Klasik Bir Kapının Taşıması Gereken Tüm Özellikler

Klasik Bir Kapının Taşıması Gereken Tüm Özellikler

Klasik kapıların özellikleri nelerdir? Kapı bir binanın en önemli eşyalarının başında gelir.  Eskiden bu yana kapı sanatını görmemiz mümkün. Gerek dış kapılar gerekse oda kapıları tasarım ile yapıldığında her zaman daha göz alıcı ve çekici olabiliyor. Kaliteli işçilik ile yapılan kapılar her zaman evleri ve diğer mekanları hoş bir görünüme kavuşturur. Bu nedenle ister ev kapısı seçimlerinizde isterseniz de iş yeri kapısı seçimlerinizde el işçiliği olan kapıları seçebilirsiniz. İç mekan kapılarında kullanılan kapılar genelde mdf üzerine yapılan ahşap kaplamalardan oluşur. Bu kaplama kapı modelleri ekstradan bir boyaya ihtiyaç duymaz. Bu nedenle gerek kullanımı gerekse boyası ile oldukça kullanışlıdır.

Klasik Kapıların Özellikleri Nelerdir?

Klasik kapılar sadece bir ev malzemesi olarak düşünülmemelidir. Her zaman evi en iyi yansıtan en karakteristik eşyalardan bir tanesidir klasik kapıların özellikleri ise;

Klasik kapılar evleri saray ihtişamına bürüyen bir malzemedir. Eğer idealı ortamları ve tasarımları seviyorsanız klasik kaplıları tercih edebilirsiniz.

Klasik kapılarda el işçiliği ve el sanatı oldukça fazla görülür. Kapıların çerçeve kısımlarında oluşturulan motifler ve şekiller kapıları daha romantik bir tarza ulaştırmaktadır. Özellikle yatak odası kapıları ve salon kapıları klasik olarak seçilirse eve her zaman karakteristik bir yansıma sağlar.

Klasik kapılar çift kanatlı da olabilir. Bu da evin daha tarz ve daha ihtişamlı görünmesine yardımcı olur. Özellikle gold desenlere sahip olan bu kapılarda görünüm ve kullanışlılık her detayın üzerinde yer alır.

Cam ya da ayna detayları olan kapılar 1800’lu yılların modern yansımaları arasındadır. Günümüzde ise nostalji olarak kullanılabilecek en güzel tasarımlar arasında yer alır. Bu nedenle daha çok büyük ve gösterişli evlerde cam detaylı kapılar kullanılır. Ortamı daha yumuşatmak ve daha sıcak görünmesini sağlamak için renkli camlı kapıları kullanabilirsiniz.

Klasik İtalyan kapılar her zaman romantik ve duygusal evlerde kullanıma uygundur. Yani evinizin bir ruha sahip olmasını istiyorsanız İtalyan modellerini tercih edebilirsiniz. Daha ihtişamlı ve gösterişli bir ev için ise Fransız kapılarını satın alabilirsiniz. Fransız kapıları daha çok beyaz ve sarının en güzel uyumu ile bezenmiştir. Eğer evinizin saray gibi görünmesini istiyorsanız burada saray yansıması el işçiliği ile bezenmiş kapıları tercih edebilirsiniz.

Klasik Kapı Modellerinin Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Klasik kapıları seviyorsanız oymalı ve çivisiz modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında eğer evinizin dizaynında klasik kapı modeline ihtiyacınız varsa burada her zaman diğer eşyalarla da uyumu yakalamanızda fayda vardır. Örneğin  kapılarla beraber kullanılacak diğer mobilyaların bir bütün halinde olması gerekir. Eğer kapıları klasik seçip mobilyaları spor seçecek olursanız burada çok büyük bir tezat yakalamış olursunuz bu durumda da göz yorucu bir görünüme sahip olabilirsiniz. Klasik kapı modelleri seçerken ev eşyasına ve ışıklandırmaya dikkat etmelisiniz. Işıklandırma daha çok sarı renklerde olmalıdır. Böylece evinizde büyük bir ihtişamı da yakalamış olursunuz.

Klasik Kapı Çeşitleri Nelerdir?

Klasik kapı denince Osmanlı saraylarında kullanılan kapılar akla gelir. Burada kullanılan kapılar ince detaylara ve ince tasarımlara sahiptir. Oldukça mütevazi bir görünüme sahip olsa da aslında kapı büyük bir asilliğe de sahiptir. Klasik kapı çeşitleri, yine Fransız kapı ve İtalyan kapı çeşitleri olarak ta karşımıza çıkar. Klasik kapılar belli bir ağırlığa ve asilliğe sahiptir. Bu nedenle kullanımı zariflik ve ihtişamı da beraberinde getirir. Eğer evinizi kusursuz bir alana çevirmek istiyorsanız klasik kapılardan faydalanabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.