Pinterest’teki Evlere Kavuşmak İçin Tüyolar

Pinterest’teki Evlere Kavuşmak İçin Tüyolar

Son zamanların en popüler sosyal paylaşım platformlarından birisi olan Pinterest’te birçok ev dekorasyonu ve tasarımı görüyoruz. Bu tasarımlara ulaşmak her ne kadar zor görünse de aslında birkaç ipucu ile herkesin bu tip bir ev dekorasyonuna sahip olması mümkün. Burada önemli olan uyum konusuna dikkat etmek. Peki pinterest lüks evler için neler yapmak, nelere önem vermek gerekiyor. Gelin birlikte bakalım. Günümüzde insanlar, evlerini dekore etme amacıyla fikir bulabilmek için Pinterest platformunu kullanmaktadır. Evi tamamen baştan dizayn etme ya da sadece yenileme amacıyla birçok tüyo bu sitede yer alıyor. Yapılan araştırmaya göre Pinterest kullanan kişiler evlerini dekore ederken yüzde 60 oranında Pinterest’teki fikirlerden yararlanıyor.

Pinterest mobilya modelleri ve pinterest klasik mobilya modelleri ile hayallerinizdeki evi yaratmanız mümkün. Bunun için şu adımları izlemeniz yeterli olacak:

1. İhtiyacınız Olan Ürünlere Yönelin

Pinterest tasarımlarında fazlalığa yer yok. Genellikle her ev tasarımı tamamen ihtiyaç duyulan ürünlerden oluşuyor. Bu nedenle dekorasyondan önce ilk olarak hangi mobilyalara ya da dekorasyon ürünlerine ihtiyaç duyduğunuzu belirleyin ve liste hazırlayın. Evlerde fazla eşyaya yer vermek gözlerinizin yorulmasına ve dinlenememenize neden olur. Kalabalık bir görüntü, evinizde kötü bir dekorasyona neden olacaktır. Bu nedenle sadece ihtiyacınız olan pinterest mobilya modelleri satın alın.

2. Evinizdeki Alanı Verimli Bir Biçimde Kullanın

Evinizi dekore ederken kesinlikle fonksiyonellik konusunu göz ardı etmeyin. Gereksiz eşyalarla evi doldurmayın buna ek olarak doğru mobilyaları doğru alanlara konumlandırın. Bu şekilde hem alandan tasarruf eder hem de alanı daha verimli kullanabilirsiniz. Sizin de bildiğiniz gibi Pinterest ev modelleri hep ferah olur. İşte bunun nedeni alanların verimli bir biçimde kullanılmasıdır.

3. Renklerden ve Desenlerden Mutlaka Yardım Alın

Pinterest evleri hep neşeli ve cıvıl cıvıl bir imaj sunar. Bu evlerdeki atmosferi yakalayabilmek için mutlaka renklerden ve desenlerden yardım almanız gerekir. Renkler sizlerin doğal güzelliklere ulaşmanızı sağlar. Pinterest klasik mobilya modelleri arasından tarzınıza en uygun renk ve desende olanı seçerek, harika ve ferah bir ortam yaratmanız mümkün.

4. Dekoratif Ürünleri Asla Es Geçmeyin

Pinterest’te yer alan evlerin tamamında dekoratif ürünler dikkat çekmektedir. Dekoratif ürünler kullanmadan, hayalinizdeki Pinterest tasarımına ulaşmanız pek de mümkün olmayacaktır. Bu nedenle tablolar, biblolar, dekoratif duvar kağıtları, dekoratif çıkartmalar, minderler gibi birçok ürünü kullanabilirsiniz. Size bir fikir vermek açısından özellikle denizi yansıtan ürünler, evinizin ferahlığa kavuşmasını sağlar.

5. Dış Cepheye de Önem Verin

Pinterest’teki evlere kavuşabilmek adına evinizin dış cephesine de önem vermeniz gerekir. Örneğin duvarları pastel renklere boyamak, dekorasyonunuzu güzelleştirir. Bununla beraber bahçe, balkon ya da verandanız varsa o alanlara da minimal dekoratif ürünler yerleştirerek, güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

6. Zemin Dekorasyonu da Önemli

Pinterest lüks evler tasarımlarında zeminlere dikkat ettiyseniz hep bir sadelik göreceksiniz. Odanızın tasarımına göre zemininizi ayarlamalı ve karmaşıklıktan uzak sade halı ya da kilim gibi ürünler seçmelisiniz. Bu sayede görsel karmaşıklıklardan uzak sade bir eve ulaşmış olursunuz.

7. Mutfak Dekorasyonu da Çok Mühim

Pinterest mutfak dekorasyonları genellikle canlı renkler ve minimal akımla birleştirilen tasarımlardan oluşmaktadır. Mutfak her zaman kullandığımız bir alan olduğu için burada karmaşıklığa izin vermemek gerekir. Bu nedenle pinterest klasik mobilya modelleri tercih ederken, minimal tasarımlara önem vermelisiniz.

Eğer sizler de minimal ve şık tasarımlar istiyor ve Pinterest lüks ev modellerine ulaşmak istiyorsanız bu noktalara mutlaka dikkat etmelisiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.