Retro Banyo Tasarlarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Retro Banyo Tasarlarken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Banyo dekorasyonu söz konusu olunca değerlendirilen önerilerin başında retro dekorasyon fikirleri geliyor. Çünkü retro dekorasyon 1950’lerin nostaljik çizgilerini günümüzün konforuyla bir arada yaşama fırsatı sunuyor. Hem bu fırsatı kaçırmamak için hem de özgün, kullanışlı ve görenlerin beğenisi kazanacak bir banyoya sahip olmak isteyenler de retro dekorasyon banyo tasarımları arasından bir seçim yapmaya yöneliyor.  Retro banyo dekorasyonu, retro tarzın en keyifli uygulama alanları banyoları dikkat çekici biçimde öne çıkartıyor. Ayrıca dekorasyon zamanı boyunca da kullanıcılar için adeta keyifli bir oyun oynama şansı yaratıyor. Bizlere de bu şansı yakalayıp, keyfini sürmek düşüyor.

Kabul etmek gerekiyor ki; her birimiz dekorasyon yapmayı çok seviyoruz. Tıpkı bir yapbozun parçalarını bulup bir araya getirdiğimiz gibi dekorasyon alanımıza en uygun parçaları arıyor buluyor ve eşleştiriyoruz. Bunu yaparken de çok eğleniyoruz. Çünkü yaşam alanımızın bir parçasına ve dolayısıyla yaşam alanımıza yeni bir soluk getirmek, hem evimizin hem de bizim enerjimizi değiştiriyor. Eskisinden daha çok sevdiğimiz yeni bir dekorasyon tarzını benimsemek, yeni dekorasyonu uyguladığımız mekanı yenilemekle kalmıyor, bizim de tazelenmemize olanak sağlıyor. Bu tazelenme hissinin verdiği canlılıkta, motivasyonumuzu yükseltiyor. Motivasyonumuzun artması da gün içinde, gündelik hayatın pratiklerini yerine getirirken daha verimli hale gelmemizi sağlıyor. Bunun artısı da biryandan sosyal hayatımıza diğer taraftan iş hayatımıza bile yansıyor.

İşte bütün bu artı değer kazanımıyla sonuçlanan sürecin ilk adımı da dekorasyon yapacağımız alanda nelere dikkat etmemiz gerektiğine odaklanmaktan geçiyor. Doğru bir değerlendirmenin ardından, kaliteli bir sonuç elde etmek için dekorasyon sürecinin hakkını vermek gerekiyor.

Retro Renkler Banyonuzu Sarsın

Retro banyo dekorasyonu için öncelikle renk seçimini doğru yapmalısınız. 50’lerde banyoları saran mavi, yeşil ve sarının tonlarına banyonuzda yer açmalısınız. Bırakın retro renkler banyonuzu sarsın. Seçtiğiniz rengin açık tonlarına yönelirseniz tam anlamıyla, retro stillin gereğini yerine getirmiş olursunuz. Ayrıca her dönemin klasik rengi beyazı da seçebilirsiniz. Beyaz, banyonuzun daha geniş ve ferah gözükmesine katkı sağlayacaktır.

Kısacası, ilk üzerinde durulması gerekenler, zemini ve duvarları saracak karolar oluyor. Zemin ve duvarlar banyonun atmosferini şekillendiren ana çizgileri üzerinde taşıdığından her şeyden daha çok göze çarpıyorlar. Retro bir banyoya sahip olmak için eskitme uygulanmış karoları tercih edebilirsiniz ancak modern tasarımlardan uzak durmanız gerektiğini unutmayın. Elbette böyle bir atmosferin tamamlayıcıları yine retro banyo mobilyaları. Bunun yanında, elbette retro banyo mobilya çeşitleri ile beraber kullanmak üzere seçeceğiniz banyo tekstil ürünleri de önem kazanıyor.

Nostaljik ve Asil Tasarımlar

Retro banyo mobilyaları için nostaljik ve asil tasarımlar demek, herhalde durumu en kısa biçimde özetlemenin yegane yolu olacaktır. Eğer zevkinize de uyuyorsa ve banyonuzun genişliği buna imkan veriyorsa, eskitme uygulanmış banyo dolapları göz dolduran seçenekler sunuyor. Böylece stil sahibi evlerde kendine has bir kimlik edinmiş banyolar daha da göz alıcı hale geliyor.

Retro banyo tasarımları, retro tarza uygun özgün lavabo ve küvet seçenekleriyle de görenleri cezbediyor.  Özgün tasarımlardan hoşlanıyorsanız, örneğin eski çağ lavabolarından ilham alan ve fütüristik izler taşıyan bir lavabo seçebilirsiniz.

Asortie Mobilya, geçmişle bugünü birleştirirken ortaya koyduğu ustalık ve kalite anlayışı ile  retro banyo tasarımları için en uygun retro banyo mobilyaları bulmanın da anahtarı haline geliyor. Klasik tarz mobilyaları ile alanında öncü ve ekol olmuş bir firma olarak, yıllara dayanan tecrübesiyle, çeşitlenen dekorasyon anlayışlarına en uygun mobilyaları sizler için üretmeye devam ediyor.

Masko klasik banyo mobilyalarını keşfedin yazımızı incelmek ve yeni banyo mobilyalarını keşfetmek için şimdi tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.