Minimalist Mutfak Tasarımlarıyla Evinizi Yenileyin

Minimalist Mutfak Tasarımlarıyla Evinizi Yenileyin

Minimalist dekorasyon tarzı ile uyumlu tasarlanan yaşam alanlarında mutfak tasarımları da bu konsepte uygun dizayn edilmektedir. Minimalist mutfak tasarımları ile şık yaşam alanları oluşturmak için üretilen mobilyaları keşfedebilirsiniz. Lüks yaşam alanlarınız da kullanmanız için tasarlanan Minimalist mutfak mobilyaları ile göz alıcı konseptler oluşturabilirsiniz. Alışılmışın dışında bir dekorasyon tarzını keşfetmenizi sağlayan Minimalist dekorasyonun temelleri sade ve adından da anlaşılacağı üzere minimal bir tasarıma sahip olmaktadır.

Ferah Yaşam Alanlarınızı Mutfaklarınızdan Başlatın

Kültürümüz ve alışılmış ev dekorasyon konseptimiz çok eşya ve dolu evlerden oluşmaktadır. Ancak bir evde ne kadar çok eşya varsa o kadar sıkışık bir dekorasyon konsepti oluşturulmaktadır. Bu da zaman içerisinde kullanıcısını rahatsız ederek boğmakta ve sıkılmasına sebebiyet vermektedir. Bu sıkıcılıktan kurtulmak ve daha ferah yaşam alanları dizayn etmek için ev dekorasyonunda Minimalist dekorasyon formlarını dikkate alınması gerekmektedir. Minimalist dekorasyon mutfaklarda da kullanılarak daha ferah bir yaşam alanı oluşturulabilir. Peki mutfaklarda Minimalist ve ferah bir konsept nasıl oluşturulur?

Mutfaklarda Minimalist Alanlar Oluşturun

Mutfağınızda gereksiz eşyalara yer vermeyin. Lüks ve göz alıcı yaşam alanlarının dekorasyonunda tercih edilme sebebi olan Minimalist dekorasyon tamamen sadelikten yana bir konsept oluşturmaktadır. Mutfağınızda gerçekten gereksiz olan tüm araç ve gereçleri kaldırın. Üstelik mutfaklarınızda gereğinden fazla büyüklükte ve kapak sayısına sahip mutfak dolaplarına yer vermeniz alanı daraltacaktır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda, doğru ölçülere sahip mutfak dolapları tercih etmelisiniz.

Minimalist mutfak tasarımlarında mutfağınızda masaya yer vermek zorunda değilsiniz. Halı hazırda salonunuzda yemek yemenizi sağlayacak bir yemek masanız varsa aynı işlevi yerine getirecek ikinci bir eşyaya gerek duyulmayacaktır. Bu sebeple mutfağınızda mutfak masası kullanmayıp alanınızı daha da ferahlatabilirsiniz.

Mutfak masası kullanmak birçok ev hanımının hayali olması ile birlikte birçok yaşam alanında kullanılmaktadır. Ancak ferah yaşam alanları oluşturmak için dekorasyonunu oluşturduğumuz yaşam alanlarında gereksiz ve fazla olan tüm eşyaları kaldırarak Minimalist dekorasyonun temellerini atabilirsiniz.

Minimalist Dekorasyon İçin Tek Renk

Minimalist dekorasyonu destekleyecek bir diğer unsur ise yaşam alanlarında tek renge sahip mobilya, ev tekstil ürünleri ve aksesuarlar tercih edilmelidir. Hemen hemen uyum sorunu yaşamayacak bu mobilyalar ile göz alıcı bir konsept oluşturabilirsiniz. Örneğin krem renk mobilyalar tercih ediyorsanız yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz halı, perde ve diğer aksesuar ürünlerinin de krem renginin tonları ya da daha açık renklerde seçilmesi gerekecektir. Böylece Minimalist dekorasyonun bir diğer gereksinimini yerine getirmiş olacaksınız.

Doğru Aksesuar ve Mobilya Seçimi

Lüks yaşam alanlarınızda Minimalist dekorasyonunuzu destekleyecek az sayıda ancak yerinde aksesuarlar kullanabilirsiniz. Salonlarınızda altın varaklı oyma motifli aynalar, çerçeveler ya da mobilyalar tercih edilmelidir. Altın varaklı lüks aksesuar modelleri yerinde kullanımı ile doğru bir seçim gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Aksesuar seçimi ile birlikte Minimalist dekorasyonda doğru mobilya seçimi de gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Mutfak mobilyalarını seçerken, krem, gri, beyaz gibi açık renk tonlarını tercih edebilir ve istenirse Retro mobilyalar ile sade bir konsept oluşturmanızı sağlayacaktır.

Minimalist bir dekorasyon tarzını yaşam alanlarınıza uyarlamak için, ferah ve ışıl ışıl bir konsept oluşturabilir, konforlu ve işlevsel mobilyaların yanında az yer kaplayan tasarımda işlevsel mobilyalar tercih edilmelidir. Mutfak dekorasyonunuzu belirlemekte zorluk ya da kararsızlık yaşıyorsanız, country mutfak mobilyalarının tüm detaylarını keşfedeceğiniz bu makalemizi mutlaka okuyun.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.