VİP Makam Odası Dekorasyon Önerileri

VİP Makam Odası Dekorasyon Önerileri

VİP Makam odası dekorasyon önerilerinin yer alacağı rehber yazımızda, makam odasında kullanılacak mobilyalardan, zemin, duvar döşemeleri ve makam odalarında kullanılacak lüks aksesuar modellerine kadar tavsiye edeceğimiz önerilerimizi keşfedin. Detayların birleşmesi ile birlikte mükemmel bir tasarıma sahip makam odası dekorasyonu için önerilerimizi dikkate almanızda yarar var.

Özel tasarım ile görkemli bir makam odası tasarımı için ortamda kullanılması gereken lüks mobilya ve aksesuar modellerini bir uyum içerisinde kullanmanız gerekmektedir. Bu uyum, odada kullanılan klasik ofis mobilyaları, ahşap zemin ve duvar döşemeleri, makam odasına kullanılan aksesuarlar ve canlı çiçekler aynı zamanda ambiyansı etkileyen lüks aydınlatma ürünleri. İşte tüm bu etmenlerin tam bir uyum içerisinde tercih edilmesi gerekmektedir.

Lüks Makam Odasını Döşemeler ile Dekore Edin

Lüks bir makam odasında bu lüksü ve ihtişamı yansıtmak için öncelikle ortamın ambiyansını ve dekorasyonunu inşa etmeniz gerekmektedir. Dekore edeceğiniz makam odası resmi bir oda ise mutlaka duvar ve zeminlerinin varaklı ahşap işlemeler ile dekore edilmesi gerekmektedir. Bu ahşap döşemeler, el oyması ahşap oyma motifler ile süslenmiş ve gerçek altın varak cilası ile bezenmesi ortama lüks ve ihtişam katacaktır. Eğer bu makam odası resmi bir makam değil de yönetici odası için tasarlandıysa, daha soft ancak lüks zemin döşemesi ve şık duvar kâğıdı kaplaması ile döşenebilmektedir.

Makam odası dekorasyonunda zemin döşemeleri ise genellikle mermer ya da ahşap parke kaplaması ile döşenmektedir. Tam anlamıyla lüks bir makam odasının tasarımı döşemeler ile başlayıp, mobilyalar ile devam etmektedir.

Şık Makam Odalarında Klasik Ofis Mobilyaları

Makam odası döşemelerinde eşsiz tasarımı sağladıktan sonra odanın genelinde dekorasyonu sürdürecek, makam odası sahibinin konforunu düşünürken konuklarını etkilemesi adına etkileyici mobilyalar tercih edilmelidir. Görkemli bir makam odası tasarlamak için hem konforlu hemde şık ofis mobilyaları tercih etmeniz gerekmektedir.

Klasik makam odası mobilyaları, lüks çalışma masası, konforlu sandalye, ahşap kütüphane, konuk sandalyeleri ya da sohbet köşelerinden oluşmaktadır. Genellikle çalışma masasının hemen arkasında yer alan ahşap kütüphane, makamın sahibinin ödüllerini, kitaplarını ve değer verdiği hediyelerini sergilemesini sağlamaktadır.

Gösterişli yaşam alanlarında tercih edilecek çalışma masası ve sandalyeler konforlu ve ergonomik ölçülerde üretilmiş olması gerekmektedir. Uzun süreler bu masada vakit geçirecek makam sahibinin vücud sağlığı ve konforu için doğru ölçülerde tasarlanmış masa ve sandalyesi seçilmelidir. Ahşap ağırlıklı döşemeler ile dekore edilen vip makam odalarında genellikle deri ağırlıklı mobilyalar kullanılmaktadır. Çalışma masasının tam ortasında yer alan deri kaplama, sandalye ve konuk sohbet koltuklarında da devam etmektedir. Birbirleri ile bir uyum içerisinde kullanılan bu deri detaylar ahşap kaplamalar ile tam bir uyumu temsil etmektedir.

Çalışma masasının hemen önünde konumlandırılan konuk sandalyeleri veya sohbet takımlarının da odanın ihtişamına uyumlu bir konfora sahip olması gerekmektedir.

Vip Makam Odalarında Aksesuar Detayları

Genellikle çalışma masasının hemen arkasındaki kütüphane veya vitrinde sergilenen aksesuar ürünlerine ek olarak hediye edilmiş şık ofis aksesuarları çalışma masasında da sergilenebilmektedir. İhtişamlı makam odalarında alana şıklık ve hareket katacak aksesuar modellerinin başında canlı iç mekân çiçekleri gelmektedir. Genellikle mini ağaçların büyük saksılarda tercih edildiği bu alanlar ortama renk katarak şık bir dizayn oluşturmanızı destekleyecektir.

Ofis dekorasyonunda aydınlatma da oldukça önemlidir. Ortamın ambiyansını ve klasik mobilyaların şıklığını vurgulayacak efektif bir ambiyans oluşturmak için klasik aksesuar modellerini ya da spot ışıkları tercih edebilirsiniz. Böylece dengeli bir ışık yayılımı sağlayarak göz alıcı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.