Dekorasyonun Ayrılmaz Parçası Ev Aksesuarları Nasıl Kullanılır?

Ev aksesuarları, ev mobilyalarını tamamlayıcı bir unsur olarak karşımıza çıkan, tıpkı kıyafetlerimizi tamamlayan aksesuarlar kadar önemli detaylardır. İşlevselliğinden çok dekor amaçlı kullanıldığını söyleyebileceğimiz aksesuarlar daha çok salonlarda kullanılmaktadır. Aksesuar kullanımında dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemli olduğu için parçaları doğru kullanmaya özen gösterilmelidir.

Eviniz için iddialı aksesuarlar kullanmak istiyorsanız bu konuda bilgilenmek gerekecektir. Çünkü iddialı aksesuarlar doğru kullanılmadığı zaman ortaya göz yoran dekorasyonlar çıkabilir. Öncelikle kullanmak istediğiniz aksesuar için en uygun yeri belirlemek, ardından da diğer mobilyalarla olan uyumuna dikkat etmek önemli olacaktır.

Dekorasyonda Çerçeve Kullanımı

Çerçeveler, dekorasyonda duvarlara şıklık katan aksesuarlardan biridir. Onlarca çerçeveyi bir araya getirmek yerine, dengeli bir dizilim yapmak, duvarlarınızı ve mobilyalarınızı daha şık gösterecektir.

Dekorasyonda çerçeve kullanımı son zamanlarda popülerliğini arttıran dekorasyon trendlerinden biridir. Özellikle çoklu çerçevelerin tek bir çerçeve içerisinde toplanması, modern evlerde çok sık rastlanan trendler arasındadır. Antrelerde, salonlarda ve ev içindeki diğer tüm alanlarda çerçeve kullanılabilir.

Ayna Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Odanın büyüklüğüne göre seçilmesi gereken aynalar, dekorasyonun önemli parçalarından biridir. Eğer odayı daha ferah ve büyük göstermek istiyorsanız aynayı ışık kaynağının karşısına yerleştirebilir, odanın daha aydınlık gözükmesini de sağlayabilirsiniz. Küçük alanları daha büyük gösterme özelliği nedeniyle ev aksesuarlarının vazgeçilmezi olan aynalar antre ve salonlarda daha sık kullanılmaktadır.

Dekorasyonda ayna kullanımı altın varaklı ve gümüş aynalar olarak farklı klasik zevklere sahip insanların da tercihidir. Dekoratif ayna çözümleri sayesinde evinizde istediğiniz şıklığı yaratabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Perde Aksesuarları

Evin en önemli aksesuarlarından biri olan perdelerin dekorasyonda rolü büyük parçalardan biridir. Stor perde kullanımının artması modern evlerde yaygınlaşmasını sağlasa da klasik perdeler pek çok ailenin vazgeçilmezidir. Tamamlayıcı fon perdelerle beraber modası geçmeyen aksesuarlardan biri olan perdeler küçük objelerle de süslenebilir.

Dekoratif Objelerin Kullanımı

Dekorasyonda aksesuar kullanımı objelerin doğru yerleştirilmesiyle şıklığına kavuşur. Yaygın olarak kullanılan dekoratif objeler arasında biblolar, figürler, antika objeler vardır. Birbiriyle uyumlu birden fazla obje kullanımı ev dekorasyonunu zengin gösterecektir. Yapay çiçeklerin kullanıldığı dekoratif saksılar, retro tarzın son dönemlerde kullanılan yaygın objelerinden biridir.

Dekorasyonda Mum Kullanımı

Klasik dekorasyonun şık aksesuar parça larından biri olan mumlar ve şamdanlar, zarif görüntüsü ile yaratmak istediğiniz havayı daha kolay yakalamanızı sağlayacak parçalardan biridir. Dekoratif mumluklar orta sehpalarda, masa ve banyolarda kullanılabilir. Mum ışığına ek olarak farklı aydınlatma çeşitleri de kullanılabilir. Led ışıklandırmalarla desteklediğiniz mum ışığı evinizde klasik imajınızı arttıracak aydınlatmalar yaratmanızı sağlayacaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.