Otel Odalarında Doğru Mobilya Seçiminin Önemi

Otel Odalarında Doğru Mobilya Seçiminin Önemi

Tüm yılın yorgunluğunu dinlenerek atmak için sayılı güne sahip misafirleri için en konforlu ve hijyeni yüksek odayı hazırlamak isteyen otel sahibi, otel yatak odası mobilya seçiminde en iyi tercihi yapmayı istiyor. Bu yüzden de birinci sınıf malzemelerden üretilen mobilyalar da yüksek teknoloji ile üretilmiş silinebilir kumaşlar ile kaplanmış ürünler arasından oteline en uygun olan parçaları özenle seçiyor. Genel olarak mobilyalara karar verilince yatak örtüleri seçilmeye başlıyor. Sürekli insana hizmet veren ve yoğun misafir ağırlayan oteller yatak örtülerini çoğu kez beyaz seçmeye özen gösteriyor. Böylelikle hijyen için önlemini en baştan almaya başlıyor. Yine hijyen için önemli olan ve odanın da ışık seviyesini arttıran renk olan beyaz ve tonları ile odanın dekorasyonunda kullanılacak ana renk teması belirlenmiş oluyor. Bir otel yatak odası mobilyaları ile bir odada başlayan dekorasyon diğer odalara da uygulanabiliyor.

Stil Sahibi Rahatlık

Otel odası mobilyaları sayesinde otelin konseptine de yön verilebiliyor. Farklı tasarımlara sahip olan oteller konfor ve hijyen konusunda yarış içindeler. En iyi hizmeti verebilmek için girilen bu gizli yarışta, dekorasyon bazen yarışı kazanmak için etkili bir kriter olabiliyor. Özellikle küçük butik otellerde doğru mobilya seçimi kadar renklerin doğru kullanımı da oldukça önem taşıyor. Bu tarz küçük otellerde otel odası mobilya modelleri sade tasarımları ve iç açıcı tonları ile dikkat çekiyor.  Seçilen otel odası mobilyaları butik otel ruhuna hitap etmesi gerekiyor. Bu yüzden dekorasyon yaparken avangarde denilen ağır mobilyalardan uzak durmak gerekiyor. Konsepte uygun olabilecek retro tarz bir seçenek oluşturabilecekken, sade tasarımlı mobilyalar da diğer seçeneği oluşturuyor. Mobilyalar da açık ton ahşap tercih edilebilir. Böylelikle ahşabın sağlığı ve doğası ile iç açıcı tondaki süslemeler yardımıyla misafiriniz üzerinde oldukça güzel bir etki bırakabileceksiniz. Özellikle yatak için kullanılan ahşap sayesinde sıcak ev ortamını yakalayabilirsiniz. Gelen misafirlerinizin hem bedeni hem de ruhu dinlenecek ve tekrar gelmek için ajandalarına not düşeceklerdir.

Elinizi Sıcak Sudan Soğuk Suya Koymayacaksınız!

İş seyahatlerinde özellikle tercih edilen her şey dahil oteller, uzun yaz tatilleri için de tercih ediliyor. Sınırsız yeme- içme ve temizlik anlamına da gelen her şey dahil otellerde bazı etkinlikler de ücretsiz olarak sunuluyor. Daha geniş alanlara inşa edilen oteller bünyesinde havuz, sauna, spa gibi etkinlikleri de kapsıyor. Hatta bazı otellerin oda tasarımları küvet, duş gibi banyo keyfini uzatacak parçaları da içinde barındırıyor. Bu tarz banyo takımları ile otel yatak odası mobilyaları da seçilen mobilyalar sayesinde uyum içinde duruyor. Odanın metrekaresine göre tercih edilecek otel odası mobilyaları da değişiklik gösteriyor. Büyük odalar için avangarede mobilyalar tercih edilerek kral dairesi tasarımı yakalanılabiliyor.  Şık ve lüks mobilyalar ile yakalanılan bu tasarım, estetik sel olarak kuşkusuz, muazzam bir görüntü sunuyor. Kendi içinde bulanan yatağın boyutu da her otel içinde değişiklik gösteriyor. Büyük yataklarda keyifle dinlenilebiliyor. Bu dinlenme süreci yatak dışında, koltuklarda da devam ettirilebiliyor.  İçinde bulunan kütüphaneden seçeceğiniz bir kitap veya sunulan internet hizmeti ile gün devam ediyor. Oda içerisine eklenilen halı detayı ile ev atmosferi de yakalanmış oluyor. Bu sayede gelen misafir de kendisine verilen değeri daha iyi farkına varıyor. Kendini daha da önemli ve mutlu hissediyor. Böylelikle estetik bir görüntü sunan otel odası içerisinde misafirinizin tatili bölünmeden ve konfor ile devam ediyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.