Koç Burcuna Göre Doğru Koltuk Takımı Seçimi

Koç Burcuna Göre Doğru Koltuk Takımı Seçimi

Koç burcuna sahip kişiler hangi tarz koltuk takımı tercih etmelidir? Koç burcuna göre koltuk takımı seçimi. Koltuk takımı çeşitleri tasarım ve renkleriyle her geçen gün daha göz alıcı seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Modeller değişse de şık, kaliteli, konforlu, kullanım rahatlığı sunan koltuk takımlarına olan ihtiyacımız değişmiyor. Ancak zaman zaman değişen modeller arasında karar vermek zorlaşıyor. Kararlarımızın üzerinde, öncelikle karşılaştığımız koltuk takımı çeşitleri görünümleriyle etkili olsa da, etkenler bununla sınırlı kalmıyor.

Kişisel zevklerimiz, sosyal hayatımız, eğitim süreçleri boyunca öğrendiklerimiz, yetiştirilme biçimiz, aile hayatımız ve daha pek çok değişken koltuk takımı seçerken aldığımız kararlar üzerinde belirleyici rol üstleniyor. Bu belirleyiciliğin en önemli noktalarından biri de burcumuzu, olayın merkezine yerleştiriyor.

Kişilik özelliklerimiz üzerinde yadsınamaz etkileri olan burcumuz, elbette sıra yaşam alanlarımızın dekorasyonuna geldiğinde de söz söylemekten geri kalmıyorlar. Koltuk takımlarının tasarımlarını belirleyen farklı dekorasyon anlayışları olsa da, genel ifade ile aklımıza ilk önce klasik ve modern takımları geliyor.  Burcumuzun etkilerine göre kimimiz klasik koltuk takımları modelleri arasından bir seçim yapmaya çalışırken, kimimiz modern koltuk takımları içerisinden tercih yapmaya gayret ediyor. Bu gayret içerisinde de farkında olsa da olmasa da herkes, kendi burcunun ayırt edici özelliklerinin etkileriyle hareket ediyor. Peki, özellikle koç burcu için neler söylenebilir? Koç burcuna göre doğru koltuk takımı seçimi nasıl yapılmalıdır? Hangi kriterler dikkate alınmalı, detaylar nasıl bir estetik süzgeçten geçirilerek şekillendirilmeli?

Dekorasyonda Yenilikleri Denemekten Korkmayanlar!

Ateş gurubunun en hırslı temsilcileri olan koçlar için doğru koltuk takımı demek, farklı, iddialı ve özgün bir model demek! Koçlar lüks tasarımlara düşkünler. İlgi çekmeyi, kırmızı gibi göz alıcı renklere bürünmeyi seviyorlar. Bu da onları ister istemez girişken olmaya itiyor. Koçların cesur, girişken ve yenilikleri denemekten korkmayan yapısı onları özgün tasarımlara yöneltiyor. Alışılmış klasik salon koltuk takımları arasından bir tanesini seçerken bile koçlar kendilerine özgü, dekorasyona artı değer katacak ayrıntıları keşfetmeye çalışmaktan vazgeçmiyor. Bu onların doğasında var!

Ayrıca koçların modern ya da klasik koltuk takımlarına düşkün olduğunu söylemek doğru değil. Koçlar farklı tasarım anlayışları ile oluşturulan koltuk takımlarını seçebilirler. Onlar her tarzın kendi içinde tutarlı ve mümkün olduğunca çarpıcı olmasını önemsiyorlar.

Canlı ve parlak renklerin sardığı, tasarımda köşeli kesimlerle beraber oval hatların da yer aldığı koltuk takımları tam da koçların koltuk takımlarından beklediği dinamizme sahip olmalarını sağlıyor.

Koçlar koltuk takımı çeşitleri arasından, onların karakterine uygun biçimde gösterişli modelleri seçmeliler. İşlemeler, oymalar ile hareketlendirilen klasik modeller onların gözlerini her zaman zirveye diken yapılarına son derece uygun görünüyor.

Asortie Mobilya’nın klasik koltuk takımları modelleri arasında adeta bir yıldız gibi parlayan Palmida Klasik Koltuk Takımı modeli sanki en başından biri koçlar için düşünülüp, tasarlanmış! Keskin bir görünüme sahip olan ve ahşap işçiliğinin ustalıklarını ihtişamla üzerinde taşıyan bu model koçların konforun doruklarına ulaşmasını sağlıyor! Kırmızı ve bordonun en güzel tonlarının sardığı Palmida Klasik Koltuk Takımı Modeli, altın tonlarıyla buluşarak daha da hareketli bir forma kavuşuyor! Ama ağırlıklı renk elbette, ateş grubu mensupları koçların olmazsa olmazı kırmızı!

Diğerlerinin Yanında Ayırt Edilebilen Bir Stil!

Kırmızıya düşkünlükleri bile koçların klasik ya da modern koltuk takımları tercihlerinde öncü tasarımları seçeceğini ortaya koymaya yetiyor. Çünkü kırmızı dalga boyu en yüksek renk olarak, bulunduğu mekânda fark edilen ilk renk olma özelliğine sahip! İşte koçlar da sahip oldukları yaşam alanlarında aynı özelliği sürdürmek istiyorlar. Bu duruma uygun biçimde, yaşam alanları için seçtikleri koltuk takımı çeşitleri ile de hem fark edilir hem de diğerlerinden ayırt edilebilir bir stile ve konfora sahip olmak istiyorlar!

Peki diğer burçlara göre nasıl koltuk takımı seçilir? Burçlara göre klasik koltuk takımı önerileri yazımızı keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.