Klasik Otel Odalarını Keşfedin

Klasik Otel Odalarını Keşfedin

Klasik mobilyalar hayatımızın her yerinde var olmaya başladı. Son dönemlerde çok sık kullanılan klasik mobilyalar otellerde de klasik otel odaları tasarımları ile karşımıza çıktı. Otellerde esen bu esinti yeni bir dünyaya kollarını açtı. Tasarımsal olarak göz alıcı olan ve konforlu kullanış sunan bu esinti, uzun ömürlü olması sayesinde uzun süredir tercih sebebi.

Klasik mobilyalardan önce oteller de genellikle modern tasarımlar kullanılırdı. Oteller de modern mobilyalar ve aksesuarlar yardımıyla oluşturulmaya çalışılan modern hava yerini günümüzde otel klasik mobilyalar ve aksesuarlarına bıraktı. Klasik mobilyaların sağlamlığı ve ergonomik kullanımı ile otel odalarında ve lobilerde kullanımı gün gün artıyor. Son teknoloji ile detaylandırılan mobilyalar bu sayede sektör de yeni tasarımlara da ilham vermeye başladı.

Yeni nesil otel odaları

Tercih noktası klasik mobilyalar olunca ve otel odası klasik mobilyaları mobilya üreticilerince yeni bir ekol olarak değerlendirilince oteller de kendi odaları için yeni dekorasyon fikirleri geliştirmeye başladı. Çok farklı ve kullanışlı modeller üreten tasarımcılar, otel sahiplerini ve müşterileri memnun etmeyi başardı. Klasik otel odaları ile çocuk, genç veya yaşlı, müşteri yaşı fark etmeksizin hepsine ayrı ayrı hitap edebiliyor. Her yaştan gelen misafire hitap eden klasik otel odası mobilyaları ile kendinizi evinizde gibi hissetmeniz sağlanıyor. Dekorasyonu, güvenliği, tasarımı ve renk tercihi ile otel odası klasik mobilyaları her kesimden ve yaştan insana uyum sağlıyor. Tasarımsal olarak kullanılan ahşabın el işçiliği ile buluşması sonucu oluşan klasik mobilyalar oteller de boy gösteriyor.

Otel klasik mobilyalar ile tasarlanan odalarda el emeği işlemeler ile süslenen ahşap ürünler ön plana çıkıyor. Zarafeti ile tam not alan mobilyalarda güvenlik açısından kenarları yuvarlak olurken oymaları da kimseye zarar vermeyecek şekilde tasarlanıyor. Gardıropların raylarında da korumalı ray sistemi tercih ediliyor. Gardırop üzerine yapılan oymalar ve işlemeler ile klasik çizginin yansıttığı ışık, yatak başlığında ve çalışma masası üzerinde de yansımalar sebep oluyor. Bu sayede bütünlük sağlanırken, yatak başlıkları da göz alıcı bir şekilde süsleniyor. Sade hali ile de harika bir görünüm sunan mobilyalar aksesuarlar ile tamamlanarak odaya şıklık katıyor. Otel odası klasik mobilyaları için modern aksesuarlar kullanılmıyor; ayrıca aksesuar gerekiyor. Otel odaları da bu kurala uyarak odalarda klasik çizgiyi tamamen yansıtmak amacıyla aksesuarları da klasik yansıma taşıyanlardan seçiyorlar.  Klasik otel odaları mobilyaları ile uyumlu görülen ve çok hoş duran aksesuarlar olan camdan yapılan biblolar çok tercih ediliyor.

Cam biblolar renksiz oldukları zaman hem modern hem de klasik mobilya modelleri ile uyum sağlarken, renkli olduklarında renklere göre mobilyaya uyum sağlamaktadır. Klasik otel odası mobilyaları için tercih edilen cam biblolar ise genelde sırma işlemeli, gümüş veya altın renkli olanlardır.  Cam biblolara ek olarak kullanılan bir başka aksesuar da benç oluyor.

Bençler sırtınızı yaslayacağınız bir yapının olmadığı daha çok dikdörtgen şeklinde ve bank tasarımlarına benzeyen oturma aparatlarıdır. Kullanmak için çok geniş bir alana ihtiyaç duyulmayan benç’de küçük alanlarda büyük konfor sağlanabiliyor. Otel odalarında yatak önüne koyularak kullanıma sunuluyor. Üzerinde ki işlemesi ve oyması ile diğer mobilyalar ile de estetiksel bütünlük sağlıyor. Dekorasyonu tamamlamak için oda ile uyumlu renk de seçilen bu ürünler küçük alanlarda oldukça kullanışlı oluyor. Çalışma masası önüne de çekilebilecek olan benç ile oda içindeki oturma alanı ihtiyacı büyük ölçüde gideriliyor. Klasik otel odaları dekorasyonu da tamamlanmış oluyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.