Gümüş Kaplama Yemek Odası Takımlarını Keşfedin

Gümüş Kaplama Yemek Odası Takımlarını Keşfedin

Gümüş kaplama yemek odaları lüks ve göz alıcı yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Varaklı mobilyaların arasında altından sonra en çok tercih edilen gümüş varaklardır. Gümüş varaklı mobilyalar daha çok gümüş renkli konsepte uygun yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Ayrıca parlak gümüş rengi ile de alışılmışın dışında göz alıcı bir konsept oluşturabilirsiniz.

Altın varaklı mobilyalar günümüzde birçok yaşam alanında sıkça kullanılmaktadır. Lüks yaşam alanlarında tercih edilen bu varaklı mobilyalar artık göze aşina ve alışılmış gelebilmektedir. Ancak klasik ve lüks yaşam alanlarında daha az tercih edilen gümüş varaklı mobilyalar göz alıcı ve ilgi çekici bir konsept oluşturabilmektedir.  Yemek odalarında da ahşap oyma motifler ve mobilyaların ahşap kısımlarında gümüş varak kullanılabilmektedir. Gümüş varak genellikle altın varak gibi yaprak formda temin edilip mobilyaya özel bir teknik ile ustalar tarafından büyük bir işçilik ile işlenmektedir. Ahşap oyma motiflerin şık ve gösterişli tasarımını daha da göz alıcı bir hale getiren gümüş varaklar ile göz alıcı tasarımlara sahip mobilyalar elde edebilirsiniz.

Gümüş Varaklı Yemek Odaları

Gümüş varak yemek odası takımının hemen hemen tüm parçalarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Hatta tüm mobilya grupları arasında gümüş varağın en fazla kullanıldığı mobilya takımı yemek odası takımları olmaktadır. Ahşap oyma motifleri ve görünen ahşap gövdesinin daha fazla olması ile birlikte gümüş varak kendisini daha net gösterebilmektedir. Yemek odası takımının sandalyeleri masası, vitrini ve konsolunun ahşap oyma motiflerinde gümüş varak kullanılmaktadır.

Gümüş Varaklı Masalar

Yemek odası takımlarında yer alan yemek masalarının ahşap ve oyma motifli süslerinin üzerinde kullanılan gümüş varaklar mükemmel bir şıklığı vurgulamaktadır. El oyması motifler, masanın ayak kısmı gibi daha çok kullanılmayan ancak süs ve motiflerin yer alabileceği bu parça kısımlarında gümüş varak sıkça tercih edilmektedir. Yemek masalarında yer alan oyma motifler genellikle masanın ayaklarında bulunmaktadır. Masanın ayaklarında yer alan oyma motiflerin üzerine gerçekleştirilecek gümüş varak cilası eşsiz bir mobilya konsepti üretmeyi sağlamaktadır.

Gümüş Varaklı Sandalyeler

Yemek odası takımındaki en küçük parça olmasına rağmen en çok gümüş varağın kullanılabileceği işlevsel mobilyalardır. Sandalyelerin ayak, gövde ve taç kısımlarında gümüş varaklı cila kullanılabilmektedir. Sandalyelerin genellikle oyma motifleri taç kısmı denilen sandalyenin en üst kısmıdır. Ayaklarında da ince motifler yer alsa da tam bir oyma motiften söz edemeyiz. Bununla birlikte her iki alanda da gümüş varak kullanılmaktadır.

Gümüş Varaklı Konsol ve Vitrinler

Konsollar ve vitrinler hemen hemen yüzey alanları birbirlerine yakın olduğundan üzerlerindeki oyma işlemeler ve kullanılan gümüş varakta aynı ölçüde olacaktır. Konsolların ve vitrinlerin oyma motiflerinde yer alan gümüş varaklar yemek odası takımının diğer mobilyaları ile mükemmel bir uyum olmasını sağlamaktadır.

Lüks yaşam alanlarında tercih edilen her bir mobilya dekorasyona olumlu katkı sağlamaktadır. Klasik koltuk takımları, yemek odaları, yatak odaları ve aksesuar ürünleri de dahil mükemmel bir konsepti oluşturan bir vücudun uzuvları niteliğinde kullanılmaktadır. Ev dekorasyonu oluştururken dizayn edilmesi amaçlanan farklı konseptler bulunmaktadır. Klasik, modern, barok, antik, vintage gibi onlarca farklı akımın arasından size ve karakterinize uygun olanı seçebilirsiniz. Mobilyalarınızı seçerken bu sanat akımlarının yanında lüks bir konsepti desteklemesini isteyebilir yaşam alanlarınızda eşsiz bir konsept oluşturmak isteyebilirsiniz. İşte burada devreye klasik ahşap oyma motifli mobilyalar girerken mobilyaların şıklığını ve tasarımını ön plana çıkartan altın veya gümüş kaplama mobilyalar girmektedir. Genellikle altın veya gümüş varak ile kaplanan bu mobilyalar en şık yaşam alanlarınızı oluşturmak için ideal bir seçim olacaktır.

Lüks yemek odalarına özel dokunuşlar adlı makalemizi keşfetmek ve incelemek için lütfen tıklayın. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.