Lüks Otel Perdelerinin Otel Odalarında Kullanılması Neden Zorunludur?

Lüks Otel Perdelerinin Otel Odalarında Kullanılması Neden Zorunludur?

Lüks otellerde dekorasyon oldukça önemlidir. Bu şık dekorasyonu destekleyen önemli etmenlerin başında otel perdeleri gelmektedir. Otel perdeleri yaşam alanlarında tercih edildiğinde ve uyumlu bir seçim gerçekleştirildiğinde göz alıcı bir tasarım oluşturmanızı destekleyecektir. Otel konuklarını etkilemek için deneyimli iç mimarların planları ve çizimleri doğrultusunda eşsiz otel odaları oluşturulmaktadır. Otellerdeki bu lüks dekorasyonu desteklemek için kullanılan aksesuar ürünlerinde lüks otel perdeleri de dahil olmaktadır.  Otellerde kullanılan farklı perde modelleri bulunmaktadır. Genellikle kumaş perdelerin kullanıldığı otellerde pratik bir kullanım imkânı sunmak için son zamanlarda popülaritesi artan store perdeler de kullanılmaktadır. Ancak lüks ve klasik dekorasyon ile tasarlanmış otel odalarında genellikle kumaş perde modelleri kullanılmaktadır. Peki otel odalarında perde kullanmak neden zorunludur?

Sanılanın aksine otellerde kullanılan perdelerin amacı dekorasyonu desteklemek değil, otel odasında dinlenmek isteyen kullanıcıların karanlık bir ortamda istirahatini sağlaması için bu perdeleri kullanması gerekmektedir. Otel odaları, ışık yalıtımını sağlayabileceğiniz bir özellikte olması zorunludur. Günün yorgunluğunu atmak isteyen kullanıcılar karanlık bir oda talep edecek ve bu karanlık odada dinlenmek isteyecektir. Otel işletmeleri konukları için karanlık ve konforlu yaşam alanları sunmak zorundadır.

Otellerde Yanmaz Perde Kullanımı

Perdeler alevlenmeyi arttıran, yangını körükleyen ve kolay tutuşabilen yapıları ile birlikte potansiyel tehlike oluşturucularındandır. Olası yangın ve kıvılcım sıçramalarından dolayı kıvılcımın kolay tutuşması ve odanın geneline yayılması açısından perdeler dikkatli bir seçim yapılarak kullanılmalıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte yanmaz ve tutuşmaz ürünlerde artış göstermektedir. Bu yanmaz ve alev almaz ürünler gün geçtikçe yaşam alanlarımıza da dahil olmaktadır. Otel odaları gibi denetlenmesi zor olan yaşam alanlarında güvenlik önceden düşünülmesi gereken etmenlerin başında gelmektedir. Bu nedenle otellerde kullanılan perdelerin son teknoloji ile üretilen yanmaz perdelerden tercih edilmesi gerekmektedir.

Otel odaları güvenliğin en üst düzeyde olduğu alanlardır. Yangın söndürme, duman sensörlü gibi sistemlerin kullanılması zorunlu olan otel odalarında olası yangının alevlenmesini önlemek ve yangının boyutunu azaltmak adına yanmaz perdelerin kullanılması hem işletmenin yararına olacak hemde otel ziyaretçilerinin can ve mal sağlığını koruyacaktır.  

Otel odalarında kullanılması zorunlu olan perde kullanımı, lüks kaygısı güdülen otel odalarında şık tasarımı da desteklemesi gerekmektedir.

Lüks Otel Perdeleri

Lüks otel işletmelerinin odalarında şık ve etkileyici konsepti destekleyen aksesuar ürünlerine perdeler de eklenmektedir. Genellikle yaşam alanlarındaki gelinlik niteliği ile kullanılan bu perdeler otellerde de dekorasyonu desteklemektedir. Perdenin rengi ile odadaki renk kontrastı ve uyumunu sağlamak, tasarımı ile de otel mobilyalarını destekleyecek tasarımları ile bütünü sağlayan bir dekorasyon oluşturulmaktadır.

Otel odalarında kullanılan perdeler doğru seçilmediğinde mobilyaların tasarımı ve doğal olarak ortamdaki genel dekorasyon da olumsuz olarak etkilenmektedir. Çünkü yaşam alanlarında oluşturulan şık dekorasyonu etkileyen ve destekleyen önemli etmenlerin başında yaşam alanlarının süsü olarak kullanılan perdeler gelmektedir. Perdeler boydan boya evde kullanılan işlevselliği ile de kullanıcısının işine yarayan ancak tasarımı ve renk tonları ile de ortama katacağı etkisi ile yarar sağlamaktadır.

Ev Ortamında Sıcak Konseptler

Otel odaları konukların, yaşam alanlarında hatta yaşam alanlarından da konforlu bir tasarım sunması gereken mekanlar olmalıdır. Oteller de perde kullanımının zorunluluğu, odada kalan konukların kendilerini evlerindeki gibi rahat ve konforlu hissetmesini de sağlamaktadır. Perdeler lüksün simgesi olmaktadır. Lüks otel odalarında tercih edilen perdeler, otellerde ki konukları kendi evlerindeki gibi rahat hissetmekte ve konforlu bir dinlenme ortamında rahat bir gün ya da gece geçirmesi sağlanmaktadır. Ev ortamında sıcak yaşam alanları oluşturmak ve bu yaşam alanlarında lüks dekorasyonu desteklemek için lüks perde modelleri kullanılması zorunludur. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.