Lüks Bahçeler Dizayn Edin

Lüks Bahçeler Dizayn Edin

Görenlerin iç geçirmesine neden olan ve bahçeli bir ev aramasını sağlayan lüks bahçe dekorasyonu biçimleri günden güne artıyor. Bugünlerde geçmiş yıllara göre daha fazla sayıda insan şehrin karmaşasından biraz olsun uzak kalmak için bahçeli evlere kaçıyor. Bahçeli bir ev şehrin ortasında doğayla bir araya gelip, hayatın stresinden biraz olsun uzaklaşılmasını sağlıyor.

Buradan bakınca her şey çok çekici! Ama göründüğü kadar basit mi?

Kültürel olarak hep iç içe olduğumuz doğal ortamlar sahip olduğumuz bahçeler ile fark yaratmaya itiyor hepimizi! Evimizin bir kapısının doğanın harika renkleri ve insana huzur veren çeşit çeşit bitkileri ile bizi buluşturmak üzere açılıyor olmasına paha biçilemiyor. Böylesi bir bahçeye lüks bahçe mobilyaları da eklendiği vakit, artık keyfimizi hiç kimse ya da hiçbir şey kaçıramıyor. Elbette bunun için doğru yöntemlerle güzel bir bahçe dekore etmiş olmamız gerekiyor. Uzaktan keyifli görünen her şey gibi bir lüks bahçe dizaynı demek, zorlu ve yorucu bir süreci tamamlamak anlamına geliyor. Kimi zaman bu süreç başarıyla sonuçlanmış olmaktan uzak olabiliyor.

Dahası da var! Lüks bahçe dekorasyonu yapmak ile yapılması gereken iş sona ermiyor. Bahçenin doğal düzeni ile mobilya ve aksesuarlar arasındaki uyumun bahçeye sürekli olarak yapılması gereken bakımlarla da korunması gerekiyor. Yani özlü bir ifadeyi benimsersek, her güzel şey gibi lüks bahçe dekorasyonu yapmak da cesaret istiyor! Buna cesaretiniz varsa, buyurun bilinmesi gerekenleri birlikte keşfedelim!

Birkaç Soruya Yanıt Vermelisiniz

Bilinmesi gereken yüzlerce detay var. Fakat bir toparlama yapacak olursak, yapmanız gerekenler arasında öncelikle oturum alanını belirlemek var. Böylece doğanın hakimiyetinin hangi noktada başlayacağını bilirsiniz. Kamelya yerleştirmek istiyor musunuz, çimlerle kaplanacak alanın ne kadar geniş olmasını arzu ediyorsunuz, pek çok insan gibi siz de bahçenizin bir köşesine
meyve – sebze ekmek gibi bir hayal taşıyor musunuz?” bu soruların yanıtlarına da başlarken ihtiyaç duyacaksınız. Böylece yolun başındayken ne tarafa doğru adım atmanız gerektiğini kavramış olursunuz. Bu noktada bir peyzaj mimarının desteğine ihtiyaç duyabilir ya da yalnızca kendi isteklerinizin peşinden giderek, tüm kararı tek başınıza da alabilirsiniz!

Çoğu insana göre gösterişli ve lüks bahçe dizaynı demek, o bahçede sıra sıra ağacın bulunması demek! Ağaç ekecekseniz yahut hali hazırda ağaçlı bahçesi olan bir eve yerleşip burayı dekore edecekseniz, mobilyaların yerleşim düzenine karar verirken ağaçların konumunu da değerlendirmelisiniz. Peyzaja dair tüm detayları ve bu detayların gereklerini öğrendikten sonra lüks bahçe dekorasyonu yapmanın ikinci aşamasına geçebilir, mobilyalarınızı belirleyebilirsiniz.

Lüks Bahçe Mobilyaları

Lüks bahçe mobilyaları arasında rustik tarzın doğal ahşabın en güzel modellerine sahip açık renkli oturma grupları dikkat çekiyor. Geniş oturma alanı, yerden çok yüksek olmayan ebatlarıyla bu tip bahçe mobilyalarında özellikle beyaz kumaşlarla kaplanmış, dolgulu süngerler tercih ediliyor. elbette lüks bahçe mobilyaları deyince bambu ürünleri de unutmamak gerek!

Bambu ürünler, sempatik görünümleri, doğayla ve bahçeyle doğrudan bütünleşebilen enerjik modelleri ile bahçelerde çok sık tercih ediliyor. Kimi zaman bu mobilyalara polyester gibi malzemelerden üretilen gölgelik çardaklar da eşlik ediyor.

Lüks bahçe dizaynı yapmak üzere tercih edilen mobilyalar arasında yalnızca oturma grupları yok. Bunun yanında öncelikle akla oturma takımları ve salıncaklar geliyor. Ancak bahçe mobilyaları arasında yer alan ve hem dekoratif anlamda hem de kullanım değeri ile bar takımları da öne çıkıyor. Düşünün bir kere! Evinizdesiniz, birkaç adım atınca kendi bahçenize çıkıp doğaya karışabiliyor ve bahçenize kurduğunuz küçük bir bar ile yaz tatili havasına bürünebiliyorsunuz! Denemeye değer görünüyor. Ne dersiniz?

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.