Bana Evini Anlat Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim!

Bana Evini Anlat Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim!

Yaşam alanlarınızın kişiliğinize dair önemli ipuçları barındırdığını ve dekorasyon tercihlerinizin kişilik yapınız hakkında bilgi verdiğini biliyor muydunuz? Evinizde kullandığınız aksesuarların, renk seçiminizin, mobilya materyali tercihinizin ve daha pek çok detayın sizin hakkında söyleyecek bazı şeyleri var!

Renk seçimi içinde bulunduğunuz psikolojik durum ve ruh halinizi yansıtmanız konusunda önemlidir. Evinizde duvar rengi tercihiniz ve en baskın olan renk seçiminiz kişiliğinizin önemli bir dışa vurumudur. Eğer ev dekorasyonu için sarı tonlarını tercih ediyorsanız iç dünyanızda kreatif yönü baskın biri olabilirsiniz. Kahve tonlarında dekorasyon tercih edenler melankoliden hoşlanan kişilerdir. Dekorasyonda turuncu seçimi ise genelde ev sahibinin misafirperver ve arkadaş canlısı olduğunu gösterir.

Açık mavi, nil yeşili ya da nüde gibi yumuşak tonları ev dekorasyonunda kullanan kişiler daha sakin ve dingin yapılarıyla dikkat çeker. Dışa dönük ve yaratıcı kişilerin ev dekorasyonunda tercihi ise daha parlak renkler olur. Özellikle klasik ev dekorasyonu mobilyalarında karşımıza çıkan altın varaklar ve benzeri detaylar, iddianın ve gücün temsilidir.

Aksesuar kullanımı da kişiliğiniz hakkında pek çok detay barındırır. Biriktirdiğiniz anıları evinizde sergilemekten hoşlanıyor ve bunun için pek çok aksesuar kullanıyorsanız arkadaş canlısı ve romantik bir yapıya sahip olduğunuz söylenebilir. Mobilya modelleri ve aksesuar modelleri arasında tercihiniz daha minimal tarzda modellerse bu sizin özgürlüğünüze düşkün ve bireysel düşünen bir yapıya sahip olduğunuzu gösterir.

Mutfak dizaynı seçimi de kişilik yapınız hakkında bilgi veren unsurlardan biridir. Ferah ve açık tonlarda bir mutfak hayal edenler genelde mutfakta vakit geçirmeyi seven ve düzenli kişilerdir. Endüstriyel tarzda tasarlanan işlevsel bir mutfak stiline sahip olmak isteyenler sosyal yönü baskın, kalabalık davetlerden hoşlanan yapılarıyla öne çıkar. Koyu renk ve modern mutfak tarzını benimseyenler ise genelde mutfakta daha az vakit geçiren kişilerdir.

Ev dekorasyonu tarzınızın, karakterinizi daha iyi yansıtmasını istiyorsanız yukarıdaki noktalara dikkat ederek dekorasyonda bazı değişiklikler yapabilir ve kendi stilinizi daha doğru bir şekilde yansıtabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.