Kız Bebek Odası Tasarım Önerileri

Kız Bebek Odası Tasarım Önerileri

Bebek bekleyen anne ve baba adayları için bebeklerinin odalarını hazırlamak oldukça önemlidir. Özellikle bebek cinsiyeti öğrenildiği zaman eşyaların renklerine ve modellerine daha fazla yoğunlaşılır ve hazırlıklar hızlanır.

Kız bebek odası hazırlamak oldukça yaratıcı ve eğlencelidir. Kız bebek odaları için üretilmiş olan çok fazla mobilya ve aksesuar bulunmaktadır. Kız bebek oda tasarımı için mobilya ve aksesuar alınmadan önce incelemeler yapılmalı ve ihtiyacınıza uygun ürünler alınmalıdır.

Bebek odası için tasarlanmış olan kız bebek odası takımları oldukça geniş renk ve model skalasındadır. İsterseniz bebek odası takımı seçebileceğiniz gibi isterseniz mobilyaları ayrı ayrı seçerek kız bebek odası tasarımı yapabilirsiniz.

Bebek odası tasarlanırken, bebeğinizin büyüyüp hareketleneceğini, riski davranışlarda bulunabileceğini unutmamalı ve tüm güvenlik önlemlerine uygun mobilyalar seçilmelidir. Bebek odaları için oldukça farklı ihtiyaçlara uygun beşik modelleri bulunmaktadır. Yeni doğum döneminde daha küçük ve anneye yakın konumlandırılacak beşik modelleri seçilebilir. Annenin yatağına uygun yükseklikte ve anneye yakın şekilde konumlandırma imkanı olan, hareket edebilen beşikler ilk dönemler için çok kullanışlı olacaktır.

Annenin yatağının hemen bitişiğinde konumlandırılma özelliği olan ve annenin yatağı be beşik arasında bariyerin olmadığı beşik modelleri çok kullanışlıdır. Bu modellerin kullanımında annenin yatağı ve beşik arasında hiç boşluk olmamasına çok özen gösterilmelidir.

Bebek odası için beşik seçimi yapılırken çok dikkatli olunmalıdır. Bebeğinizin hem gelişimi hem de güvenliği için uygun beşik seçilmelidir. Beşiklerin parmaklıkları arasındaki mesafenin bebeğin kafasının girmeyeceği büyüklükte olmalıdır. Parmaklıkların kenarlarına konan yastıkların, minderlerin ve beşik kenar koruyucularının parmaklıklara bağlanması gereklidir. Bol ve hareket eden beşik kenar koruyucularından kaçınılmalıdır. Beşik kenar koruyucularına dolanıp ölen birçok bebek ve çocuk bulunmaktadır. Bu nedenle beşik kenar koruyucularının seçiminde çok dikkatli ve hassas davranmalısınız. Kumaşının esnemeyen özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Beşiklerin kenarlarının hareketli olmaması çok önemlidir. Bebeklerin doğrulup beşiklerin kenarlarını tutma durumlarında kenarlığın sabit kalması ve hareket etmemesi gereklidir. Eğer kullanım kolaylığı açısından beşik kenarları hareketli olan modelleri tercih edecekseniz kilit sistemlerinin kaliteli ve dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Kullanım sırasında özellikle de bebeğiniz hareketlendiğinde, kenarlarını kilitlemeyi ihmal etmemelisiniz.

İhtiyacınıza uygun olarak çekmeceli beşik modelleri seçebilirsiniz. Bebeğinizin eşyalarının depolanması ve saklanması için oldukça kullanışlı modellerdir. Kız bebek odaları ve erkek bebek odaları için alınan tüm mobilya ve eşyaların sağlığa zararı olmayan ürünler olması gereklidir. Mobilyalarda kullanılan ham madde, vernik ve boyalar çok önemlidir. Halı, perde ve nevresim gibi ürünlerin kumaş türü ve kalitesi çok önemlidir. Tozlanma yapmayacak pamuklu ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Sentetik malzemeden üretilmiş olan eşyalardan kaçınmalısınız.

Kız bebek oda süsleri seçimi de oldukça önemlidir. Bebek odası aksesuarları kırılmayacak ve tozlanma yapmayacak ürünler olmalıdır. Boyutları bebeğin ağzına almasını ve yutmasını önleyecek büyüklükte olmalıdır. Kız bebek odaları için oldukça çeşitli oda süsü bulunmaktadır. Odanın dekorasyonuna uygun olarak birçok oda süsü bulabilirsiniz.

Klasik kız bebek odaları tasarlanırken aydınlatmalara da dikkat edilmelidir. Bebeklerin büyümeleri için uyku kaliteleri çok önemlidir. Bebekler, çocuklar ve yetişkinler gece karanlık odada uyumalıdır. Karanlık odada uyuma sırasında vücut tarafından üretilen melatonin hormonunun vücudumuz için çok önemli işlevleri vardır. Bu nedenle gece uyku sırasında bebeğinizin karanlıkta uyuyor olmasına dikkat etmelisiniz. Gece lambası kullanmaktan kaçınmalısınız.

Kız bebek odası tasarım fikirleri sizin zevkinize göre oldukça çeşitlidir. Bebek odası takımları, mobilyaları ve aksesuarlarını inceleyerek kendiniz için en uygun taraşımda kız bebek odası tasarlayabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.