Makam Odası Mobilya Takımlarına Klasik Bakış

Makam Odası Mobilya Takımlarına Klasik Bakış

Vip makam odası takımları normal makam odası takımlarına göre gösterişli, şık ve el işçiliği bulunan, uyumlu takımlardır. Bağlı olduğu kurumu ve üzerine zimmetlenen kişinin iş mertebesini de yansıtan makam odaları tasarımsal olarak kendi içinde sınıflanıyor. Kullanılan makam odası mobilyaları kalitesi, tasarımı ve mobilyanın rengi gibi birçok etken sonucu oluşan bu sınıflandırma ile bir anlamda güç imajı da çiziliyor. Algısal olarak yansıtılmak istenen bu güç, genellikle makam odaları mobilyaları seçiminde bizi dolgun, büyük ve ihtişamlı tasarımlara yönlendiriyor. İnce, minimal veya sade tasarımlar yerine tercih edilen ihtişamlı takımlar, aynı zamanda sizin tarzınız göz önünde bulundurularak hazırlanıyor. Makam odası takımları seçerken bulunduğunuz ortam, yaptığınız iş ve hitap ettiğiniz kitleyi de unutmamak gerekir.

Kullanıldığı her dönemde, makam odaları mobilyaları içinde bulunduğu dönemin özelliğini yansıtıyor. Tasarlanan odalar da mobilyalar üzerine sabırla işlenen el sanatları, dönemin modası göz önünde bulundurularak modernize ediliyor. Günümüz vip makam odası takımları ve klasik makam odası mobilyaları üzerinde gördüğümüz farklı dönem işlemelerinden birisi de marküteri sanatı. Marküteri sanatı değişik renklerdeki ahşap kaplamaların kesilip iç içe yerleştirilerek boya kullanılmadan ağaçların doğal renkleri ile yapılan bir oyma sanatıdır. Makam odası mobilyalarını süsleyen, yılların eskitemediği marküteri oyma sanatı ile ürünün sanatsal yönü net bir şekilde vurgulanabiliyor. Tek kullanılan oyma sanatı da marküteri değil. Klasik makam odası mobilyaları üzerinde ahşap oyma ve işleme sanatı ile de çok sık karşılaşıyoruz. Misafirlerini ihtişamlı ve zarif bir mekanda ağırlamak isteyen makam sahiplerinin tercih ettiği oymalı makam takımları bir adet masa, kütüphane, sehpa, keson, makam koltuğu ve misafir koltuklarından oluşuyor. Değişkenlik gösteren takımlarda tercihe göre eklemeler ve çıkarmalar yapılabileceğini de unutmamak gerekir. Makam odası masa takımları profosyonel görüntüsü ile mekanınıza ve size prestij kazandıracaktır.

VİP Makam Odası Takımlarının Detayları

Vip makam odası takımları da klasik makam odası mobilyaları gibi birinci sınıf ahşaptan üretilen bir iskelete sahip. Makam takımınızın iskeletinin kalitesi sayesinde uzun yıllar aynı takım ile başarılı projelere imza atabileceksiniz. Ahşap kalitesinden sonra en önemli diğer detay ise koltukların kaplaması. Hakiki deri veya isteğe göre dokuma kumaş ile kaplanacak olan koltuklar odanın atmosferine ayak uydurması oldukça önemli. Odaya uygun hale gelen koltukların, uzun çalışma saatlerinde ortopedik bir oturum da sunması gerekiyor. Bitmeyen iş saatleriniz de vücudunuzun da konforunu unutmadan seçmeniz gereken takımların istenilen renk ve ölçüde tasarlanabiliyor. Bu sayede daha da ergonomik hale gelen makam odası takımları ihtişamı ile göz dolduruyor.

Sadece koltuklarınız ile değil diğer ofis mobilyalarınız yardımıyla tamamlanıyor bu ihtişamlı hava. Masa, vitrin ve sandalyelerin ayaklarında bulunan oyma sanatı ve renklendirmek için kullanılan varak yardımıyla etkileyici bir tasarımlara imza atılıyor. Genel olarak makam masasının ön kısmındaki bombeli tasarım ve alt bazasındaki oyma motifi ile vitrin tacındaki oyma motifi ofis takımı modelini tamamlıyor. Bazı modellerde isteğe göre koltuklara da eklenen taç ile oyma sanatı burada da boy gösterebiliyor. İhtişamlı ve gösterişli olan bu takımların bütünlük oluştururken aynı zamanda profesyonel bir görüntüsü de oluşuyor.

Vip makam odası takımları ve klasik makam odası mobilyaları arasında da tercihe göre farlılıklar oluşuyor. Bu farklılıklar sonucu da makam odası takımları fiyatları arasında oynamalar oluşuyor. Tercihe göre değişiklik gösteren fiyatları kullanılan malzeme, oyma sanatı, ürün skalası ve benzeri etkenler belirliyor. Makam odasında dayanıklı, şık ve kullanışlı mobilya altarnetifleri için bize ulaşabilirsiniz. 
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.