Lüks Banyolar İçin Klasik Mobilya Önerileri

Lüks Banyolar İçin Klasik Mobilya Önerileri

Lüks ve kendine has tasarımlara sahip evlerin her odası ayrı bir özenle hazırlanır. Lüks evler için dizayn edilen banyoların da tıpkı diğer odaların dizaynı kadar özenli ve titizlikle hazırlanması gerekir. Klasik tarza sahip olan banyoların tasarımları daha zordur. Bu nedenle seçilecek olan tüm mobilya ve diğer malzemelerin büyük bir özenle hazırlanması gerekir. Burada seçilen tüm ürünler kaliteli ve özel çizgilere sahip olmasında fayda vardır. Özellikle mobilya seçimi hep bir adım daha önde olmalıdır. Uzun kullanım ömrü ve hoş görünüme sahip olan klasik banyo mobilyaları, renkleri ile de her zaman modern ve klasik yapıların ulaşabileceği en son noktaya ulaşmalıdır. Kaliteden ödün vermeden hazırlanan ve tercih edilen bu mobilyalar nem ve rutubet karşısında etkilenmemeli her zaman kendi has rengini koruyabilmelidir. Yine dolap ve diğer mobilyaların üzerinde yer alan aynalar kararmamalı ve kolay temizlenebilmelidir.

Mükemmel Tasarıma Sahip Lüks Banyo Mobilyaları

Lüks banyo mobilyaları, sadece tasarım olarak değil kalite olarak ta hep bir adım önde olmalıdır. Bu alanlarda gol işlemeli mobilyaları tercih edebilirsiniz. Yine klasik ve modern yapıların da beraber harmanlanmasında fayda vardır. Banyolarda kullanılabilecek en güzel ve sağlam malzemelerden bir tanesi de mermerlerdir. Doğru mermer seçimi ile her zaman banyonuzu en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Yine mermer renge ve desenlerine uygun mobilya seçmeniz de önemlidir. Özellikle dolap seçimleriniz banyonun diğer aksesuarlarına tam uyum sağlamalıdır. Eğer klasik tarzınızı banyonuza da taşımak istiyorsanız rüstik modelleri tercih edebilirsiniz. 1800’lü yılların esintisini ve ihtişamını yansıtmanız da banyonuza verdiğiniz önemi bir kat daha artırabilir.

Klasik banyo tasarımlarında kullanılan mobilyalar düz ve pürüzsüz bir yapıya sahip olmalıdır.

Her mobilya gibi banyo mobilyaları da diğer banyo aksesuarlarına uyum sağlamalıdır.

Banyo tasarımlarında kullanılan klasik mobilyalar üzerinde buhar ve nem gibi unsurları barındırmamalı ve uzun yıllar kullanılabilmelidir.

Klasik tarzda olan banyo mobilyaları üzerine yaldızlı desenlere ve el işçiliği desenlere sahip olmalıdır.

Eğer klasik mobilyaları banyonuza taşımak istiyorsanız muhakkak burada beyaz ya da fil dişi renklerini tercih etmeniz gerekir. Eğer  beyaz ve açık renkli mobilyaları kullanmayı sevmiyorsanız üzerine pastel tonlardan ya da parlak tonlardan renkleri kullanabilirsiniz.

Klasik banyo mobilyalarında sadece mobilyanın rengine ve kalitesine değil aynı zamanda da mobilyanın kesim tarzına da dikkat etmelisiniz. Oval ve oyuntuları olan mobilyalar her zaman asil bir görünüme sahip olacağı için özellikle oymalı modellere banyonuzda yer vermeniz gerekir.

Banyo mobilyalarında ahşabın ihtişamını büyük ve işlemleri aynalara da rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Böylece daha asil bir tasarıma imza atmış olursunuz.

Lüks Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Lüks banyo dekorasyonu, için ilk etapta doğru banyo kaplamasını bulmanız gerekir. Burada çini işlemeli fayanslar tercih edilebileceği gibi siyah mermerler de tercih edilebilir. Lüks tasarımlarda kullanılan işlemler banyoda da yerini almalıdır. Özellikle taşlı ya da işlemeli kolları olan mobilyaların seçimi her zaman daha doğru olur. Lüks banyo tasarımı, sadece bunlarla da sınırlı değildir. Banyoda kullanılan aydınlatma ve diğer detaylara da özen gösterilmelidir. Eğer farklı bir aydınlatma istiyorsanız köşe aydınlatmalarını tercih edebilirsiniz. Lüks banyo dolapları da tasarımın bir diğer önemli yanıdır. Banyo dolaplarındaki görsellik tamamen ev sahiplerinin tarzına göre seçilmelidir. Fakat dış yüzeyi kaliteli ve kullanışlı olan banyo dolapları her zaman ihtişamı artıran en önemli detaylar arasında yer alır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.