Mutfaklarda Kış Dekorasyon Fikirleri

Mutfaklarda Kış Dekorasyon Fikirleri

Mevsim değişikliklerinin en güzel yanlarından biri bu değişimin dekorasyona olan yansımaları oluyor. Bugünlerin en büyük yansımaları ise kış mutfak dekorasyonu gibi gözüküyor! Üstelik bu yansıma görenlerin gözünü alıyor!

Kış aylarını karşıladığımız ve yavaş yavaş tüm etkilerini hissetmeye başladığımız şu günlerde, mevsimin, doğanın, hayatın akışının değişmesinden bahsediyoruz. Kendimizi tabiatın en şık örtüsü olan beyaz örtünün etrafımızı saracağı günlere hazırlıyoruz. Bu hazırlıklardan dekorasyon da payına düşeni alıyor. Kış dekorasyon uygulamaları ile tazelenen ve kışa uygun hale gelen yaşam alanları, soğuk kış günlerinde sıcak ve dekoratif bir görünüme kavuşuyor. Kış dekorasyonu pastasından en büyük dilimi ise her zaman olduğu gibi mutfaklar alacağa benziyor. Mutfaklarda kış dekorasyonu olanca güzelliğiyle keşfedilmeyi bekliyor.

Mutfaklarda Kış Dekorasyonu

Kimileri kendisini yaz insanı olarak tanımlarken kimileri kışın güzelliklerini yaza yeğliyor. Fakat söz konusu olan kış mutfak dekorasyonu olunca mevsime göre değişen bakış açıları tek tip hale geliyor. Buradaki tek tiplihal de, herkesin mutfaklarda kış dekorasyonu sayesinde yapabilecekleri yeniliklere, değişimlere odaklanmasını sağlıyor. Tabi bu noktada tek tipli bir ortak payda olsa da dekorasyon biçimleri çeşitli hallere bürünerek hayat buluyor. Bu değişken hallerin belirleyicisi de mutfakların fiziksel özellikleri, öncelikli ihtiyaçlar ve değişen estetik değerler olarak karşımıza çıkıyor. Ama kesin olan bir şey varsa, oda her sezon mutfaklarda kış dekorasyonu ile yeniden ve yeniden oluşturulmak istenen çarpıcı atmosfer oluyor.

Öne Çıkan Detaylarla Kış Mutfak Dekorasyonu

Kış mutfak dekorasyonu deyince yapılması gereken hazırlıklardan ilki, mutfakları saran tüm mobilya ve aksesuarların çok daha iyi görünmesini sağlayacak bir şey! Doğal ışık! Mevsimin koşulları gereği gün ışığının azalmasıyla artan aydınlatma ihtiyacı iç mekan aydınlatma ürünleriyle çözülebilir. Ama bu, mutfaklarda uzun süre vakit geçirecek olan herkes için yorucu ve sağlıksız olacağından doğal ışığa yer açmak gerekir. Dolayısıyla mutfaklarda kış dekorasyonu için yapılması gereken ilk şey yerleşim düzenini doğal ışığı maksimize edecek biçimde yapmak. Bununla beraber mutfak perdelerini bu ışığa imkan veren tasarımlar arasından seçmek de gerekiyor. Bununla beraber ince bir mutfak tülünü kışa uygun olarak kalın fon perdelerle buluşturabilir ve böylece mutfağınızın asil görünümüne stil katabilirsiniz. Uzun fon perdeler kullanmanın size 2020’nin trendlerini yakalama fırsatı vereceğini de unutmayın.

Mobilya alternatifleri değerlendirilirken de kışın sıcak yüzünün mutfaklarda görünür olmasını sağlayacak doğal ahşap ürünlere yönelmek gerekiyor. Doğal ahşaptan el işçiliği ile üretilmiş mutfak mobilyaları, mutfağınızın çehresinin kışa uygun biçimde değişmesini sağlar. Ahşap tonları, beyaz ve metalik renklerle birlikte klasik ve enerjik bir mutfak oluşturabilirsiniz. Eğer bu başat renklerden ziyade daha enerjik bir görünüm veren renklerin müdavimlerindenseniz, kış mutfak dekorasyonu için yeşil, pembe, mürdüm gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Mutfaklarda kış dekorasyonu uygulamalarının en önemli parçalarından biri halıdır. Yazın sona ermesi ve son baharın uğurlanmasının ardından ince yolluk ve kilimler kaldırılmalıdır. Mutfaklara daha kalın tabanlı ve kışa her açıdan uyum sağlayan halılar serilmelidir. Yalnızca halılar değil, tüm mutfak tekstil ürünleri kış atmosferine uygun biçimde yenilenmelidir.

Mutfakların yaşadığı kış değişimine uygun biçimde aksesuarlar da yenilenebilir. Taşınabilir, askılı raflar mutfaklarda kış dekorasyonu uygulamalarının başını çekiyor. Bu raflara kışın vazgeçilmezlerinden bitki çayı demliklerinden, kış meyvelerine kadar pek çok şey yerleştirilebiliyor. Böylece mutfaklarda hem dekoratif bir aksesuara hem de fonksiyonel ve pratik bir çözüm ortağına sahip olmuş oluyorsunuz. Birbirinden şık kış mutfak aksesuarları ile birlikte kışın keyfini ikiye katlarken, mutfağınızda sahip olduğunuz konfora her geçen gün biraz daha bağlanıyorsunuz!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.