Otel Banyoları İçin Mobilya Fikirleri

Otel Banyoları İçin Mobilya Fikirleri

Lüks veya butik, her şey dahil ya da tam kapsamlı bir tatil köyü; konsept ne olursa olsun otel banyo mobilyası hepsinden daha önemli olabiliyor! Tatil veya iş seyahati fark etmez, tercih hangi otel konseptinden yana olursa olsun, konaklanacak olan odada aranan bazı özellikler var. Banyo konforu da bu özelliklerin başında geliyor. Rahatlama alanı olarak düşünülen banyolar, özellikle otellerde çok daha titiz şekilde ele alınmalı ve iyi tasarlanmalı. Otel banyo mobilyası seçimleri ve otel banyo tasarımları konusunda da hassas olunmalı! Birbirinden farklı otel banyo modelleri olsa da; bugün rahatlık, temizlik, konfor ve mobilyaların kullanım kolaylığı sağlaması ön planda tutuluyor.

Günümüzde pek çok farklı konaklama konsepti olması birbirinden farklı otel banyo mobilyası tasarımını da beraberinde getiriyor. İster klasik ister modern bir oda olsun, şık bir otel banyosu mobilyası kullanılmasını herkes önemsiyor. Artık her biri mini bir Spa alanı olarak düşünüldüğünden otel banyo tasarımları genel oda dekorasyonundan bile daha önemli bir konuma gelmiş durumda. İşte en şık otel banyo mobilyası fikirleri!

Her yaşa göre tasarım!

Sade veya gösterişli olmasından daha çok, bir otel odasının her zaman şık olması konaklayan kişiler için daha önemli! Kişi, kendini evinde gibi hissetmenin verdiği rahatlığın yanı sıra evinde olmadığı hissini ve farklı bir atmosferin yaydığı enerjiyi de yaşamak istiyor. Özellikle söz konusu tatilse! Bu noktada otel dekorasyonlarında her yaşa göre tasarım planlaması öne çıkıyor. Odaların her yaştan insanın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmesi önemli bir dekorasyon başlığı. Bu durum banyolar için de geçerli elbette. Banyo içerisinde kullanılacak olan dolaplardan aynalara, duşa kabin ve küvetten armatürlere ve teknolojik cihazlara kadar her ayrıntı çocuklardan ihtiyarlara varan insan profillerinin ihtiyaçlarını gözetmeli! Mobilya seçimleri de buna göre yapılmalı!

Klasik tarzda otel banyosu

Otel banyolarında kullanılan tek tek mobilya ve aksesuarlara gelirsek, klasik bir tarz söz konusuysa oymalı ve beyaz renkte dolaplar, altın varaklı aynalar ve gösterişli armatürler öne çıkıyor. Bu tarzda banyolar daha elegan bir tasarım tarzı sağlarken konaklayanlara da kendini lüks bir konforun içinde oldukları hissini yaşatıyor. Ancak, her anlamda bir tasarım dengesi kurmak da önemli… Yoksa otel misafirleri lüksün içinde boğulabilir!

Aynalı dolaplar!

Eğer küçük ve daha butik bir otel banyosundaysanız aynaları büyük kullanmanızda fayda var. Ayrıca tek başına bir ayna kullanmak yerine, mekanda alan kazanmak adına aynalı dolapları tercih edebilirsiniz. Aynalar kullanıldıkları mekanda genişlik algısı yarattıklarından küçük banyolarda daha büyük aynalar veya özellikle de aynalı mobilyalar kullanılmalı!

Akıllı ve pratik çözümler…

Günümüzün öne çıkan trendleri arasında kullanıcı dostu ve akıllı mobilyalar yer alıyor. Bunu otel banyo tasarımlarında da görebiliyoruz. Daha kolay anlaşılır teknolojik detaylar, enerji ve su tasarrufu sağlayan armatürler, pratik ve dil seçeneklerinin yer aldığı ürün menüleri banyo mobilyalarında ve özellikle de teknolojik cihazlarda önem kazanıyor. Fonksiyonel tasarımları kişiselleştirilmiş detayların tamamladığını hatırlatmakta fayda var.

Mini Spa merkezi

Seyahate çıkmadan önce otel araştırması yaparken bakılan ilk fotoğraflar arasında otel banyoları olduğuna göre, banyonun kalitesi otelin de kaliteli olduğu algısını yaratıyor diyebiliriz. Hal böyle olunca otel banyolarının mini spa merkezi gibi düşünülmesi ve kişiyi rahatlatacak detayların tasarıma eklenmesi de elzem oluyor. Örneğin, zeminin düz ve kaymaz olması, duş içerisinde oturma imkanının sunulması, küvet kullanılacaksa ideal ölçülerde olması, rahatlatıcı bir ışık tasarımının yapılması otel banyolarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.