Asortie Klasik Mutfak Tasarımlarında Kendi Tarzını Yarattı

Evlerde en fazla zaman geçirilen yerlerin başında gelen mutfaklar, önceden yalnızca yemek pişirilen yerler olarak düşünülürken artık, yemek yenilen, sohbet edilen hatta misafir ağırlanabilen yerler haline geldi. Hatta Amerikan mutfak tarzı ile salonlar ve mutfak arasındaki bölümlemeler bile aradan kaldırıldı. Mutfaklar, kahve saatlerinin vazgeçilmez mekânları, beş çaylarının uzun sohbet köşeleri, çocukların annelerinden yemek yapmayı öğrendikleri alanlar olarak evlerde en çok kullanılan yaşam alanıdır.

Mutfak tasarımlarında dikkat edilmesi gereken iki temel unsur, tasarım ve fonksiyonelliktir. Yani kullanılan eşya ve mobilyalar hem dekoratif, hem de kullanıcıya kolaylık sağlayacak özelliklere sahip olmalıdır. Son zamanlardaki konut projelerinde özellikle mutfaklar daha küçük olarak dizayn ediliyor. Bu da alanı kısıtlı hale getiriyor.  Mutfağın en iyi şekilde kullanılabilmesi için de iyi dizayn etmek gerekiyor. Ölçülere uygun bir alan yaratmak daha verimli kullanım imkanı sunacaktır.

Klasik mutfak mobilyalarının, son zamanlarda düz ve işlemesiz sıradan mutfak mobilyalarına göre daha fazla tercih edilmesi ile birlikte, görkemli mutfak mobilyalarında da artış oldu. Lüks mutfak dekorasyonu tercihlerinde görülen artış, zarif ahşap oymalı mutfak mobilyalarına olan ilgiyi arttırdı.

Mutfağında hem fonksiyonel kullanım hem de konforu bir arada tutmak isteyenler klasik mutfak dekorasyon ürünlerini inceleyebilirler. Mutfak mobilyaları renk seçiminizi, alanın genişliğine ve aldığı ışığa göre ayarlamalısınız. Örneğin dar ve az ışık alan mutfaklarda sedef, krem veya beyaz tonlarında açık renkler tercih edilmelidir. Dar alanlardaki açık renk mutfak mobilyaları ortama huzur katacaktır.

 

Geniş mutfaklarda mutfak tezgâhı kişilerin ferah kullanımızı için geniş ve uzun tutulmalıdır. Ayrıca mutfak tezgahı mutlaka mobilya ile uyumlu seçilmelidir. Mutfak dekorasyon fikirleri için daha enerji dolu bir mutfak yaratmak adına duvar renkleri ile elektronik eşyalarınızın renklerini uyumlu hale getirebilirsiniz. Örneğin beyaz rengin hakim olduğu mutfağınızda siyah elektronik ev aletleri ve ahşap ürünleri bir araya getirebilirsiniz.

Asortie Mobilya, sizin hayalinizdeki mutfakları anahtar teslim şekilde tasarlıyor ve üretiyor. Siz sadece hayallerinizi iç mimarlarımız ile paylaşıyorsunuz, sizin istediğiniz özelliklere sahip projeyi yılların verdiği tecrübe ile harmanlayarak size farklı alternatifler sunuyoruz. Geriye sadece seçtiğiniz tasarımı mutfağınıza uygulamak kalıyor. Tamamen doğal ve dayanıklı ahşaptan üretilen mutfak mobilyaları, kullanıcının istediği özelliklerde yıllara meydan okuyacak sağlamlıkla üretiliyor. Asortie’nin farklı mutfak modelleri için sizi Masko Mobilya Kenti 4B Blokta bulunan showroomumuza bekliyoruz. 
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.