Sonbaharda Sıcak Bir Atmosfer Yaratacak Dekorasyon Tüyoları

Sonbaharda Sıcak Bir Atmosfer Yaratacak Dekorasyon Tüyoları

Evlerde, kafelerde, ofislerde, yurtlarda ve tüm yaşam alanlarında dekorasyon oldukça önemlidir. Mobilyaların ve eşyaların birbiri ile uyumlu seçilmesi, aksesuarlar ile alanların dekorasyonlarının tamamlanması yaşam alanlarına kişiler için sıcacık bir atmosfer kazandırabilir. Her dönem dekorasyon fikirleri ve aksesuarlar değişmektedir. Sonbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte kışa geçiş temaları değişiklik gösterebilir. Ancak bazı aksesuarlar her dönem evlerin ve yaşam alanlarının dekorasyonunda sıcacık bir atmosfer oluşturabilir.

Sonbahar ve kış dönemleri için evlerde kullanılabilen şömineler oldukça tercih edilen ürünlerdir. İçinde ateş yakılmayan, kullanışı oldukça pratik olan elektrikli şömineler müsait bir duvarınıza monte edilerek evlerinizde kullanılır. Elektrikli şöminenin etrafında oturup ailenizle ve arkadaşlarınızla sıcacık ve değerli anılar biriktirebilirsiniz.

Evlerde ateş yakılmadığı halde, evlerde odun ve kozalak kullanımı yaşam alanlarında kullanılan aksesuarladır. Özellikle kafelerde kullanılan kozalak ve ahşap aksesuarlar alanlara sıcak bir hava katmaktadır. Kozalak hem kış hem de yılbaşı için kullanılan aksesuarlardandır. Birçok farklı şekilde aksesuar olarak kullanılabilen kozalaklarla evlerinizi dekore edebilirsiniz.

Evlerde kız ve yaz olmak üzere farklı eşyalar kullanılabilmektedir. Yazları daha ince ve açık tonlarında tercih edilen halı ve kilimler kış mevsiminde yerini daha kalın ve sıcak tutacak halılara bırakmaktadır. Kışın ve sonbaharda kullanacağınız halıların renk tonlarını mobilyalarınıza uygun olacak şekilde sıcak renk tonlarından seçebilirsiniz. Sıcak renklerden olan kırmızı, turuncu ve sarı renklerini evinizin dekorasyonu için uygun olan renklerle birleştirerek halı seçiminde bulunabilirsiniz. Kışın kullanacağınız halıları daha kalın ve yünlü seçerek hem dekoratif hem de kullanım olarak sıcak bir alana sahip olabilirsiniz.

Sıcak renkleri ve tonlarını yalnızca halılarınızda değil aksesuarlarınızda da tercih edebilirsiniz. Sonbaharın gelmesiyle birlikte dökülen yapraklarda gördüğümüz sıcak kırmızı, turuncu ve sarı renkleri evlerimize de taşıyabiliriz. Bu renk tonlarındaki yapraklardan oluşan birçok aksesuar bulunmaktadır. Tabaklar, tablolar, mumlar ve diğer pek çok yapak desenli aksesuarı evinizde kullanarak sonbaharın sıcak tonlu yapraklarını evlerinizde kullanabilirsiniz.

Evlerin dekorasyonuna uygun olarak koltukların üzerine battaniye örtülmesi oldukça şık duran dekorasyon fikirleridir. Son zamanlarda oldukça yaygın olarak görülen salonlarda battaniyelerin aksesuar olarak kullanılması evlerinizde tercih edebileceğiniz dekorasyon tüyolarıdır. Battaniyenin boyutuna uygun olarak tekli koltuklarda veya diğer koltuklarda çapraz bir şekilde battaniyeyi konumlandırarak oturma odalarınızda sıcacık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Battaniyelerin renk tonlarını da evinizin dekorasyonuna uygun olacak şekilde sıcak renk tonlarında seçebilirsiniz.

Kurutulmuş çiçekler yazın bitimi ve sonbahardan kışa geçiş dönemleri için evlerde kullanılabilecek aksesuarlardandır. Farklı boyutlardaki vazolarda, masalarda, duvarlarda evinizin rengine uygun olarak tercih edeceğiniz kurutulmuş çiçekler evlerin dekorasyonunu tamamlamaktadırlar.

Dilerseniz sonbahar dekorasyonu için fon perdelerinizi de evinizin sonbahar temasına uygun olacak şekilde değiştirebilirsiniz. Daha kalın ve daha sıcak tonlarda seçeceğiniz fon perdelerin evlerin dekorasyonuna etkisi oldukça önemlidir. Tercihen yazın daha ince kumaşlı kullanılabilen fon perdeler yazın daha kalın kumaşlı tercih edilebilir. Yazın havalar sıcak olduğu için etrafta kalın kumaşlı eşya görmek istemeyen kişiler, kışın sıcak atmosfer oluşturmak için kalın kumaşlı fon perdeleri tercih edebilirler.

Evlerin dekorasyonları genellikle mevsimsel olarak değil uzun süreli olarak dekore edilmektedir. Mobilyalarla uyumlu olarak halı, perde ve aksesuarlar seçilir. Ancak zamanlar mevsimsel ihtiyaçlar ve değişiklik isteği ile birlikte evlerde ve yaşam alanlarında farklı dekorasyonlar oluşturmak istenebilir. Yaşanan dönemin aksesuar trendlerine uygun olarak evler dekore edilebilir, kendiniz bambaşka dekorasyonlar keşfedebilirsiniz. Yaşam alanlarının dekorasyonu içinde zaman geçiren kişilerin, zamanının kalitesini arttıran etmenlerden biridir.

Sonbaharda yaşam alanlarında yapılacak dekorasyonel iyileştirmeler neler olmalıdır? Profesyonelce dekore edilmiş yaşam alanları nasıl oluşturulur?

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.