Klasik Yemek Masası Almak İsteyenler İçin Önemli İp Uçları

Klasik Yemek Masası Almak İsteyenler İçin Önemli İp Uçları

Klasik mobilyalar ağır ve kaliteli malzemelerden üretilir. Bu nedenle hareket ettirmek oldukça güçtür. Yine klasik mobilyalar daha çok geniş evlerde kullanılır. Küçük evler için bu mobilyalar uygun değildir. Eğer klasik bir tasarıma sahip ev dizaynı istiyorsanız evinizin genişliğini göz önüne almanız gerekir. Burada yemek masalarının neden açılır şekilde tasarlanmadığı en çok merak edilen konular arasında yer alır. Klasik yemek masaları genelde 12 kişiliktir. Yani yeterince büyüktür. Bu nedenle açılma ihtiyacı duymayacaksınız. Diğer yemek masaları 6 kişilik olarak tasarlanır fakat açıldığında 8 ya da 12 kişilik olabilir. Burada yine aynı anlama geldiği için klasik yemek masalarında açma mekanizması yapılmamıştır. Fakat bazı tasarımlarda hafif malzeme kullanıldığında açılma mekanizması yapılabiliyor bu nedenle seçim yaparken bu kriterleri de göz önünde bulundurmanız son derece önemlidir.

Klasik Açılabilir Yemek Masaları Tasarımları

Ağır malzemelerden üretilen klasik mobilyalar genelde çok fazla mekanizmaya sahip değildir. Fakat bazı klasik yemek masalarında açılma  mekanizması yapılmıştır. Böylece küçük evlerde bile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Eğer açılabilir bir yemek masası tercih etmek istiyorsanız yuvarlak tasarımlı yemek masalarını kullanabilirsiniz. Klasik açılabilir yemek masaları için evinizde doğru ortamı tercih etmenizde fayda vardır. Zaten büyük olan klasik yemek masaları açıldığında daha da genişleyecek ve daha da büyüyecektir. Bu nedenle masanın sandalyelerin yerini bozacak şekilde konumlandırılması doğru olmaz.

Klasik Açılabilir Yemek Masası Modelleri

Klasik açılabilir yemek masası modelleri genelde yuvarlak ya da oval modellerden oluşur. Yuvarlak yemek masaları kullanışlı ve oldukça şıktır.  Açılma mekanizmaları ise çok farklıdır. Burada açılma mekanizması olarak masanın tam ortası seçilmişidir. Masa açıldığında tam ortadan bir küçük masa daha oluşur böylece  yemek masası genişler. Fakat bir de tam ortadan  dikdörtgen açılma mekanizmaları vardır. Burada da dikdörtgen kısım ortadan açılır. Ve masa genişler. Evinizin boyutuna ve dizaynına göre masa tercihinde bulunabilirsiniz. Klasik yemek masaları sade ve gösterişli tasarımları ile herkesin ilgisini çeken en önemli tasarımlar arasında yer alır bu nedenle gösterişli ve ihtişamlı evlerde çok fazla kullanılır.

Klasik Yemek Masaları Neden Açılmaz?

Klasik yemek masaları oymalı, işlemeli ve kurulduğu yere sabitlenen masalardandır. Bu nedenle açılmaz. Eğer açılabilen bir yemek masası tercihinde bulunacaksanız çok ağır  olmayan ve taşınabilen bir modeli kendiniz için seçmelisiniz. Klasik yemek masaları neden açılmaz? Sorusu evini  daha gösterişli bir şekilde tasarlamak isteyen kişilerin en çok sorduğu soruların başında gelir. Eğer siz de evinizde klasik bir tasarım istiyorsanız burada masanın açılıp açılmadığını göz önüne almalısınız. Çünkü bazı modeller açıldığı gibi bazı modeller açılmaz. Ve seçim kişilerin zevkine kalmıştır.

Klasik Yemek Masaları Neden Çok Tercih Edilir?

Evlerin daha ihtişamlı görünmesini isteyen kimseler klasik modellerden asla vazgeçemez. Bu yönde de yemek masası tercihleri ve diğer mobilya tercihleri genelde klasik tarzda seçilir. Eğer siz de klasik bir yemek masası tercih edecekseniz, kesinlikle masanın boyutunu göz önüne almalısınız. Masanın bacaklarında yapılan oyma desenleri her zaman masanın asaletini artıracaktır. Tüm bunların yanında masa ile diğer mobilyalar da bir birini tamamlamalıdır. Örneğin taşlı bir masaya oyma desenli sandalyeler seçilmemeli bunun yerine bit bütün oluşturacak mobilyalar tercih edilmelidir. Tercih yaparken masanın rengini de göz önüne almalısınız örneğin ahşap klasik bir masa için kahverengi rengini tercih edebileceğiniz gibi fil dişi ve gold renklerini de tercih edebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.