Klasik Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Klasik Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Klasik ev dekorasyonu nasıl olmalı? Klasik bir dekorasyon oluşturmak isteyen kullanıcılar, yaşam alanlarında hangi müdahalelerde bulunmalıdır? Her şeyden önce klasik bir mekân lüks bir mekandır. Ve bu lüks mekanlarda tercih edilen dekorasyon etmenlerinin her bir parçasının özenle seçilmesi gerekmektedir. Klasik mobilyalar, dekorasyon ürünleri, döşemeler ve diğer parçaların klasik ev dekorasyonunu destekleyecek nitelikleri bünyesinde barındırması gerekmektedir.

Klasik bir ev dekorasyonu oluşturmak için salon, yatak odası, yemek odası, banyo, mutfak ve evin içerisindeki tüm yaşam alanlarının klasik formları desteklemesi gerekmektedir. Bu sebeple ev dekorasyonu içerisinde klasik mobilyalar tercih edilmelidir.

Öncelikle Salondan Başlanmalı

Klasik dekorasyonu oluşturmak için, öncelikle salonunuzda klasik ve lüks izlerini keşfetmeniz gerekmektedir. Bunun için özenle tasarlanmış ve tamamen el işçiliği ile imal edilmiş klasik koltuk takımlarını keşfetmeniz gerekmektedir. Konforlu, şık, el oyması motifleri ile lüks yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacak birbirinden şık koltuk takımlarını salonlarınızda kullanabilirsiniz. Klasik salon mobilyaları içerisinde genel dekorasyon temelini oluşturmak mümkündür. Koltuk takımları genellikle, dokuma kumaşlardan, doğal ahşaptan, tamamen el işçiliği ve ergonomik formlar dikkate alınarak üretilmektedir. Salonun ve yaşam alanının genel dekorasyonunu oluşturmak için tercih edeceğiniz koltuk takımlarının çevresinde şekillenmesi adına yemek odası ve yatak odası mobilyaları da seçilmelidir.

Yemek ve Yatak Odaları

Evin genel konseptinde en az koltuk takımları kadar önemli olan yemek odası ve yatak odası mobilyalarının seçimi de önemli olacaktır. Yemek odaları başta olmak üzere yatak odası mobilyalarının da klasik çizgiden çıkmayacak şekilde seçilmesi gerekmektedir. Bunun için de klasik yemek ve klasik yatak odası mobilyalarının yaşam alanlarında tercih edilmesi doğru tercih olacaktır. Özellikle salonlarda koltuk takımları ile birlikte kullanılan klasik yemek odalarının direkt olarak koltuk takımı ile uyumlu olması, hatta kendi takımının grubundan olmasına dikkat etmeniz gerekecektir.

Klasik Aksesuar Ürünleri

Klasik ev dekorasyonunu oluşturmadan mobilyaların dekorasyona kattığı etkiyi güçlendiren klasik aksesuarların da tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle aydınlatma ürünlerinden avize, abajur, lambader, aksesuar ürünleri arasına giren oyma motifli aynalar, fotoğraf çerçeveleri, klasik biblo ve aksesuar modellerini seçebilirsiniz. Ancak aksesuar çeşitleri arasından doğru seçimi yapmak genellikle zor ve uzun bir süreç olabilmektedir. Çünkü onlarca aksesuar modeli arasından doğru seçimi yapabilmek için mobilyalarınızın genel karakteristik çizgileri ile uyumlu aksesuarları seçmelisiniz.

Klasik Duvar ve Zemin Döşemeleri

Ev dekorasyonuna dahil edilecek mobilya ve aksesuar ürünlerinin yanında, evin dekorasyonunda büyük payı olan duvar ve zemin döşemelerini de atlamamanız gerekmektedir. Özellikle ahşap parke ya da marküteri zemin döşemelerinin tercih edileceği zeminler klasik ev dekorasyonunu eşsiz bir yapıya büründürecektir. Klasik mobilyalar ile de uyumlu olacak zemin döşemeleri estetik açıdan hoş ve göz alıcı bir ortam oluşturmanızı sağlayacaktır. Klasik ev dekorasyonunun önemli etmenlerinden olan, duvar döşemeleri de doğru seçilmelidir. Kimi klasik yaşam alanlarında motifli duvar kağıtları, kimi yaşam alanlarında özel ahşap kaplama tercih edilmektedir. Ancak her ne döşeme tercih edilirse edilsin, mobilyaların motifleri, renkleri, yaşam alanınızın ölçüleri ve oluşturmak istediğiniz konsept ile doğru orantılı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Klasik mekanlar oluşturmak, kolay değil, ustalık ve sanatlı bir bakış gerektirmektedir. Klasik bir ev döşemek ve konsept oluşturmak istiyorsanız bizimle eşsiz mobilyalarımızı keşfedebilir ve yaşam alanlarınızda kullanmak için seçiminizi yapabilirsiniz.

Klasik mobilya nedir? İşte klasik mobilyaların özelliklerini ve karakteristik yapılarını anlattığımız bu makalemizi inceleyebilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.