Makam Odanızın İhtişamını Arttıracak Aksesuar Modelleri

Makam Odanızın İhtişamını Arttıracak Aksesuar Modelleri

Makam odaları daha çok klasik mobilyaların kullanıldığı, şıklığın ön planda tutulduğu, aksesuar ve kitapların çokça kullanıldığı yöneticilerin çalışmalarını gerçekleştirdiği ve misafirlerini ağırladıkları odalardır. Makam odası tasarımları, daha çok deri kaplı veya klasik mobilyalardan oluşmaktadır. Klasik tarzda dizayn edilen madam odalarının ihtişamını arttıracak aksesuar modelleri nelerdir?

Klasik Kitaplık ve Kütüphane

Makam odalarının olmazsa olmaz mobilyalarından olan kütüphaneler, aksesuarlarınızı sergileyeceğiniz birincil mobilyalardan olacaktır. Kitaplığınızdaki raflarda sergileyeceğiniz ve sizler için önemli anıları olan kitaplarınız misafirlerinizin ilgisini çekerken, sizin de kitaplardan aldığınız öğretileri unutmanızı engelleyecektir. Kütüphanelerdeki kitaplar henüz sebebi bilinemeyen bir etkileme gücüne sahiptir. Tüm görenlerde hoş bir algı oluşturan kütüphaneniz makam odanızdan eksik olmamalıdır.

Kütüphane modelinizi makam odanızın tasarımına uygun bir şekilde seçmelisiniz. Klasik bir makam odası tasarımına sahipseniz, takım ile uyumlu klasik kütüphane modellerini tercih etmelisiniz. Ancak daha hareketli ve modern bir makam odanız varsa, daha modern kitaplık modellerini ihmal etmemelisiniz.

Kütüphaneler kitaplarınızı ve aksesuarlarınızı sergileyeceğiniz vitrin niteliğinde olurken aynı zamanda bölme görevi de görür. Makam odanız büyük ve kendinize özel köşeler oluşturmak istiyorsanız, içi tamamen kitapla dolu bir kütüphane ile odanızı bölebilirsiniz.

Vitrin ve Ödüller

Hediyelerinizi, sahip olduğunuz ödül ve sertifikaları sergilemek için klasik camlı bir vitrin kullanmanız ideal olacaktır. Ödülleriniz hem şık aksesuar görevi görecek hemde başarılarınızı ve sahip olduğunuz yetkinlikleri büyük bir gururla sergilemenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Camlı vitrininiz de ödüllerinizin yanında, aldığınız değerli ve şık hediyeleri de sergileyerek daha zengin bir görüntü elde edebilirsiniz.

Deri Ofis Seti

Makam ve yönetici odalarında olmazsa olmaz aksesuarlar, ofis setleridir. Deri kaplamalı ofis setleri yöneticinin çalışma masasının en önemli aksesuarlarındandır. Deri tabla, özel isimli kalemlik, özel ahşap bloknot ve ahşap kartlıklar masanızda bulunmalıdır. Özellikle ofis mobilyalarınızın rengi ve tasarımına uygun modeller seçmeniz makam odanızda uyum sağlamak amacıyla oldukça önemlidir.

Canlı Çiçek

Canlı çiçekler, ofis çiçekleri, iç mekân ağaçları bulundukları ortama oldukça lüks ve gösterişli bir hava katmaktadır. Canlı çiçekleri dekorasyonunuzun bir parçası haline getirmeniz, makam odanıza şıklık ve hareket katacaktır. Ayrıca güzel kokusu ile hoş bir algı oluşturacaktır.

Halı Kaplama

Halılar genellikle konfor ve özel mekân göstergeleridir. Evlerimiz ve en çok özen gösterdiğimiz mekanlar halılarla kaplıdır. Makam odanızın ihtişamını arttırmak için odanızı mobilyalarınızla uyumlu halı kaplaması uygulatmanız gerekmektedir.

Türk Bayrağı

Türk bayrağı başımızın tacı olan en önemli ve değerli simgelerimizdendir. Makam odanızda Türk bayrağı bulundurmanız Türk bayrağının karakterli ve görkemli yapısına odanızda yer vermeniz odanızın ihtişamını zirveye taşıyacaktır.

Klasik Aksesuar Çeşitleri

Makam odanızda bulunan çalışma masanızda, vitrininizde ve kütüphanenizde sergileyeceğiniz aksesuar modelleri, odanızın şıklığını ve göz alıcı yapısını arttıracaktır. Makam odalarında en çok kullanılan aksesuar modellerinden bazıları ise Dünya küreleridir. Bu dünya küreleri klasik mobilyalarınızın rengi ile uyumlu, tarih atlası olacağı gibi, genelde kullanılan mavi renk tonlu dünya küreleri de mevcuttur. Dünya kürelerinin bazı modellerinde içerisindeki ampül ile ışıklı bir yapısı olan küreler aksesuar işlevinin yanında lamba işlevi de bulunmaktadır.

Altın renk tonlarında metal uçak ve klasik araç maketleri de makam odalarında sıkça kullanılan aksesuar modellerindendir. Klasik araçların minyatürlerinin otantik bir havası vardır ve bu havayı klasik mobilyalarınız ile birlikte kullanmanız bütünü oluşturacaktır. Odanız ile uyumlu renk ve tonlara hâkim, tablo kullanmanız odanızdaki ihtişamı arttıracaktır. Bu tablolar yağlı boyadan icra edileceği gibi ebru sanatından da icra edilenleri mevcuttur.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.