Villalarda Lüks Bahçe Dekorasyonu

Villalarda Lüks Bahçe Dekorasyonu

Villalarda lüks bahçe dekorasyonu nasıl oluşturulmalıdır? Şehir hayatının lüksünü seviyoruz. Ama bu lükse sahip olmanın bedeli stres oluyor. Evimiz ise bize huzur verecek ve stresimizden arınıp dinleneceğimiz neredeyse tek mekân. Doğaya dönüş ise bizi özgürleştiriyor. Bütün bunlar, insanların özellikle son yıllarda hem şehre yakın hem de doğayla iç içe yaşama isteklerini artırdı. Çözüm, bahçeli villa tipi evler. Beton yapılar, kalabalık caddeler, sıkışan trafik ve doğadan uzak yaşamanın ama şehirden uzaklaşmamanın da bir yolu bahçeli villalar. Villa tipi yerleşimler size kendi yeşil alanınızı, kendi otoparkınızı, alt ve üst komşulardan bağımsız yaşamayı, doğayla iç içe olmanın huzurunu, rahatlığı ve konforu sunuyor. İnsanlar tatil günlerinde kendi bahçelerini düzenlemek istiyor. Güzel ve huzurlu zamanlar geçirebileceğiz, sizi her daim mutlu edecek bir evin hayalini kuruyorsanız bahçeli villa evler sizi hayallerinizle buluşturacak. Böyle bir eve sahip olduğunuzda ilk sorun villa bahçe dekorasyonu olacak.

Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Villa bahçe dekorasyonu için karar vermeniz gereken ilk nokta, alanı nasıl kullanacağınız olmalı. Bu kararı verdikten sonra bahçenizin bölümlerini belirleyin. Bahçenizin hangi noktasında, hangi alanında ne yapmak istiyorsunuz? Bahçenizi nasıl kullanacaksınız? Bahçenizde mutlaka bir yeşil alan yaratmak isteyeceksiniz. Yeşil alanlar bahçenizin ne kadarına hâkim olacak? Bahçenize dikilecek ağaçlar hangileri? Hangi bitki ve çiçekleri bahçenizde görmek istiyorsunuz? Kullanacağınız bitkilerin dört mevsim dayanmayacağını unutmayın? Hangi mevsimde bahçenizde hangi bitkiler olsun? Bahçenizin renkleri neler olmalı? Sizi en mutlu edecek seçenekler hangileri? Önce bu soruları cevaplayıp planınızı yapıp daha sonra villa bahçe dekorasyonu yapmaya başlayın.

Yeşil alanların olmadığı bir bahçe düşünülemez. Bahçe deyince ilk aklımıza gelen çimler olur. Yeşil alanı da kendi içinde bölün. Çimleriniz ne kadar yer kaplamalı? Çim alana çardak ya da oturma grupları koyacak mısınız? Çimlerinizin üzerinde kaç ağacınız olacak? Eğer bahçenize ağaç dikmek istiyorsanız, hızlı büyüyen fidanları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Meyveli ağaçlar düşünüyorsanız, bulunduğunuz coğrafi konumun iklimini göz önüne almasınız. Ülkemizde her bölgede yetişebilen elma, kayısı, üzüm, kiraz ve vişne gibi ağaçlar bakımı kolay ve iklimden etkilenmeyen bitkiler olduğu için sadece sulama ve ilaçlama ile kendinize ait minik bir koru yaratabilirsiniz. Villa bahçe dekorasyonu çam ağaçları ile harika bir görünüme kavuşacaktır. Bu yüzden hızlı büyüyen, zahmetsiz bakımı olan ve bahçenize estetik katan çamlarını tavsiye ederiz. Çimler çabuk kuraklığa çok dayanıklı olmadığı için çabuk sararır. Bu yüzden özellikler yaz ayları için bahçenize bir sulama sistemi koydurmanızı öneririz. Sulanan çimler daha sağlıklı olur, sararmaz ve bahçenizin harika bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bir köşesinde organik meyve ve sebzeler de yetiştirebileceğiniz bahçelerinizin güzelliği hem aileniz hem siz hem de konuklarınız için vazgeçilmez olacak. Villa bahçe dekorasyonu adımlarından ilkini tamamladınız.

Bahçe Mobilyaları

Villa bahçe dekorasyonu yapmak için sıra mobilyalara geldi. Bahçenizin alanını belirlediniz. Bahçenizi bölümlere böldünüz. Bitkilerle de bir bahçe yarattınız. Şimdi sıra bahçe mobilyalarınızı seçmeye geldi. Keyifle bahçenizde vakit geçirmek istiyorsunuz. Bahçenizde hangi mobilyaları kullanmak istiyorsunuz? Cam tablalı metal bir masa ve kolçaklı geniş sandalyeler. Ya da bir salıncak. Belki de bahçenizin bir köşesine kuracağınız çardak altında konforlu bir köşe takımı. Bank oturaklar ve ahşap bir masa. Ya da orta sehpalı bir koltuk takımı. Belki de bir piknik masası. Seçim sizin. Küçük bahçe aksesuarları ile de bahçenizin dekorasyonuna son noktayı koyarsanız Villa bahçe dekorasyonu tamamlanmış olur.

Pinterestteki gibi evler dizayn etmek için bahçe dekorasyonunuza da önem vermeniz gerekmektedir. Şimdi keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.