Yaşam Alanlarında Tropikal Stili Keşfedin

Yaşam Alanlarında Tropikal Stili Keşfedin

Yaşam alanlarında tropikal stili keşfedin. Bitkiler, tropikal ürünler yıllardan beri popülaritesini kaybetmeyen nadir ürünlerden birisi olarak kabul edilmektedir. Ev dekorasyonundan iş yeri dekorasyonuna kadar birçok kullanım alanı olan bu ürünler şıklığı ve insana verdiği huzuru ile bilinmekte, hem ülkemizde hem de yurt dışında sık sık tercih edilmektedir.

Son zamanlarda sektörde tropikal esintilerle yapılan mobilya ve aksesuarlarda da bir artış olmuş, bunun sonucunda firmalar bu ürünleri üretmeye yönelmiştir. Ahşap ama orman esintili sehpalardan yemek takımlarına kadar birçok kaliteli ürünü de bünyesinde barındıran bu tarz, mobilya ve dekorasyon sektöründe fark yaratmaya başlamıştır.

Sofisitike Seçimler İçin

Dokusu, özgünlüğü, sadeliği ve insana huzur verici özellikleri nedeniyle tasarım ürünleri arasında en çok tercih edilen tropikal ürünler, özellikle mutfak aksesuarı olarak kullanılan ürünler konusunda ön plana çıkmaktadır. Tropikal stil, eve güçlü, mutlu, neşeli, huzurlu, nezih ve şık bir hava katmaktadır. Sofistike tercihlerin başında gelen tropikal stil, hem sanatsal dokunuşlara hem de doğallığa ev sahipliği yapmaktadır.

Sıklıkla tercih edilen ve insanların özgür ruhuna dokunan tropikal stil, aksesuar yapımında da ön plana çıkmaktadır. Zengin görünümü, etkileyici tasarımı ve farklı renkleriyle her karakterde ve tarzda insanı büyüleyen ürünlerin üretilmesine katkı koyan bu stil, ev dekorasyonunda da önemli bir noktada bulunuyor.

Mutfağınızı da Tropikal Aksesuarlarla Süsleyin

Yemek kültürünün oldukça gelişmiş olduğu ülkemizde, sofra aksesuarı olarak da ön plana çıkan tropikal stil, doğallığı ifade etmesi nedeniyle, mutfaklara canlılık katıyor. Bambu servis tabaklarından, çaydanlık altlığına, tuzluktan çatal bıçak süslerine kadar birçok yerde sık sık kullanılabiliyor.

Eğer sizler de mutfağınıza doğal ve sofistike dokunuşlarda bulunmak istiyorsanız, tropikal stile mutlaka öncelik vermelisiniz.

Tropikal Stil Sizi Mutlu Edecek

Hadi şimdi gelin sizlere tropikal stil hakkında birkaç ipucu verelim:

Tropikal duvar kağıtları: Flamingolu ya da palmiye ağaçlı dekoratif duvar kağıtlar, apartman dairelerini huzurlu bir hale getirecektir. Eğer daha da farklı bir tarz istiyorsanız deniz görünümlü duvar kağıtlarını da tercih edebilirsiniz.

Salon Bitkileri: Bambu gibi tropikal salon bitkileri, evinize b havayı katmanın en kolay yollarından birisidir.  Tek bir ev palmiyesi bile evinizin daha huzurlu ve ferah görünmesini sağlayacak yollardan birisidir.

Mobilya Tasarımlarına Dikkat: Lüks ve modern bir görünüm istiyorsanız mobilya tasarımlarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Tropikal stilde ahşap ve yeşil renkleri mutlaka kullanmalısınız. Bununla beraber mobilyalarınızı doğal taşlarla da süsleyebilirsiniz.

Renk Seçimleri: Tropikal bir stil oluşturmak istiyorsanız renk seçimlerinize de dikkat etmelisiniz. Örneğin mavi, yeşil, turuncu ve kırmızı tonları sizlere tropikal bir hava sunacak en önemli renklerdir.

Mum ve Tütsü Gibi Aksesuarlar: Evinizi tropikal bir tarzda dekore etmek istiyorsanız mum ve tütsü gibi rahatlatıcı aksesuarlardan da yardım alabilirsiniz. Bununla beraber aromatik yağlar da size harika bir ormandaymışsınız hissi sunacak.

Bambu Mobilyalar: Bambu son zamanların en popüler hammaddelerinden birisi. Bambu ağacından yapılan mobilyalar da size rahatlık ve huzur hissini sunacak.

Hasır Mobilyalar: Eğer bambu mobilyalar bütçe açısından sizi zorlayacaksa, hasır mobilya çeşitlerine de ağırlık verebilirsiniz. Bu ürünler hem hafif hem de pratik olması nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir.

Salıncak: Evin içerisinde salıncak koltuk kullanmak tam bir tropikal stil hareketi! Tropikal dekorasyonun temel amacı sizi tatildeymiş gibi hissettirmesidir. İşte bu anlamda bu salıncaklardan mutlaka yararlanmalısınız.

Tropikal Banyolar: Banyonuzdaki ufak tefek dokunuşlarla da tropikal bir esinti yakalamanız mümkün. Örneğin banyo bitlileri bu anlamda size büyük yardım sağlayacaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.