumaştan yapılmış olması önemlidir. Genellikle ahşaptan üretilen koltuklar uzun yıllar kullanılsa da döşemelerinin yıpranmasından dolayı eski görünüme sahip olabilirler. Bunun önlenmesi için mutlaka kaliteli kumaştan döşenmiş koltuk takımı tercih etmelisiniz.

El oyma koltuk takımı fiyatları üretilen malzeme kalitesinden, modelinden, el oyması işçiliğinden, büyüklüğünden ve daha birçok faktörden etkilenmektedir. El oyması antika koltuk fiyatları da koltuğun özellikleri ve durumuna göre değişmektedir.

El oyması koltuklarının özel bir kitlesi vardır. Oldukça değerli el emeği olan bu koltuk takımları işe evinizi dekora edebilirsiniz. Geçmişte sadece koltuk takımları değil, gardıroplar, karyolalar, masalar ve sandalyelerde de el oyması desenler kullanılmaktaydı. Ancak zamanla fabrikasyon ürünlerin artması ve modern ürünler üretilmesiyle eski ilgisini kaybetmiştir.

El oyması koltuk takımı ve el oyması mobilya sevenler için hala ince işçilik ile üretim yapan firmalar ve ustalar bulunmaktadır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.