Mutfaklarda Country Esintiler

Mutfaklarda Country Esintiler

Mutfak mobilyalarda country tarzı keşfedin. Country mutfak mobilyaları ile son yıllarda trend olan yaşam alanı dekorasyonu hakkında bilgi alın. Evleri dekore ederken kendi rahatınızı ve beğenilerinizi ön plana almamız gerektiğini unutmayın. Özellikle mutfak dekorasyonu son derece önemli… Çünkü mutfaklar hem en fazla zamanın geçtiği hem de ailece bir arada vakit geçirilen alanlar. Sıcak, samimi ortamlar yaratan ve rahat kullanım olanakları sağlayan mobilyalara mutfakta belki de diğer alanlara kıyasla çok daha fazla ihtiyacınız oluyor. Tüm bunlar sizi de aynı noktaya götürüyor öyle değil mi? Countury mutfak tasarımları… Country mutfak nedir? Mutfaklarda country dekorasyon tarzı nasıl yansıtılır?

Dekorasyon uçsuz bucaksız bir konu… Farklı tarzlar, değişen zevkler, birbirinden farklı alanlar, akımlar, yerel ve kültürel tercihler derken konu alıp başını gidebiliyor. Bu nedenle, spesifik olmak ve bir odak noktasıyla ilerlemek daha pratik olabiliyor. İşte bu noktada biz de size country mutfak tasarımlarını öneriyoruz. Böylelikle hem evinizde genel bir uyum yakalarsınız hem de kendi zevk ve beğenilerinizi ilk sıraya almanız daha mümkün olabilir. Bir evdeki en önemli alanlardan biri mutfaklar çünkü aslında en keyifli anlar hep mutfakta yaşanıyor. Hızlı sabah kahvaltılarından, ailece hazırlanan yemeklere ve sevdiklerinizin en sevdiği yemekleri pişirmek için geçirdiğiniz saatlere kadar mutfaklar hayatın merkezinde konumlanıyorlar.

Country Dizayn Mutfaklar

Country tarzda samimi hava ve sıcak atmosfer baskındır bu baskınlık mutfak dekorasyonunda da kendini oldukça hissettiriyor. Ancak mutfakları country tarzda dekore ederken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar da bulunuyor. En başta mutfak ekipmanlarınızın da bu dekorasyon tarzını destekliyor olması önemli. Country tarzında dekore edilen mutfaklarda beyaz en çok kullanılan renk olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü beyaz ferah ve aydınlığı temsil eden renk... Mutfakların da beyaz ve aydınlık alanlar olarak dizayn edilmesi önem taşıyor. Bununla birlikte beyaz rengiyle her türlü tekstil ürünü ve dekoratif obje rahatlıkla kombinlenebiliyor. Country tarzın en önemli desenlerinin çiçekler olduğunu düşünürseniz bu desenlerin en fazla beyaza yakışacağını siz de söyleyebilirsiniz.

Country tarz adından da anlaşılacağı üzere kasaba hayatını temsil ettiğinde bu tarzda ahşap ve eskitme mobilyalar da öne çıkıyor. Çiçek desenlerinin yanında ahşabın sıcak dokusunu da country mutfak mobilyalarıyla mutfağınıza taşmanız mümkün oluyor. Country tarz mutfaklarda baca tipi davlumbazların, eski tip kuzinelerin veya şöminelerin de öne çıkan detaylar olduğunu hatırlatalım. Eğer mutfağınızda siz de country tarzı benimsiyorsanız çayı şömine ateşinde demlemeye hazır olmalısınız.

Country Dekorasyon Tarzının Öne Çıkan Özellikleri

Her dekorasyon tarzının öne çıkan bazı özellikleri ver ve bunlar da o tarzın tipik özellikleri olarak anılıyor. İster salonunuzda, ister yatak odanızda, ister mutfağınızda olsun eğer evinizin bütününde ya da herhangi bir yerinde country dekorasyon tarzını uygulayacaksanız sıralayacağımız şu özellikleri dikkate almanızda fayda var:

  • Country tarzındaki mutfaklarda ağırlıklı olarak açık raflar kullanılıyor. Bu da, seçtiğiniz objelerin ve mutfak malzemelerinin de önemli olduğunun bir göstergesi. Renkli baharat dolapları, renkli kavanozlar, hasır sepetler kullanarak mutfakta kullandığınız malzemeleri country tarza daha uygun bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Hatta tava, kepçe gibi mutfak ekipmanlarınızı kancalarla asabilir ve daha dekoratif bir ortam kurgulayabilirsiniz.
  • Yine mutfaklardan devam edelim; perde, masa örtüsü veya minderlerde ekose ya da pötikare desenler kullanarak çarpıcı ve sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz. Tekstil ürünlerinin dekorasyonu bütünlerken ne kadar önemli olduğunu hiçbir zaman gözden kaçırmayın. Seçtiğiniz pötikare bir servisle, masanızı bambaşka bir eşyaya dönüştürebilirsiniz.
  • Mutfağınızda country tarzla birlikte ilkbahar atmosferini de taşımak istiyorsanız pastel renklere yönelebilirsiniz. Beyazın yanı sıra pembe, açık gri, krem rengi ve soft kahverengi tonları en uygun renkler…
  • Country tarzda beyaz ve çerçeveli camlı dolaplar da çok sık kullanılıyor ve şıklığı tamamlıyor. Duvarlarda ise pastel tonları veya çiçek desenli duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz.
  • Country tarzın vazgeçilmezi olan aydınlatmalar ise halat ve ahşap detaylı ya da nostaljik bir izlenim uyandıran kumaşlarla tasarlanmış ürünler oluyor. Eğer country tarzda ısrarcıysanız bu detayı da mutlaka kullanmalısınız.

Country Mutfak Mobilya Fiyatları

Country mutfak mobilya fiyatları seçilen ürünlere, üretim proseslerine ve tabi kullanılan malzemelere öre değişiyor. Bütçenize en uygun country mutfak mobilyalarını Asorite Mobilya’da bulabilirsiniz. Country mutfak mobilyaları ile en şık yaşam alanlarına sahip olmanın ayrıcalığını siz yaşayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.