Ahşabın Ruhuyla Dizayn Edilmiş Birbirinden Şık Otel Odaları

Ahşabın Ruhuyla Dizayn Edilmiş Birbirinden Şık Otel Odaları

Ahşap ile dizayn edilen şık otel odaları. Otellerde kalınan süre boyunca kişilerin barındığı alan, güvenli bir yuvadır. Bu nedenle otellerin odalarının, lobilerinin, ortak kullanım alanlarının dekorasyonuna önem verilmektedir. Modern, klasik, samimi, şık veya diğer birçok şekilde otellerinizi dekore edebilirsiniz.

Oteller dizayn edilirken, otelin tarzının belirlenmesi çok önemlidir. Otelinizde kalacak misafirlerinizin kitlesini belirlemek için veya otelinizin sahip olmasını istediğiniz tarzın belirlenmesi gereklidir. Belirlediğiniz tarzın tüm otele yayılması gereklidir. Odalar, banyolar, lobi, ortak kullanım alanları, koridorlar otelinizin sahip olduğu tarza ve dekorasyona uygun olmalıdır.

Otele giren kişilerin ilk izlenimleri oldukça önemlidir. Henüz kayıt yaptırmamış olan, belki de otelde kalıp kalmamaya karar vermemiş olan kişiler için otelin giriş kısımları önem taşımaktadır. Otelinizin tüm vizyon ve misyonunu lobi kısmında yansıtabilmeniz gereklidir. Misafirlerinizin otelinizde nasıl bir konfora sahip olacağının bilgisi lobileriniz aracılığı ile aktarılmalıdır. Ancak odalarınızın dekorasyon ve konforundan uyumsuz bir oda dizayn edilmesi misafirleriniz için olumsuz bir etkiye neden olacağı için kaçınılması gereken bir yaklaşım olacaktır. Odalarınızın tüm özelliklerini ve dekorasyonunu yansıtan bir lobi oluşturmaya özen göstermelisiniz.

Otellerinin klasik tarzlarda olmasını isteyen kişiler için birçok klasik ahşap otel mobilya modelleri bulunmaktadır. Otel odalarını, lobilerini ve diğer alanlarını ahşap otel mobilyaları arasından seçeceğiniz mobilyalar ile dizayn edebilirsiniz.

Klasik otel tasarımları için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Otelinizi dizayn ederken öncelikle odalardan başlayabilirsiniz. Otel odalarınız için seçeceğiniz ahşap otel yatak odası takımları oldukça çeşitli renk ve model seçeneğine sahiptir. Odalarınızın büyüklüğüne, oluşturmak istediğiniz dekorasyona uygun mobilyaları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Oteller genellikle gece konaklamak için kalınan alanlardır. Gezi, eğitim, iş, tatil amaçlı gidilen alanlarda otellerde kalınması, otellerin en yaygın kullanım alanıdır. Genellikle gündüz vakitlerinde dışarda vakit geçirildiği için oteller dinlenmek amaçlı kullanılmaktadır. Bu nedenle otellerin dinlenmek için uygun konforsa sahip olması önemlidir.

Otel odalarında dinlenmede en etkili olan mobilyalar yataklardır. Yatakların uygun özelliklerde ve kalitede seçilmesi en önemli unsurlar arasındadır. Yatakların konforuna verilen önemle birlikte karyolaların modeline de önem verilmelidir. Yatak ve karyolanın hem dekoratif hem de rahat olmasına dikkat edilmelidir.

Oteller için seçilecek olan karyolalar genellikle bazasız ve sandıksız olacaktır. Oteller için alınacak olan karyolanın en önemli özelliği dayanıklı olması ve dekoratif özellikleridir. Dekoratif olarak otelinize uyumlu olan karyolaların dayanıklılığına dikkat etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Otel odalarının dekorasyonları için duvar aplikleri önemli aksesuarlar arasında yer almaktadır. Klasik duvar aplik modellerinin karyola başlığı ile uyumlu seçilmesi ile otel odalarınızın dekorasyonunda önemli bir hava katabilirsiniz.

Otellerde odalar kadar banyo dekorasyonu da önemlidir. Otellerin banyo dekorasyonu ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Otel banyolarında banyo halısı, dolap gibi evlerde kullanılan ürünler olmadığı için lavabolar, duvar ve yer döşemeleri, duşa kabinler ile istenen dekoratif etki verilmelidir.

Banyolarda kullanılacak olan banyo ürünleri arasında dekorasyonda en etkili olan yer ve duvar döşemeleridir. Yer ve duvar döşemeleri dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardır. Banyolarda klasik dekorasyonların sağlanması için önemli olan bir diğer unsur ise lavabolardır. Klasik banyo lavabo modelleri ile banyolarınızın dekorasyonu için önemli bir seçim yapabilirsiniz.

Ahşabın ruhuyla dizayn edilmiş birbirinden şık otel odalarına sahip olmak için seçeceğiniz mobilyaların hem dekoratif hem de kullanım özelliklerine dikkat etmelisiniz. Otelinizin tüm alanlarında kullanacağınız klasik ahşap otel mobilyaları ile otelinizde istediğiniz dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Lüks otel odalarında sağlanan kral odası hizmetlerinin neler olduğunu öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.