Ahşap Banyo Mobilyaları ile Yaşam Alanlarınızda Fark Yaratın

Ahşap Banyo Mobilyaları ile Yaşam Alanlarınızda Fark Yaratın

Yaşam alanlarının dekorasyonu herkes için önemlidir. Özellikle içinde yaşayan kişilerin zevklerine uygun dekore edilmesi yaşam alanları içerisinde keyifli zaman geçirilmesini sağlayacaktır. Özellikle salon ve oturma odalarının dekorasyonuna önem verilirken yatak odası ve mutfakların dekorasyonu için de hassas davranılmaktadır. Ancak banyo dekorasyonu göz ardı edilebilmektedir.

Banyolarda kullanılan mobilyalar banyo mobilyaları için oldukça önemli role sahiptir. Ahşap banyo mobilyaları bazı hususlar dikkat edilerek alındığında hem dekoratif hem kullanışlı olacaktır. Banyolarda kullanılan ahşap mobilyalar genellikle banyo dolapları, raflar ve lavabolar alt ve üst kısmında bulunan dolaplardır. Ayrıca ahşap havluluklar, askılıklar, ahşap çerçeveli aynalar ile banyolarınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Klasik ahşap banyo mobilyaları dendiğinde genellikle akıllara banyo dolapları gelmektedir. Banyolarda oldukça kullanışlı olan banyo dolapları ile banyonuza bambaşka havalar kazandırabilirsiniz.

Klasik Ahşap Banyo Mobilyaları Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahşap mobilyalar oldukça sağlıklı ve şık mobilyalardır. Ancak alanların özelliklerine uygun ahşap mobilya seçmeye dikkat edilmelidir. Örneğin yurt, otel, hastane gibi alanlara ahşap mobilya alınacağı zaman darbelere karşı dayanıklı ürünler tercih edilmektedir. Banyolara alınacak ahşap mobilyalarda ise sudan ve nemden etkilenmeyecek özelliklerin olması aranmaktadır.

Ahşap mobilyaların suyla temasından ve ortamın neminden kaynaklı olarak kabarma ve kararmalar oluşabilmektedir. Bu durumun yaşanmaması için suya ve neme dayanıklı olan klasik ahşap banyo mobilyası seçmelisiniz.

Banyo mobilya modelleri oldukça çeşitlidir. Her tarza ait banyo mobilyalarında birçok model bulunmaktadır. Banyonuzu dekore ederken öncelikle nasıl bir tarzda banyo oluşturmak istediğinize karar vermelisiniz. Ardından belirlediğiniz tarzdaki mobilya modellerini incelemelisiniz.

Banyolarda en fazla tercih edilen tarzlar arasında klasik banyolar bulunmaktadır. Klasik tarzda döşenmiş evler başta olmak üzere birçok kişi banyolarında klasik tema kullanmaktadır. Klasik tarda döşenmiş banyolarda ahşap banyo mobilyaları olmazsa olmazlar arasındadır. Özellikle yaldızlı, oymalı, varaklı ve diğer özelliklere sahip klasik banyo mobilyaları ile her zevke uygun modellerde bulunmaktadırlar.

Klasik banyo dolaplarında genellikle dayanıklı ahşaplar kullanılmaktadır. Ancak banyonuzun derli toplu ve temiz görünmesi için ahşap banyo mobilyalarının sudan ve nemden etkilenmediğinden emin olmalısınız. Her ne kadar suya ve neme dayanıklı olsalar da ahşap mobilyalar uzun süreli suyla temas halinde zarar görmektedir. Ancak suya ve neme dayanıklı ürünler tercih edilmesi mobilyalarınızın kullanım ömrünü arttırmaktadır. Hassas ve dikkatli bir kullanım ile ahşap mobilyalarınızı uzun seneler kullanabilirsiniz.

Banyolarda en fazla tercih edilen ahşap mobilyalar arasında lavabo dolapları yer almaktadır. Özellikle banyosu dar olan ve banyosunu daraltmak istemeyen kişiler ayrı bir banyo dolabı tercih etmemekte ve lavaboların alt ve üst kısımlarında dolap olan mobilyaları tercih etmektedirler. Oldukça geniş modellere sahip olan lavabolu banyo dolapları sizlere hem dekoratif hava sunmakta hem de işlevsel açıdan sizleri doyurmaktadır.

Banyolarınızın dekorasyonunda mobilyaların boyutları oldukça önemlidir. Genellikle banyolarda fazla eşya bulundurulmayarak sade bir dekorasyon oluşturulmaktadır. Alanın boyutlarından büyük ölçülere sahip banyo mobilyaları hareket alanını daraltacağı için tercih edilmemektedir.

Klasik tarzda döşenmiş banyolarda en fazla tercih edilen aksesuarlar arasında ahşap çerçeveli aynalar bulunmaktadır. Tercihe göre lavabonun üst kısmında tercihe göre başka bir alanda konumlandırılan aynalar banyolarda oldukça işlevsel ve şık bir aksesuardır.

Banyolarınızın dekorasyonunda ahşap banyo mobilyalarını kullanarak dekoratif ve kullanışlı bir banyoya sahip olabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza ve banyonuzun özelliklerine uygun, zevkinizi yansıtan banyo mobilyaları ile kafanızda canlandırdığınız banyoları hazırlamak oldukça kolay olacaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.