Avangard Banyo Mobilya Modellerini Keşfedin

Avangard Banyo Mobilya Modellerini Keşfedin

Tam anlamıyla lüks denemez ama sade de değil, klasik tarz kadar klasik değil ama moderni de tam olarak temsil etmiyor. Avangard dekorasyon tarzı tüm bunların denge içinde bir araya getirilmesiyle oluşturuluyor. Aslında klasik tarzın biraz daha modernize edilmiş hali diyebileceğimiz avangard mobilya kavramı son zamanlarda karşımıza daha çok çıkıyor. Özellikle banyolara çok yakışan bu tarz için avangard banyo çeşitlerine bir göz atmanızda fayda var.

Banyosunu yeni dizayn edecek olanlar ya da yeni bir banyo tasarlayacaklar olanlar için en zor olanı stil seçmek. Günlerce dergi ve katalog sayfalarına bakıp, mobilya çeşitleri arasından karar vermek epey zor oluyor. Artık daha fazla modern mi olsun, klasik mi, lüks mü olsun sade mi diye düşünmeyin. Avangard banyo mobilyaları işinizi kolaylaştırıyor. Son yıllarda karşımıza daha çok çıkan ve evlerde kendine daha çok yer bulan avangard dekorasyon banyolara çok yakışıyor. Peki, avangard dekorasyon nedir? Gelin önce ona bakalım.

Avangart Banyolar, Avangart Dekorasyon Nedir?

Türkçeye Fransızcadan geçmiş olan bir kavram “avangard”. Aslında askeri bir kavram ve “öncü birlik” anlamına geliyor. Bakıldığında mobilya tarzı açısından da bir öncü birlik olma hali var diyebiliriz. Ne de olsa pek çok unsurun dengeli bir harmanı avangart tarzda görülebiliyor. Avangard, moda ve dekorasyon alanında ezber bozan ve sıra dışı gibi ifadeleri daha çok karşılayan bir kavram. Özetle, standartların ötesine geçmek, yenilikçi tasarımlarla kalıpları kırmak, klasiği yumuşatmak, moderne şöyle bir dokunmak isteyenler tercihlerini avangart mobilyalardan yana yapıyorlar. Türkiye’de avangard denildiğinde hala akla klasik tarzın son yorumu gelse de öyle değil. Bu tarzla birlikte klasik mobilya kalıplarından çıkılıyor, tasarımlar farklılaşıyor ve hem gösterişli hem lüks bir dekorasyon anlayışı devreye giriyor.

Avangard Banyo Mobilyaları ile Sınırlarınızı Aşın

Avangart dekorasyon tarzında sınır tanımanıza gerek yok. Çünkü bu tarzda sınır diye bir şey yok. Hayal gücünüz sizin tek sınırınız olabilir. Ancak bu da karmaşık ve yorucu tasarımlara yol açmamalı. Özellikle banyo gibi dar alanlarda bu tarz mobilyaları seçerken daha dikkatli olmak gerekiyor. Yorucu olmadan lüks ve şık, modern ve ihtişamlı bir ortam kurgulamak elbette mümkün... İşlemeli ve oymalı mobilyalar, cesur renk kombinasyonları, parlak yüzeyler ve ayrıntılı aksesuarlar, klasik tarzın modern bir yorumunu banyonuzda uygulamanıza ve avangard banyo çeşitleriyle sınırlarınızı aşmanıza yardımcı oluyor.

Banyonuzda Kontrast Yaratın

Modern dekorasyonda kontrast yaratmak bir trend haline geldi. Bu da birbiriyle uyumsuz mobilya ve renklerin bir araya getirilmesi demek oluyor. Klasik dekorasyon tarzında ise modern tarza zıt olarak her şey dengeli ve uyum içinde, tarza karşı bir aykırılık, zıtlık yaratacak bir renk görmek pek mümkün değil. Eşsiz bir uyum söz konusu... Öte yandan, en yaygın dekorasyon kalıplarından biri de duvar renginin dekorasyonun genelinden daha açık tonlarda tercih edilmesi. Banyolarda bu yaklaşımı banyo karolarında görüyoruz. Peki, avangard banyo çeşitleriyle ezber bozmaya hazır mısınız? Estetik ve göz alıcı bir banyo için geç kalmış değilsiniz. Unutmayın, bu tarzın özelliklerden biri kontrastın kullanılması ve mekanda çarpıcı bir etki yaratılmasıdır. Koyu renklerle, parıltılı bir dünyanın kapılarını siz de açabilirsiniz.

Avangard Banyolarda Aydınlatmanın Etkisini Unutmayın

Avangart banyolarda aydınlatma önemli bir unsur. Çünkü hem bir derinlik yaratmak hem de bazı alanlara vurgu yapmak için iyi ve uyumlu bir aydınlatmaya ihtiyacınız var. Renkleri göstermek, ortamı parlatmak, işlemeleri ve altın varaklı mobilyaları göz önüne sermek için banyonuzun ışığını çok iyi ayarlamanız gerekiyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.