Özel Ölçü Klasik Kapılar Yaşam Alanlarınıza Uyum Sağlıyor

Özel Ölçü Klasik Kapılar Yaşam Alanlarınıza Uyum Sağlıyor

Bulunduğumuz tüm kapalı mekanlarda karşımıza çıkan kapılar, kullanıldıkları alanlara mahremiyet ve güvenlik sağlarken, görüntü olarak da tamamlayıcı oluyor. Kullanılacak mekana göre üretilen özel ölçü kapılar kullanacağımız alanı dış dünyadan ayırıyor. Sadece dış dünya ile de değil alanları bölerek odaları belirlemek için kullanılan kapıların çok geniş kullanım alanları ve farklı modelleri de oluyor. Yalnızca estetik açıdan değil, kullanım kolaylığı açısından da kişiye özel ölçüde kapıların tercih oranı yüksek oluyor. Estetik açıdan hoş görüntü sunan bu kapıların işçiliği de kaliteli yapılıyor ve tamamlayıcı parçaları ile uyumu sağlanırsa çok verimli bir görüntü elde ediliyor. Hem iç mekan tasarım için hem de dış mekan tasarım için kullanılabilen özel üretim ahşap kapılar şık bir görüntü sunarken, kolay bakım ile hijyenik ve uzun ömürlü kullanış sunar. Birinci sınıf ahşaptan üretildiği için sağlıklı da olan bu kapılar, üzerlerinde ki işlemeleri ile kullanılacağı iç mekana gösteriş de katıyor. Tercihe göre farklı Osmanlı motifleri ile de donatılabilen iç mekan kapıları camlı veya camsız olarak seçilebiliyor. Kullanılacak mekanda kapı için ayrılan yerin büyüklüğü veya küçüklüğü özel ölçü ahşap kapılar da sorun çıkarmazken çift kanatlı olarak da hazırlanabiliyor. İstenilen zevke göre boyutlandırılan ve işlenen kapılar, kullanıldığı alanın dekorasyonuna uyacak şekilde gerçek altın varank ile renklendirilebiliyor.

Son teknoloji ile buluşan kapılar

Kullanılan alanlar arasında çıkan gürültü kirliliğini de duvarlar ve kapı ile önlemek mümkün. Son yapılan ar-ge çalışmaları ile estetiksel olarak harikalar yaratan kapılarda kullanılan malzemeler sayesinde gürültü aktarımı minimuma indiriliyor. Zengin renk seçeneği sunan özel ölçü kapılar, teknoloji ile de buluşunca keyfine doyulmaz ürünler ortaya çıkarıyor. İç mekanlarda kullanılırken ses geçirmeyişi yeterli gibi gelse de dış mekanlarda kullanılırken bu özelliği yeterli olmuyor. Kişiye özel ölçüde kapılar yapılırken dış mekan için tercih ediliyorsa kaliteli çelikten ya da yine kaliteli ahşaptan yapılması gerekiyor. Dışarıdan gelecek olan büyük veya küçük herhangi bir darbeye dayanıklı olması gereken dış kapılar, sağlamlığı ile testlerden tam not almalı. Güvenlik için sağlamlık da gerekirken kilit sistemi de gözden kaçmaması gereken bir unsur. Kullanılacak olan kapı kilidinin de birçok farklı modeli ve işlevi bulunuyor. İç mekan kapıları için de kullanılan kilitler, güvenlik sağlıyor. Klasik anahtarlı sistemler, kartlı sistemler, şifre için klavyeli, ses tanımlayıcı, parmak okuyucu ya da yüz tanımlamalı gibi birçok farklı güvenlik sistemi bulunuyor. Teknoloji ile buluşan özel ölçü kapılar güvenlik için de son teknolojiyi sunuyor.

Bunun yanı sıra teknoloji sadece güvenlikte ve gürültü kirliliğini önlemek için de kullanılmıyor. Uzun ömürlü olması için daha hızlı temizlik sunan ve kendini daha az yıpratan özel ölçü klasik kapılar bu konuda fabrikasyon ürünlerden ayrılıyor. Son zamanlarda yapılan araştırmalar sonucu bulunan antibakteriyel boyalar ve cilalar ile kaplanan kapılar, sağlıklı bir kullanım sunuyor. İç mekan ya da dış mekan fark etmeksizin istenilen antibakteriyel boya ile kaplanan hem özel ölçü ahşap kapılar hem de özel ölçü çelik kapıların kullanımı çocuklar, yaşlılar ya da hastalar için sağlık açısından daha iyi oluyor.

Standart ölçülerde üretilen fabrikasyon hazır kapı modellerinden farklı olarak mekânın ölçüsüne göre farklı boyutlarda üretilen kapılar, mekanın genel dekorasyonu ile uyumlu olacak ve zarif görüntüler sunuyor.  Kişiye özel ölçüde kapılar tasarlanırken de teknolojinin son damlasına kadar kullanılıyor ve üretime başlanmadan önce size üç boyutlu çizimi sunuluyor. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.