Bench ve Josephine Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bench ve Josephine Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bench koltuklar ve josephine koltuklar birbirlerine oldukça yakın bir tasarım formuna sahipler. Üstelik tek ortak noktaları da bu değil. Hem bench modelleri hem de josephine koltuk modelleri, bulundukları mekânın daha gösterişli ve şık gözükmesini sağlıyorlar. Bu nedenle stil sahibi evlerin, göz alıcı dekorasyonlarını daha da çarpıcı hale getirmek üzere yaşam alanlarındaki yerlerini koruyorlar. Her ikisi de bir yandan rahat ve fonksiyonel kullanımları ile dikkat çekerken, diğer taraftan da karşılaşılan ilk anda göze çarparak görenleri hayran bırakıyorlar.

Değişen renkleri, çeşitlenen modelleri, üzerlerinde taşıdıkları farklı zevklere hitap eden tasarımlarıyla her ikisi de salonlardan tutun da oturma odaları ve yatak odalarında da karşımıza çıkıyor.

İhtişamlı Yaşam Alanlarının Başköşelerinde Bench ve Josephine Koltuklar Var

Her dönemin popüler olan ve daha çok tercih edilen mobilyaları var. Buna şuan içinde bulunduğumuz zaman dilimini de dâhil etmeliyiz. Bazı dönemlerde yıllarca evvel moda olan mobilyalar tekrar öne çıkıyor ve yeniden trendler arasındaki yerlerini alıyorlar. Çünkü bazı mobilyalar, farklı dönemlerin dekorasyon anlayışlarına göre tasarlanmış olsalar bile, kendi zamanlarının ötesine geçen kullanım konforlarıyla öne çıkıyorlar. Şu an içinde bulunduğumuz dönem için bu söylediklerimize uygun mobilyalardan bahsetmek gerekirse; bunlar arasında kesinlikle klasik bench modelleri ile klasik josephine çeşitleri olurdu. Her ikisi de hem geçmişte oldukça yaygın olarak kullanılıyordu hem de bugün aynı ilgi ve beğeniyle kullanılıyorlar. Gelecekte de yükselen bir ivmeyle kullanılacak ve ihtişamlı yaşam alanlarının başköşesindeki yerlerini koruyacak gibi gözüküyorlar.

Kusursuz Yaşam Alanlarının Mimarı Asortie Mobilya!

Kusursuz yaşam alanlarının yıllardır değişmeyen mimarı Asortie Mobilya, mükemmelliği mobilyalarınızla yaşam alanlarınıza yansıtmaya devam ediyor.

Her birimiz evimizde görkemli mobilyalar ve aksesuarların oluşturduğu harmoniyi seviyoruz. Zira lüks ve şık yaşam alanlarına sahip olarak, güçlü zevklerimizin estetik örneklerini gözlerimizin önüne sermek istiyoruz. Tüm bunlarla birlikte yalnızca kendimiz için değil, ağırladığımız değerli konuklarımız ve yakınlarımızın da bunları fark etmesini istiyoruz. Dolayısıyla seçeceğimiz her mobilya ve aksesuarı hassasiyetle belirlemeye gayret ediyoruz. Asortie Mobilya bu hassasiyetin ziyadesiyle farkında!

Böyle bir farkındalığın gösterişli ürünlerine sahip olmak isteyenler dile getirilebilecek ilk Asortie ürünleri arasında Safir Klasik Bench Modeli yer alıyor. Doğal ahşap malzeme kullanılarak, gümüş varak üzerine eskitme patine ile renklendirilen Safir Bench, ahşap bench çeşitleri arasında göz kamaştırıyor. Safi Bench Modeli kelimelerin tam anlamıyla sadeliğin zarafetle buluştuğu çizgileri üzerinde taşıyor.

Aynı şekilde edilmesi gereken bir diğer ürünse, Aşiyan Girne Jozephine koltuk modeli. Günün en keyifli anlarından sohbet saatleri için ideal bir konfor sağlayan Aşiyan Girne Jozephine modeli özellikle mor renkli tasarımıyla görenlerin birdaha bakmasına neden olan bir canlılığı evinize taşıyor. Elbette farklı renk seçenekleri mevcut.

Bench koltuklar ve josephine koltuklar birbirlerine yakın formlarda tasarlanmış olsalar da, dikkatli bir gözün yakalayabileceği ayrıntılarla farklılaşıyorlar.

Bench ve Josephine Arasındaki Farklar

Bench koltuklar ve josephine koltuklar arasındaki farklardan ilki, aynı zamanda en dikkat çekeni bench koltuklar, Josephine koltuklarda bulunan, tek taraflı sırt destek bölümüne sahip değiller. İkini de dinlenme için tercih edebilirsiniz ancak Josephine daha rahat bir oturum alanı sağlıyor. Benchleri yataklarının ayakuçlarına rahatlıkla adapte edebilirsiniz ama Josephine modelleri buna benchler gibi müsaade etmez. Josephine modeller için yatak odalarınızda, yatak uçlarından ayrı yerler seçmelisiniz. Josephine modeller tek başlarına kullanıma daha uygundurlar. Ama benchler tamamlayıcı ayrıntılara daha fazla ihtiyaç duyarlar.

Josephine modelleri daha geniş bir hacme sahip olduklarından, usta işçilikler eliyle kazanılan işlemelere daha fazla yer açarlar. Hal böyle olunca, detayların estetik duruşundan vazgeçemeyenlerce daha fazla talep edilir oluyorlar. Ancak bu söylediklerimiz benchler ile Josephine modeller arasında negatif bir ayrıma neden olmasın. Her ikisi de farklılıkları ve ortak noktalarıyla yaşam alanlarınıza şıklık kazandıracak ayrıntıları barındırıyorlar.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.