Vintage Tv Ünitesi Modelleri

Vintage Tv Ünitesi Modelleri

Dünya modernleştikçe, teknoloji gelişip sunduğu ürünler yaşamın ayrılmaz birer parçası oldukça, global gelişmelerle birlikte hayatımız kolaylaştıkça geçmişe duyduğumuz özlem de artıyor sanki. Bu özlemin yansımasını ise en iyi şekilde mekan dekorasyonlarında görüyoruz. Özellikle ev dekorasyonlarında son yıllarda vintage rüzgarları esiyor. Her ne kadar mobilya eski, üzerindeki televizyon son teknoloji olsa da evlerde vintage tv ünitesi görmek artık bizi şaşırtmıyor. Bu rüzgara çoktan alıştık ve hatta neredeyse kapıldık.

1950’li ve 60’lı yıllara ait mobilyaların yeni trendlerle harmanlandığı vintage dekorasyon stili her yaştan insanın benimsediği bir stil olarak karşımıza çıkıyor. Ancak nostaljik ev dekorasyonuna ait öğelerin kullanıldığı bir dekorasyon şekli olan vintage stilini evde uygulamak için püf noktalarının iyi bilinmesi gerekiyor. Daha sade eşyaların kullanıldığı bu tarzda pastel renk tonlarının öne çıktığını da en baştan hatırlatalım.

Toprak tonları ve beyaz, vintage dekorasyon stilinin vazgeçilmez iki rengi... Bunun yanı sıra açık pembe, mavi, yeşil gibi renkleri mobilyalarda kullanmak mümkün, çiçek desenleri de bu tarzda kendine yer buluyor. Peki, diğer mobilyalarda vintage nasıl uygulanıyor? Örneğin, televizyon ünitesi, bu çağda hayatımıza dahil olan bir mobilya… Televizyon tasarımlarının değişmesi ve gelişen teknolojiyle birlikte televizyon sehpaları gitti, onların yerine televizyon üniteleri geldi. Televizyon ünitesinde vintage stilini mobilyanın geçmişi çağrıştıran tasarımıyla sağlamanız mümkün olabiliyor. Bunun yanı sıra beyaz vintage tv ünitesi en çok tercih edilen modellerden biri oluyor.

Vintage Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Vintage dekorasyon stili evinizde samimi bir ortam kurgulamanıza yardımcı oluyor. Ancak bunun için doğru seçimler yapmalı ve dekorasyon stilini doğru uygulamalısınız. Nasıl mı?

  • Vintage demek, her şey eski olacak demek değil. Eski ile yeninin dengeli bir şekilde karışımı demek, unutmayın. Bu nedenle yeni mobilyalarınızı da bu stile dahil edebilirsiniz. Tabi dengeyi kaçırmadan…
  • Gösterişli ve büyük mobilyaların vintage dekorasyon stilinde yeri yok. Sade ve çok yer kaplamayan mobilyalar tercih etmelisiniz. Böylelikle eviniz daha sıcak ve samimi bir ortama kavuşabilir.
  • Perdelerin mobilyalarınızla uyumu oldukça önemli olduğundan perdelerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Koltukla uyumlu renkte olmaları gerekiyor ki dekorasyon bütünlüğünü koruyabilin.
  • Vintage’ı detaylarda yansıtmak isteyenler ise aksesuar seçimlerinde dikkatli olmalı!

Televizyon Ünitesi Seçiminde Dikkat!

İster vintage tv ünitesi olsun ister başka bir tarz, seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Örneğin, en önemli konu televizyon ünitenizin boyutu! Eğer büyük bir televizyonunuz varsa TV üniteniz mutlaka bu karşılayacak boyutta olmalı, aksi halde televizyonunuz tv ünitenize sığmayabilir. Televizyonunuz boyut olarak üniteniz için küçük kalırsa bu defa da ortaya komik bir tablo çıkabilir. Televizyon ünitesi konusunda göz önünde tutulması gereken başka bir detay ise pratik bir kullanımı olması… Hem televizyonunuzun hem de beraberinde kullanacağınız diğer teknolojik eşyaların düzenli bir şekilde durabilmesi önemli, öte yandan tv üniteniz kablo kalabalığını da ortadan kaldırmalı. Televizyon ile birlikte ses sistemi, uydu alıcısı ya da oyun konsolu gibi farklı cihazlar da kullanıyorsanız her biri için rahat bir yerleşim sağlayan bir televizyon ünitesinden yana tercih yapmalısınız. Çekmeceli bir televizyon ünitesi tercih etmeniz kumanda gibi cihazları da ortadan kaldırmanıza yardımcı oluyor.

Televizyon ünitenizi seçerken sağlamlığını da göz önünde bulundurmalısınız. Tasarım elbette önemli ancak mobilyanızın uzun süre dayanması ve sizinle uzun yıllar yaşaması da önemli. Unutmayın, dayanıklı ve sağlam bir mobilya üzerine koyduğunuz pahalı teknolojik ürünlerin de daha korunaklı olması anlamına geliyor. Böylelikle hem televizyon ünitenizi uzun yıllar kullanabiliyorsunuz hem de teknolojik cihazlarınızı yenileriyle değiştirene kadar bozulmadan ya da zarar görmeden kullanabiliyorsunuz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.