Yemek Odası Takımı ile Uyumlu Şamdan ve Aksesuar Seçimi

Yemek Odası Takımı ile Uyumlu Şamdan ve Aksesuar Seçimi

Klasik yemek odalarının yaşam alanlarında sağladığı şık konsepti destekleyen aksesuar modellerinin seçimi oldukça önemlidir. Yemek odası takımının içerisinde bulunan konsol, vitrin ve yemek masası üzerinde kullanılan birçok aksesuar modeli bulunmaktadır. Her mobilya için farklı aksesuar modeli kullanma imkânı kullanıcılara sunulmaktadır. Bu klasik aksesuar modelleri arasından tarzı ve farklı tasarımları ve aynı zamanda işlevsel kullanımı ile yarar sağlayan şamdan modellerini keşfedin. Üçlü şamdan modelleri olduğu gibi 4 lü veya 5 li şamdan modelleri de bulunmaktadır. Tek başına şık bir ortam oluştururken mum ile kullanıldığında da içinizi ısıtacak bir ambiyans oluşturmanızı sağlayacaktır.

Yemek Masalarında Kullanılacak Aksesuar Modelleri

Yemek odası takımlardan yukarıda da bahsettiğimiz gibi her mobilya için ayrı aksesuar modeli bulunmaktadır. Yemek masalarına da özel kullanacağınız aksesuarlar bulunmaktadır. Bu aksesuarlar ile yemek masanızın tasarımını destekleyebilirsiniz. Yemek masalarında genellikle kullanılan aksesuar modellerinin başında vazolar gelmektedir. Birçok farklı vazo modeli bulunmaktadır. Cam vazolar, seramik vazolar, çinili vazolar, el yapması vazo modelleri gibi farklı yaşam alanlarına göre ve kullanıcıların zevkine uygun modeller arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Bu vazolar yemek masaları üzerinde tek başına kullanılacağı gibi, farklı boylarda ikili veya üçlü olarak ta kullanılmaktadır. Yemek masalarının üzerinde kullanılan vazoların içine canlı çiçek kullanımı ile yaşam alanlarınıza hareket katabilir ve yemek odası takımınızı şık bir konsept ile destekleyebilirsiniz.

Konsol Üzerinde Kullanılması Gereken Aksesuarlar

İhtişamlı konsol modellerinin üzerinde kullanılması için tasarlanan aksesuar modelleri olduğu gibi hemen hemen yıllardır hepimizin evlerinde olan anılarımızı canlandıran ve her baktığımızda hatırlamamızı sağlayan fotoğraf çerçeveleri de kullanım için uygun olacaktır. Yemek masası takımının tasarımına göre görkemli konsol modellerinin ihtişamını daha da arttıracak ve konuklarınızın gözlerini üzerinden alamayacağı şık aksesuar modellerini kullanabilirsiniz. Konsol üzerinde fotoğraf çerçeveleri, 3 lü veya 5 li şamdanlar, yemek masasında olduğu gibi konsolda da kullanılabilen çiçekli vazolar özellikle sizin için anlam ifade eden biblo veya şık figürleri tercih edebilirsiniz. Ancak tercih ettiğiniz aksesuar modellerinin tarzını yemek odası takımınızın genel hatlarına ve renklerine uyması gerektiğini unutmayın. Örneğin metal aksesuar modelleri olabileceği gibi ahşap veya seramik aksesuar modelleri de bulunmaktadır. Metal aksesuarlar genellikle sandalyelerinin kaplamasında deri kullanılan modellerde kullanıldığı gibi daha sade klasik yemek odası takımlarında porselen aksesuar modelleri tercih edilmelidir.

Vitrinde Kullanılacak Aksesuarlar

Vitrinler genellikle aksesuarlarınızı, fotoğraflarınızı, şık bardak ve tabak setlerinizi bunlarla birlikte varsa kazandığınız ödüllerinizi büyük bir gururla sergileyeceğiniz yemek odası takımının içerisindeki mobilya modelidir. Işıklı vitrin modellerinin ışığının vurguladığı alanlarda bu ödüllerinizi sergilemenizi ve ön plana çıkartmanızı destekleyecektir.

Vitrinleriniz içerisinde en şık servis ürünlerinizi sergilemeyi de düşünebilirsiniz. Ya da sizin için değerli ailenizden yadigâr antika değere sahip bardak seti veya tabak setinizi de burada kullanabilirsiniz.

Yemek Odalarında Şamdan Olmalı Mı?

Filmlerdeki ve saraylardaki gibi şık ve etkileyici bir yemek odası oluşturmak için klasik yemek odası takımınızda kullandığınız yemek odası aksesuar modelleri önemli olacaktır. Bu etkileyici konsepti oluşturmak için yıllardır tüm filmlerde şık yaşam alanlarının simgesi niteliğinde kullanılan görkemli şamdan modellerini tercih etmeniz doğru bir karar niteliğinde olacaktır. Üstelik üzerinde mumlarında kullanıldığı bu şamdanlar özenerek hazırlanan sofralarda en sıcak ve ihtişamlı davet ortamı oluşturmanızı sağlayacaktır. Takımın tasarımına göre bakır, gümüş ve altın renklerinde şamdan modelleri bulunmaktadır. Kesinlikle paslanmaz çelikten üretilen şık ve gösterişli şamdanlar ile en şık yaşam alanlarınızı destekleyebilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.