Klasik Ofis Dekorasyonu İçin Öneriler

Klasik Ofis Dekorasyonu İçin Öneriler

Ofisler ve çalışma yerleri konsantre olunması gereken başlıca yerlerdir. Bu yüzden klasik ofis mobilyaları seçerken konsantrasyon dağıtıcı hiçbir ürünün bulunmaması gerekmektedir. Ofis dekorasyonu ev dekorasyonuna kıyasla daha zor görünür. Bunun en büyük nedeni ofis dekorasyonunda çalışanların motivasyonunu destekleme amacıdır. Ofis içerisinde tercih edilen her bir dekorasyon öğesinin çalışanların motivasyonunu ve konsantrasyonunu nasıl etkileyeceği ön görülmelidir.

Ofis dekorasyonu ev dekorasyonundan birçok konuda farklılık göstermektedir. Ofis içerisinde çalışan personellerin işlerinden en iyi verim alabilmesi ve patronun istemiş olduğu çalışma düzenini yakalayabilmesi için dekorasyon ürünlerinin iyi seçilmiş ve planlanmış olması gerekmektedir. Kötü planlanmış ve göz yoran ofis dekorasyonları personelin dikkatini ve motivasyonunu kaçırabildiğinden ötürü iş verimine olumsuz etki yapabilir. Ofis dekorasyonu dikkate alınması gerekilen ve yeterince zaman ayrılması gereken bir konudur. Ofis dekorasyon işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiremeyen yöneticilerin çalışanlarından tam anlamıyla verim alabilmesi zordur.

Son yıllarda özellikle büyük şirketlerin her bir çalışanına özel olarak ofis dekorasyonu yaptığı görülmektedir. Bu anlamda şirket içerisinde kendi ofisi ve odası bulunan her bir çalışan kendisinin de payı bulunan ve dekorasyon seçiminde kendisine söz hakkı verilen ofislerde işlerini devam ettirmektedir. Bu türden personele verilen hakkın önümüzdeki süreç içerisinde daha da yaygın olarak kullanılacağı gözüyle bakılmaktadır. Şirket içerisinde kendisinin de fikirleri sorularak ofis dekorasyonu yapılmış bir personelin motivasyonu ve çalışma kapasitesi her geçen gün artmaktadır. Çünkü kendi tasarlamış olduğu odasında kendini evinde gibi hisseder ve çalışmalarını rahatlıkla sürdürebilir.

Klasik Ofis Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Ofis içerisinde dekorasyona başlamasının en kolay yolu mobilya seçimidir. Ev için seçilen mobilya dekorasyonu ile ofisler için seçilen klasik ofis dekorasyonu hiçbir zaman karıştırılmaması gerekir. Zira evde uygun olan bir seçim ofis için kesinlikle yanlış olabilir. Bunun tersi de mümkündür.

Klasik ofis dekorasyonunda çoğunlukla açık renkli ürünler tercih edilmelidir. Açık renkli mobilya seçimleri performansı arttırdığı gibi var olan enerji düşüklüklerin önüne geçmeye birebir etki etmektedir. Bunun yanı sıra seçilen mobilyaların göz yormayacak cinsten klasik çizgilere sahip bir görüntüde olması da çalışanlardan tam anlamıyla verim alabilmesine etkili bir unsur hâline gelmektedir. Özellikle kurumsal şirketlerin binasında çoğunlukla beyaz renkli mobilyalar, göz yormayan dekorasyon örnekleri, parlak ve temiz bir zemin kullanılmaktadır. Bununla birlikte, firmanın yaptığı işe göre özel konseptler belirlenebilir. Bu durumda, illa açık renk kullanılması gerekmez. Önemli olan kullanılacak her rengin ve tonun birbiriyle uyum halinde olmasıdır. Ofis içerisinde kullanılan aydınlatma renkleri seçilen mobilya türü kadar öneme sahiptir. Ofis içerisinde seçilen aydınlatma tonlarının mobilyalar gibi açık renkli olması büyük bir öneme sahiptir. Açık renkli desenler, mobilyalar ve aydınlatmalar tek bir ofiste birleştiğinde çalışanların motivasyonuna olumlu katkı sunar.

 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.