Özel Tasarım Mutfak Mobilyaları ile Kendinizi Özel Hissedin

Özel Tasarım Mutfak Mobilyaları ile Kendinizi Özel Hissedin

İhtiyaca ve alana göre özel olarak tasarlanan mutfak mobilyaları, mutfak dekorasyonunda en çok tercih edilen mobilyalar arasındadır. Faklı boyutlarda ve farklı biçimlerde olan mutfaklar için özel tasarlanan mutfak mobilyaları hem tasarım hem de işlevsellik açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

Özel Tasarım Mutfak Dolapları

Klasik Mutfak dolapları, mutfakların en önemli mobilyalarıdır. Hazır mutfak sistemleri bulunduğu gibi mutfağınıza uygun özel ölçü mutfak dolapları da yaptırabilirsiniz. Özel tasarım mutfak dolabı yaptırırken, ihtiyacınıza uygun düzende üst ve alt dolapları tasarlatabilirsiniz.

Alt mutfak dolabı ve tezgah tasarımında ocağın ve lavabonun nasıl konumlandırılacağına dikkat etmeniz gereklidir. İşlevsel olarak en fazla verimli olacak şekilde tasarlatmalısınız. Alt mutfak dolaplarının çekmece sistemleri ve raf sistemlerinde farklı tasarımlar bulunmaktadır. Yüksekliği az, kaşık, bardak ve baharat gibi ürünlerin yerleştirilebileceği çekmeceler olduğu gibi, tencere gibi ürünlerin yerleştirilmesi için daha yüksek olan çekmece tasarımları da bulunmaktadır.

Mutfak dolabı tasarlatırken, kullanılan malzeme kalitesine dikkat etmelisiniz. Suyla temasın fazla olduğu alanlar arasında olduğu için duya dayanıklı malzemeden üretilmesini talep etmelisiniz. Tezgah seçimi de oldukça önemlidir. Tezgahlar mutfak dekorasyonunda oldukça önemli ürünlerdir. Tezgah seçiminde tasarıma dikkat edilmesi kadar, tezgah kalitesine de dikkat edilmesi gereklidir. Gıda ve suyla olan temaslara karşı dayanıklı, çizilmelere ve ısıya karşı dayanıklı tezgah tercih etmelisiniz.

Özel Tasarım Mutfak Köşe Masası

Mutfaklarda köşe masa takımı oldukça tercih edilen mutfak masalarındandır. Köşe yemek masaları, alan tasarrufu sağladığı için özellikle dar alanların vazgeçilmez ürünleridir. Köşe yemek masası takımları ahşaptan üretilebildiği gibi, metal ve çeşitli malzemelerden de üretilebilmektedir. Klasik, modern veya başka tarzda dekore edilecek olan mutfaklar için uyumlu birçok köşe yemek takımı bulunabilir.

Özel Tasarım Yemek Masası

Geniş mutfaklarda masa kullanımı dekorasyon ve işlevsellik açısından çok uygundur. Hazır ölçülerde bulunan yemek masalarını tercih edebileceğiniz gibi mutfağınızın alanına uygun veya ihtiyacınıza uygun yemek masası da yaptırabilirsiniz. Az kişilik aileler ve alanı dar olan kişiler, mutfakları için az yer kaplayan veya açılıp kapanma özelliği olan mutfak masalarını tercih edebilirler. Bu gibi durumlar için size ve evinize en uygun yemek masasını özel olarak tasarlatabilirsiniz.

Özel tasarım klasik mutfak masası yaptırırken, kullanılan malzeme kalitesine, işçiliğine ve alanınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yemek masalarında kullanmak için sandalyelere alternatif olarak tabure veya bank seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Son zamanlarda oldukça farklı tasarımlarda üretilen banklar, puflar ve tabureler mutfağınıza oldukça dekoratif hava katacaktır.

Özel tasarım mutfak mobilyaları, oldukça tercih edilen mutfak dekorasyonu arasındadır. Mutfak mobilyalarının özel olarak ürettirilmesi mutfak alanına en uygun mobilyaların tercih edilmesini, hayalinizdeki dekorasyonu sağlayabilmenizi ve işlevsel olarak size en uygun olan mutfağı tasarlayabilmenizi sağlamaktadır.

Mutfakların dekorasyonunda mobilyalar kadar halı, perde ve aksesuarlarda oldukça önemli faktörlerdir. Yemeklerin hazırlandığı mutfaklarda olası kazaları önlemek ve temizlemeyi kolaylaştırmak önemlidir. Bu nedenle mutfağınız için halı seçiminde, halının leke tutmaz ve kolay temizlenebilme özellikleri olmasına dikkat etmelisiniz. Mutfak dekorasyonunuza uygun açık renklerde halı seçmiş bile olsanız, bu özellikleri sayesinde sıkıntı yaşamayı önlemiş olacaksınız.

Mutfaklar için perde seçiminde de yağlanmalara karşı temizlemesi kolay ürünler seçmeye özen göstermelisiniz. Özellikle ocak perdeye yakın olarak konumlandırılacaksa perde seçiminde hassas olmanız gereklidir. Mutfaklar lezzetli yemeklerin hazırlandığı, hoş vakitlerin geçirildiği alanlardır. Mutfak dekorasyonunda, hazır mutfak mobilyalarına ek olarak, özel ölçü klasik mutfak mobilyaları olduğunu da unutmayınız.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.