Klasik Banyo Dolabı Kullanımı Püf Noktaları

Klasik Banyo Dolabı Kullanımı Püf Noktaları

Banyolarda farklı dolap çeşitleri kullanılmaktadır. Normal dolaplar kullanıldığı gibi, lavaboların altlarına veya yanlarına, çamaşır makinelerinin üstlerine dolaplar konumlandırılarak ta kullanılmaktadır. Özellikle dar alanlar için çamaşır makinesi ve lavabolara uygun dolap seçimi banyoların hareket alanını genişletecektir.

Banyolar genellikle nemli oldukları ve suyla fazla temas ettikleri için klasik banyo dolapları kullanılırken dikkatli olunması gereklidir.

Mümkünse banyo dolaplarının duşakabin ve lavabodan uzak bir konuma yerleştirilmesi, suyla olan teması azaltacaktır. Banyoda havalandırmaya göre nemlenme fazla oluyorsa, buharlanma ve nemlenme durumunda dolapları kurulayabilirsiniz. Kurulama yaptığınızda hem banyo dolaplarında lekelenme olmayacak hem de kabarmaları önlemiş olacaksınız.

Banyo dolapları genellikle ahşaptan yapıldığı için sudan fazla etkilenmektedir. Dolap içine koyduğunuz içinde sıvı olan ürünlerin kapaklarının kapalı olmasına, dökülmeleri önlemek için dik pozisyonda konmasına dikkat ediniz. Nemli olan ürünleri (örneğin temizlik bezleri gibi) kapaklı olan dolap içlerine koymamaya özen göstermelisiniz.

Banyo Dolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Henüz banyo dolabı almadıysanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Banyolarda dolapların ıslanma ihtimali fazla olduğu ve banyolar nemli olduğu için banyo dolabı alırken kullanılan malzemenin nemden ve sudan az etkilenecek olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle bazı malzemeler suya ve neme karşı oldukça hassas oldukları için kabarmalar yapmaktadırlar. Banyo dolaplarının uzun süreli kullanılması için, dolapların malzemesinin nemden ve sudan etkilenmemesi gerektiği gibi darbelere ve çizilmelere karşı da dayanıklı olan malzeme seçiminde bulunabilirsiniz. Eğer lavabo altına dolap alacaksanız ıslanma riski diğer dolaplara göre daha yüksektir. Bu dolapların mutlaka suya karşı dayanıklı olmasına dikkat ediniz. Mümkünse lavabonun konumlandığı alanın ahşaptan olmamasına dikkat etmelisiniz.

Dar banyolar için lavaboların üst kısımları ve yan kısımlarına konumlandırılmış dolaplarda banyolarınızın dekorasyonu açısından hoş gir görünüm sağlayabilir. Bu şekilde diğer alanlar boş bırakılarak mevcut alanda hareket alanı bırakılabilir ve alan işlevsel olarak kullanılabilir.

Çamaşır makinesini içine alan klasik banyo dolabı modelleri çeşitlilik göstermektedir. Üst kısmında havlu, temizlik malzemeleri gibi ürünlerin saklanması için raflar bulunabilmektedir. Daha geniş banyolar için tercih edilebilecek olan banyo dolaplarının bir kısmında kendinden kirli çamaşır haznesi de bulunmaktadır. İhtiyacınıza ve banyonuzun büyüklüğüne göre uygun klasik banyo dolap modelleri seçebilirsiniz.

Eğer daha geniş bir banyonuz varsa, çamaşır makinesini banyoda kullanmayacaksanız veya daha fazla banyo dolabı ihtiyacınız varsa klasik banyo dolapları tercih edebilirsiniz. Bu dolapların en büyük avantajları daha fazla raf ve çekmece olmasıdır. Banyoda kullanacağınız birçok ürünü bu dolaplarda depolayabilir veya saklayabilirsiniz.

En yeni klasik banyo dolap modelleri, istediğiniz her tarzda bulunmaktadır. Büyüklüğü, biçimi, malzeme kalitesine göre birçok banyo dolabı bulunmaktadır. Banyonuzun büyüklüğüne ve ihtiyacınıza uygun banyo dolabı bulmanız mümkündür.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.