Yemek Odalarında Doğru Aydınlatma Kullanın

Yemek Odalarında Doğru Aydınlatma Kullanın

Yemek odalarında hangi tür aydınlatma kullanılmalı? Aydınlatma seçiminde yemek odası farkı. Yaşam alanlarımızı süsleyen mobilya ve aksesuarların şıklığını ön plana çıkartıp daha çekici hale getiren en önemli unsur, şüphesiz klasik ve modern aydınlatma çeşitleri! Tüm dünyadaki trend dekorasyon stilleri, ev içi alanların dizaynından ofis tasarımlarına, mobilyaların modellerinden aksesuarlara ilham veren hatlara dek her ürün için belirli bir aydınlatma biçimini ön görüyor aslında! Ve her mekân da, doğru gözler tarafından görüldüğü zaman nasıl aydınlatılması gerektiğini söylüyor karşısında duranlara! Fakat bizler, günlük kullanımda çoğu zaman kolaya kaçıyor, aydınlatma biçimimizi ortalama bir standarda bağlı kalarak seçiyoruz. Her nedense, dekorasyon yaparken en başta değerlendirmemiz gereken aydınlatma biçimimizi sona bırakıyoruz. İstisnalar var. Olacaktır da! Ancak dile getirmek gerekiyor ki; maalesef pek çoğumuz, çoğu zaman aydınlatma konusunda deyim yerindeyse sınıfta kalıyoruz! Ve bu durumun kötü sonuçlarıyla evimizin hemen her köşesinde karşılaşabiliyoruz.

Böyle bir hataya düşmemek için neler yapılmalı? Özellikle aile bireylerinin bir arada bulunduğu, en kıymetli konukların ağırlanıp, evimizin en estetik köşelerinin gözler önüne serildiği yemek odalarının dekorasyonunda nasıl bir aydınlatma yöntemi benimsenmeli?

Doğru Aydınlatma Yöntemini Bulmak Bir Zorunluluktur!

Yemek odalarınızın aydınlatılması için en başta mümkün olduğunca doğal ışıktan faydalanmaya gayret edebilirsiniz. Ama bilindiği gibi maalesef akşam yemekleri için böyle bir şansınız olamaz. İlla ki yapay ışığa ihtiyaç duyulur ve klasik avize çeşitleri başta olmak üzere, lüks ve modern ne kadar aydınlatma seçeneği varsa her biri incelenip bir seçim yapma yoluna gidilir! Doğru aydınlatma yöntemini bulmak dekorasyon için estetik ve elzem bir zorunluluktur.

Peki nasıl karar vermeli? Lüks lambader modelleri mi, yoksa klasik abajur modelleri mi? Klasik avize çeşitleri mi incelenmeli yoksa modern avizeler mi? Aslında hepsi! Bir yandan klasik avize modelleri lüks ve çekici yapıları ile yaşam alanlarımıza kimlik kazandırırken, diğer tarafından modern avize modelleri harikulade seçenekler barındırırken doğru aydınlatma yöntemini bulamamak, yalnızca dikkatsizliğimizle ilgili ve telafi edilebilir bir durum! Birkaç küçük dikkatli düzenleme ile yemek odalarında doğru aydınlatmayı elde etmek mümkün.

Yemek odanızda lüks avize modelleri arasından seçtiğiniz bir tasarımı kullanabilir yahut tercih hakkınızı modern aydınlatma çeşitleri içerisinde bir değerlendirme yapıp karar vermek yönünde kullanabilirsiniz. Sarkıtlara ve lineer tasarımlara da yer açabilirsiniz. Lüks lambader modelleri ya da klasik abajur modelleri ile de estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak ilk önce önemsenmesi gereken nokta, aydınlatılacak yemek odanız ile seçtiğiniz aydınlatma ürününün boyutları arasındaki orantıyı göz önünde bulundurmak olmalı!

Hassas Bir Denge Kurmalısınız!

Ayrıca yemek odanız için seçtiğiniz aydınlatma ürünü yemek masanız ile orantılı biçimde hizalanmalı. Kısacası ışık kaynağı yemek odanızın merkezine ve yemek masalarının merkezine göre konumlandırılmalı.

İster klasik avize modelleri arasından lüks bir seçim yapın, isterseniz modern aydınlatma çeşitlerine yönelerek modern avize modelleri ile kurulan bir yemek odası oluşturun, hiç fark etmez! Işık şiddeti ile yemek odanızın büyüklüğü arasında bir denge kurulmasına özen gösterin. Gözü yormaktan uzak ve gereğinden fazla ışık yaymayan bir aydınlatma yöntemini kullanmaya ilişkin hassasiyet gösterin.

Yemek odanız içerisinde özellikle öne çıkarmak istediğiniz bir alan varsa burada genel bir aydınlatma yönteminin size sağlayacağı yarardan ziyade lokal aydınlatma uygulama seçeneklerini mercek altına alın! Göz önünde olmasını istediğiniz anahtar noktaları tespit edip bu bölgelerde lokal aydınlatma uygulayın. Bu tip özel noktalarda klasik abajur modelleri ya da lüks lambader modelleri de isteğinizi karşılamak üzere sizin için işlevsel çözümler haline gelebilir! Karar sizin!

Bizim için önemli olan, Asortie bünyesinde yer alan her aydınlatma ürünü ile yemek odalarınızın mümkün olan en parıltılı biçimde çarpıcı bir görünüme sahip olması ve aynı zamanda en doğru aydınlatma yöntemiyle ışıklandırılması!

Burcunuza göre avize seçiminizi yapabileceğiniz bu önemli makalemizi mutlaka keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.