Lüks Salonlarda Klasik Sehpaları Kullanmanın Önemi

Lüks Salonlarda Klasik Sehpaları Kullanmanın Önemi

Sehpalar, doğru kullanıldıklarında kullanışlı yapıları ile kullanıcısını memnun ederken, tasarıma kattığı şık etkiyle de göz alıcı bir tasarım ortaya koyuyor. Lüks salonlarda tercih edilen klasik sehpalar farklı tasarımları ile etkileyici yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Her insan karakteri farklı olduğu gibi her ev dekorasyonunda da farklılıklar bulunmaktadır. Bu dekorasyon çeşitlerine uyum sağlaması adına üretilen farklı tasarımlarda klasik sehpalar ile tasarımdaki lüks algısı sürdürülürken kullanışlı ve yarar sağlayan yapısı ile de kullanıcısını memnun etmektedir. Eşsiz yaşam alanları oluşturmak adına vereceğimiz tavsiyeleri dinleyebilir böylece daha profesyonel bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Peki sehpalar salonlarda neden kullanılır? Klasik sehpa modellerinin salonlarda kullanımı ile gösterişli yaşam alanlarınıza nasıl yarar sağlayabilirsiniz? İşte detaylar...

Klasik Sehpalar ile Lüks Salonlar

Klasik sehpa modellerinin kullanıldığı lüks salonlar tasarımı ile kullanıcısını ve konuklarını etkileyen bir yapıda beğeniye sunulmaktadır. Daha çok dekorasyon tamamlayıcıları olarak tercih edilen bu sehpalar geniş yaşam alanlarında kendilerini daha da göstermektedir. Farklı sehpa modelleri bulunmasına karşılık bu sehpaların salon dekorasyonuna uyumlu olması için çaba sarf edilir. Ahşap oyma motifli altın varaklı yoğun işçilikli mobilyaların tercih edildiği bir salonda  ağır işçilikli sehpa modelleri tercih edilirken, daha sade salon mobilyalarının kullanıldığı alanlarda sade sehpa modelleri kullanılmaktadır. Kullanım alanına ve görevine göre sehpa modelleri kendi içerisinde de ayrılmaktadır. Orta sehpa modelleri genel tasarımı desteklerken, önemli eşyalarınızı muhafaza etme, dekoratif süs ve eşyalarınızı üzerinde barındırma gibi yararlar sunmaktadır.

Orta Sehpa Modelleri; Orta sehpalar salonun ve koltuk takımlarının tam ortasına yerleştirilen genel dekorasyonu tamamlayan, salondaki göze batan boşluğu dolduran, önemli eşyalarınızı muhafaza edeceğiniz ve hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayan, bununla birlikte dekoratif ürünlerinizi sergileyeceğiniz sehpa modelleridir. Kimi orta sehpalarda dergi ve gazete koyma alanları da bulunarak işlevsel bir halde kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Klasik Yan Sehpa Modelleri; Klasik yan sehpa modelleri genellikle tek olarak tercih edilmektedir. En çok kullanıldığı alan salonlarda berjerlerin yanında konumlandırılacak şekilde kullanılmaktadır. Daha çok gazete, kitap, kumanda zaman zaman çay ve kahve gibi kişisel kullanımlarda yardımcı ürün olarak tercih edilmektedir. Şık ve zarif tasarımları ile de beğeni toplayan yan sehpalar yer kaplamayan yapıları ile rahat bir kullanım sunuyor.

Klasik Zigon Sehpalar; Klasik zigon sehpalar ise hemen hemen her evde kullanılan iç içe giren modelleri ile bilinen yardım amaçlı ve servislerde hayat kurtarıcı bir niteliği ile kullanıcısının gözüne girmiş mobilya modelidir. Hafif olmaları ve iç içe geçmeleri ile yer kaplamayan bir yapısı bulunmaktadır. Yeni modellerinde üç sehpa yan yana olarak tasarlanan hallerini de görsek te klasik bir zigon sehpa iç içe geçen 3 ya da 4 sehpadan oluşmaktadır. Bu sehpalar yaşam alanlarındaki genel dekorasyona uyacak şekilde farklı model ve tasarımlarda üretilmektedir. Aynı orta sehpalarda olduğu gibi zigon sehpalar da kullanışlı yapılarının yanında tasarıma etki etmektedir. Bu nedenle yoğun işçiliğe sahip zigon sehpaların tercih edildiği gibi, sade yaşam alanlarına uyum sağlaması için tasarlanan sade zigon sehpa modelleri de bulunmaktadır. Ancak klasik zigon sehpa modelleri genellikle ahşap oyma motifleri ve şık hatları ile kullanıcısını etkileyen ve büyüleyen tasarımı ile imal edilmektedir.

Lüks salonlarınızda tercih edeceğiniz klasik sehpalar el işçiliği ve tamamen doğal ahşaptan üretildiği için uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapısı olan doğal ahşap sehpalar ile yaşam alanlarınızda ki mobilyalarınızı torunlarınıza miras bırakabilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.