Sibirya Çamı Nedir?

Sibirya Çamı Nedir?

Sibirya çamı nedir ve özellikleri nelerdir? Mobilya üretiminde tercih edilen birçok doğal ahşap bulunmaktadır. Bu ahşaplar farklı ağaç türlerinden üretilmektedir. Her ağaç türünün farklı kullanım özellikleri bulunmaktadır. Kimi ağaçlar yapıları gereği çok sert ve dayanıklı, kimi mobilyalar daha yumuşak ancak darbelere karşı dayanıklı, kimi ağaçlar nemli bölgelerde kullanımı için mümkündür. Mobilyaların kullanım alanları ve kullanım özelliklerine göre farklı ağaçlar tercih edilebilmektedir. Sibirya çamları da genellikle ev dekorasyonunda kullanılmaktadır. Yaşam alanlarında tercih edilen mobilyalar genellikle en çok tercih edilen ağaçlardan üretilmektedir. 

Sibirya çamı, Rusya’nın Sibirya bölgesinde yetişmektedir. Bulgaristan’ın belirli bölgelerinde de yetişebilen bu ağaç türü, yumuşak yapıya sahiptir. Yumuşak yapısı ile kolay işlenebilmektedir. Bu sebeple ev dekorasyon ürünlerinde sibirya çamı ağaları tercih etmektedir. Ağacın yapısı gereği eğilme ve yamulma gibi sorunlarla karşılaşılmamaktadır. Bu sayada uzun ömürlü bir kullanımı sağlamaktadır.

Doğal Ahşaptan Mobilyalar

Klasik mobilyalar doğal ahşaptan üretilmekte ve ağaç yapılarına göre kullanım alanları değişmektedir. Genellikle klasik mobilyaları tercih eden kullanıcılar, mobilya konusunda daha bilgili oldukları için, mobilyaların hangi ağaç türlerinden üretildiklerine özen göstermektedir. Özellikle yaşam alanlarını, tercih ettikleri bölgenin yapısını da bilen kullanıcılar, doğru ağaç türünden üretilmiş mobilyaları tercih ederek daha uzun ömürlü mobilya modellerine sahip olabilmektedir.

Ağacın el işçiliği ile ince ince işlenmesi, tasarımının uygulanması, ağacın boya, cila, özel dokuma kumaş, sünger ve usta ellerin işçiliği ile birleşmesi ile klasik mobilyalar ortaya çıkmaktadır. Toprak ananın sunduğu bir nimet olan ağaçların, ustaların sanatlı elleri ile birleşerek, mükemmel yaşam alanları oluşturmamızı sağlamaktadır.

Genellikle klasik mobilya üretiminde tercih edilen Gürgen ağacının özelliklerine değindiğimiz makalemizi keşfetmek için lütfen tıklayın.

Uzun Ömürlü Ahşap Mobilyalar

Klasik mobilyalar uzun ömürlü yapısı, ile ayrıcalık kazanmaktadır. Üretiminde kullanılan kumaş, sünger, boya ve cilanın kalitesi, ağacın uzun ömürlü yapısına uygun seçilmektedir. Tüm kaliteli malzemelerin birleşmesi ve el işçiliğinin de üretim sürecine dahil edilmesi ile birlikte eşsiz tasarıma sahip birbirinden kaliteli ve uzun ömürlü klasik mobilyalar üretilmektedir. Özellikle oyma motifli, altın varaklı, iri ve heybetli bir tasarıma sahip, sağlam klasik mobilyalar kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.