Altın Varaklı Lüks Kapıları Keşfedin

Altın Varaklı Lüks Kapıları Keşfedin

Ev içinde kullanılan iç kapılar ve dış kapılar işlevsel ve dekoratif açıdan oldukça önemlidir. Dış kapılar, dış ortam ile evi ayırırken iç kapılar ise odalar arasındaki ortamı ayırırlar. Aynı zamanda dekoratif açıdan da kapılar oldukça önemlidir. Oldukça fazla tercih edilen ve beğenilen altın varaklı lüks kapılar evde kullanılan kapı modelleri arasındadır.

Özellikle ev içinde kullanılan iç kapı modelleri, evin dekorasyonu için çok önemlidir. Evin tarzına uygun kapı modeli seçildiğinde, evin dekorasyonu da tamamlanmış olacaktır. Klasik dekorasyonlardan hoşlanan kişiler, evlerini dekora ederken kapıların da klasik kapı olmasını tercih etmektedir.

Klasik ahşap modelleri oldukça fazla tercih edilen kapı modelleridir. Tasarımsal olarak oldukça şık olan bu ürünler dayanıklılık açısından da oldukça avantajlıdır. Birçok klasik ahşap kapı modelleri bulunmaktadır. Bu kapı modelleri arasında varaklı kapı modelleri de bulunmaktadır. Varakların özellikleri, renkleri ve modellerine göre de farklı modeller vardır. Altın varaklı ahşap kapı modelleri, klasik kapılar arasında en fazla beğenilen modellerindendir.

Altın varaklı ahşap kapılar, dekorasyona uygun bir şekilde seçildiğinde evin tüm tasarımını değiştirecektir. Özellikle klasik dekorasyonla döşenmiş evler için olmazsa olmaz mobilyalardandır.

Altın varaklı kapı yalnızca evde değil ofislerde, hastanelerde, yurtlarda, kafelerde ve yurtlarda da oldukça tercih edilen kapı modelleri arasındadır. Klasik tarzda dekore edilmiş her alanda kullanılabilmektedir. 

Dış kapılarda da lüks altın varaklı ahşap kapılar tercih edilen kapı modelleri arasındadır. dış kapısında da ahşap kapı kullanmak isteyen kişiler için de birçok ahşap dış kapı modelleri bulunmaktadır. Binanın tarzına, evinizin dekorasyonuna ve sizin zevkinize uygun klasik dış kapı modelleri bulabilirsiniz.

Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İç kapı ve dış kapı alınırken dikkat edilmesi gereken hususların başında dayanıklılık gelmektedir. Özellikle iç kapılarda, kapıyı hızlıca çarpma durumlarında kapının darbeye karşı dayanıklı olması önemlidir. Kapıların dayanıklılığındaki başlıca etmen ahşap kalitesidir. Birçok maddeden kapı üretilebilmektedir. Fabrika ortamlarında daha dayanıklı olması için malzemeler üretilmektedir. Ancak birçok açıdan ahşap kapılar oldukça avantajlıdır.

Kapıları açma kapama sırasında kullanılan kapı kollarının kalitesi de çok önemlidir. Özellikle yatak odası, genç odası, banyo gibi kilitlenen kapıların kapı kilitlerine dikkat edilmelidir.

Kapılar camlı ve camsız olarak modellere ayrılmaktadır. Genellikle salon ve oturma odaları için oldukça dekoratif olan camlı kapılar tercih edilirken, yatak odası, genç odası, tuvalet ve banyolar içinse camsız kapılar tercih edilmektedir. Kapıların camları geçmişten günümüze birçok kazaya sebebiyet vermişlerdir. Bu nedenle kapılarda kullanılan camın temperli cam olmasına dikkat etmelisiniz. Normal cam kırıldığı zaman kırık ve sivri kısımları oluşmaktadır. Bu kısımlarda uzuvların kesilmesine ve yaralanmasına sebep olmaktadır. Ancak temperli camlar darbe aldıklarında dağılan özelliktedir. Sivri uçları bulunmaz ve bu şekilde olası yaralanma ve kesilmeleri önleyebilirsiniz. Temperli camlar ev içinde kullanılan her mobilyada tercih edilmelidir. Vitrin, konsol, tv ünitesi, kitaplık, orta sehpa gibi cam olan mobilyalarda olası kazalara engel olmak için temperli cam kullanılmalıdır.

Kapı alırken kapı rengi en önemli unsurlar arasındadır. Açık, koyu ve birçok rengi barındıran kapılar her dekorasyona uygun olarak üretilmektedirler. Kimi alanlarda açık renkler kimi alanlarda da koyu renkler, alanların dekorasyonların tamamlamakla kalmıyor ve tüm tasarımı bambaşka yerele götürebiliyor. Bu nedenle uygun renk tonu seçmek en önemli unsurlar arasına giriyor.

Birçok ahşap kapı modelleri arasında altın varaklı ahşap kapılar dekoratif açıdan, kullanım açısından ve dayanıklılık açısından oldukça tercih edilen ve beğenilen kapı modelleridir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.