Saraylardaki Gibi Bir Banyo Oluşturmanın Sırları

Saraylardaki Gibi Bir Banyo Oluşturmanın Sırları

Saraylara layık klasik banyo mobilyaları ile lüks yaşam mekanları oluşturmak için onlarca banyo dekorasyonu ve mobilyası arasından doğru seçimi yapmanız gerekmektedir. Birçok farklı klasik banyo mobilyası kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Ancak bu mobilyalar arasından sade tasarıma sahip modellerin olduğu gibi lüks ve ihtişamı destekleyecek saraylardaki gibi bir banyo oluşturacağınız klasik banyo mobilyaları da bulunmaktadır. Peki siz saraylardaki gibi bir banyo oluşturmak için nelere dikkat etmelisiniz? Lüks banyo dekorasyonlarında tek etmen sadece banyo mobilyaları mı?

Banyolar evlerin en mahrem alanları olması ile birlikte genel şıklık, temizlik ve lüks algısını en direkt olarak konuklara yansıtan mekanlardır. Oldukça sık kullanılabilen bu alanlarda su izleri, neme bağlı olarak rutubet ve kokusu gibi dekorasyonunuzu ve oluşturmak isteyeceğiniz ambiyansınızı etkileyecek etmenlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm bu etmenler alanda kullanacağınız klasik mobilyalarınızın ihtişamını ve tasarımının önüne geçebilmektedir. Bu nedenle saraylardaki gibi bir banyo oluşturmanın ilk kuralı her zaman kuru, temiz ve mis kokulu bir banyo oluşturmanız gerekmektedir.

Lüks Banyo Mobilyalarının Özellikleri

Lüks ve göz alıcı banyo mobilyalarında bulunması gereken özellikler nelerdir? Bu sorunun birçok yanıtı bulunmaktadır. Lüks banyo mobilyaları lüks mobilyaların özellikleri ile doğru orantılıdır. Ancak kullanım alanına göre bazı özellikleri ve dayanıklılıkları olması gerekmektedir. Lüks banyo mobilyaları, gerçek altın varaklı ahşap oyma işçilikleri, ihtişamlı yapısı, şık tasarımı, dayanıklı yapısı ile yaşam alanlarında lüks algısını oluşturmanızı sağlar. Kaliteli mermer, evye ve musluğu, şık aynası, etkileyici döşemeleri gibi etmenlerle birlikte klasik banyo mobilyaları kullanılmalıdır.

Banyo diğer yaşam alanları gibi geniş alanlara sahip olmadığından, alanda kullanılan her detayın birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Direkt olarak kişisel ve yakından kullanım imkânı sunan bu eşyaların her zaman temiz, parlak ve bakımlı durması için kaliteli malzemelerden, paslanmayan çelikten ve çizilmeyen mermer ve döşemelerden oluşması gerekmektedir.

Şık Banyo Dekorasyonunda Aydınlatma

Işıl ışıl bir banyo mobilyaların ahşap oyma motiflerini ve gerçek altın varaklı cilasını ön plana çıkartan, odanın muhteşem dekorasyonunu gözler önüne seren önemli etken olmaktadır. Temiz bir banyo ve lüks banyo mobilyalarından sonra saraylar gibi banyo oluşturmanın sırrı ortamdaki ışık ve aydınlatmadan geçmektedir.

Lüks banyolarda aydınlatma ışıl ışıl olması ile birlikte genellikle aynaların hemen üzerine direkt olarak aynayı kullanacak olan kişiyi aydınlatacak tepe aydınlatması oldukça yararlı olacaktır.  Bununla birlikte aydınlık banyolarda ahşap oymaları ve şık işçilikleri vurgulayacak direkt olarak tepeden vuracak ayrıntıları öne çıkartan ampullerin olması yararlı olacaktır.

Kalite ve Dayanıklılık

Kalite ve dayanıklılık etkileyici ve lüks tasarımlarınızda olmazsa olmaz bir nitelik olacaktır. İlk alındığında şık ancak kullanımı ile birlikte aşınan, soyulan, yıpranan hatta kullanılmaz hale gelebilen ürünlerin ortamda gözükmesi tüm etkiyi ve büyüyü bozmaktadır. Bu nedenle banyonuzda kullanacağınız ürünlerin mutlaka kaliteli, kolay yıpranmayan sağlam ürünlerden oluşmasına dikkat etmelisiniz.

Özellikle suyun bulunduğu banyolarda aşınma ve çürüme eğilimi oldukça fazla gözlemlenmektedir. Çürümeye, kabarmaya ve yıpranmaya karşı özel olarak üretilen sudan kolay kolay etkilenmeyen klasik banyo dolapları ve klasik aksesuar ürünleri tercih etmelisiniz.

Olmazsa Olmaz Şık Aksesuarlar

Tüm dekorasyonu ayarladıktan sonra pastanın üzerine çilek koyma örneği ile, klasik dekorasyonunuzun üzerine de aksesuar modelleri eklemelisiniz. Şık havluluklar, sabunluklar, canlı çiçek ve banyoda ihtiyaç duyulabilecek diğer ürünlerin yerleştirilmesi ile birlikte pastanın üzerine çileğinizi yerleştirebilir ve böylece saraylardaki gibi bir banyo oluşturabilirsiniz.

Eşsiz yaşam alanları oluşturmak için birbirleri ile uyumlu, kalitesi kanıtlanmış dayanıklı ve görsel açıdan etkileyici modelleri tercih etmelisiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.