Toplantı Masalarında Yeni Moda: U şeklinde Masa Modelleri

Toplantı Masalarında Yeni Moda: U şeklinde Masa Modelleri

U şeklinde toplantı masaları günümüz ofis mobilyalarının en gerekli eşyalarından bir tanesidir. Oldukça popüler olmasının ve sık kullanımının sebeplerinden bir tanesi masanın şekli sayesinde tüm bireylerin birbirlerini rahatça göremesinden kaynaklanıyor. Yapısı sebebiyle oldukça rahat bir sunum sunabilen bu masalar olduça kullanışlı olduğundan haliyle büyük önem taşıyor.

Toplantı salonları denilince akla U şeklindeki masaların geldiğini herkes bilir. Toplantı dediğimiz olayda büyük bir fikir alışverişi dönmektedir. Bireyler aralarında bulunan sorunları, geleceğe dair planlamaları ve düzenlemeleri birbirlerine aktarabilmesi toplantı yaparlar ve bunu U şeklindeki bir masa üzerinde yaparlar. İş toplantıları çok mühimdir. Önemli kararların alındığı ve kimi zaman çalışanların birbirlerini motive ettikleri yerler olmasının yanında yeni projelerin başlangıçlarının da yapıldığı yerlerdir. Bazen rakip firmalarında davet edildiği, buluşmaların düzenlendiği ve anlaşmaların sağlandığı bu masaların şıklığıda göz önünde bulundurulmalıdır. Şık olmasının yanında modern bir görünüm kazandıran u şekilli mobilyalar bu alanda en çok tercih edilen mobilyalardır. Eski kullanışsız masalar yerine misafirlerin ve çalışanların beğenisini kazandıracak modern klasik ofis mobilyaları tercih edilmelidir.

Ofis Mobilyalarının Önemi

İş yerindeki toplantılar oldukça uzun sürebilir öyle değil mi? Günlük, haftalık, aylık toplantılar, müşterilerle iş görüşmeleri ve tanıtımları, önemli kararlar için ve birçok farklı nedenle toplantı yapılabilir. Bu da çalışanların uzun saatler toplantı sandalyelerinde oturmaları ve toplantı masalarında zaman geçirmeleri anlamında gelir. Buda, masa başında zaman geçirmek, bedenin uzun saatler hareketsiz kalmasına neden olmaktadır. Sağlık her işin başında gelmektedir bu nedenle mobilyalar seçilirken kesinlikle bedene zarar vermeyen mobilyalar tercih edilmelidir. Bedeni zorlamayacak aksine sağlık katacak mobilyaları tercih etmek gereklidir.

Her çalışan çalıştığı ortamda kendisini rahat hissetmek ister. Çünkü çalışan kendisini rahat bulduğu ortamda kendisini daha iyi hissedecek ve daha iyi performanslar sergileyebilecektir. Bu da patronların en çok isteyeceği şeylerden bir tanesidir. Bu sebeple onlara daha iyi bir ortam sunmak önemli unsurlar arasındadır. Bu rahat ortamı sunmamıza yardımcı olacak ilk başlangıç noktası mobilyalardır. Mobilyalar küçük bir unsur gibi görünse de çalışanların psikolojsi üzerinde büyük etkileri vardır. Bu sebeple ofis mobilyaları düzenlememiz gerektiğinde tüm bu maddeleri göz önünde bulundurmamızda fayda vardır. Eskimiş mobilyalar yerine günümüz trendlerine uygun klasik tarzda ofis mobilyaları sayesinde şık aynı zamanda modern bir görünüme kavuşabilir, çalışanların performansını arttırabilir ve onlara daha rahat bir ortam sunabildiğimiz için ileriye dönük planlamaları bunun üzerine daha sağlıklı bir şekilde yapabiliriz. İş hayatı da artık modayı ve dekorasyonu son derece önemsiyor.

Rakip bir firma ağırlandığında veya saygı değer bir müşteri misafir edildiğinde onlara hoş bir görünüm ile hoşgeldin demek isteriz. Çünkü kimse firmasının onlara kötü bir izlenim vermesini istemez. İlk bakış çok önemlidir, ilk izlenim ile büyük bir projenin kapısını açabilir veya kapatabiliriz. İnsanlar ilk izlenim sayesinde belli başlı fikirlere kapılabilirler. Çünkü ilk bakışta herkesin bir şeyler hakkında kafasında birkaç fikir, birkaç düşünce oluşur ve o ilk bakış sırasında ortaya çıkan fikirleri aşmak oldukça zordur. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken unsurların başında ilk izlenimi sağlayan mobilyalardan başlamamızda hiçbir engel yoktur. Ferah bir görünüm, sıkmayan renkler, şık ve modern bir görünüm misafirlerimizin hakkımızda olumlu şeyler düşünmesine yol açacaktır. Bu da hem çalışanların, hem de patronlarımızın isteyeceği şeyler arasında birinci sırada yer almaktadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.