Sedir Koltuklar Hala Kullanılıyor Mu?

Sedir Koltuklar Hala Kullanılıyor Mu?

Artık ortadan kalktığı düşünülse de kültürümüzün ana parçalarından biri olan sedir koltuklar hala ilgi görüyor. Kimi zaman şark köşesi olarak, kimi zaman da modern çizgilerle kullanılan sedirler, son dönemde klasik modelleri ile göz kamaştırıyor ve geçmişi evlerimize, iş yerlerimize taşıyor. Sedir koltuklar denince ise akla ilk gelen şark köşeleri oluyor. Zaten şark köşeleri sedirler olmadan oluşturulamaz. Sıradan hale gelmiş koltuklardan sıkıldıysanız, tarzınız tamamen modern stile kaymıyorsa klasik sedirler tam size göre.

Tarihin Vazgeçemediği Mobilyalar; Sedirler

Her evde bulunan koltuk takımlarından farklı bir dizayn istiyorsanız ve kültürümüzden kopmadan, lüks ve klasik bir dekorasyonla evinizi güzelleştirmek ve evinize çok farklı bir tarz katmak istiyorsanız klasik sedirler sizin vazgeçilmeziniz olacak. Klasik sedirler ve lüks sedir koltuklar son yılların gözde mobilyalarından. Özellikle otel lobileri ve toplantı odalarında kullanılan lüks sedir koltuklar, son derece elit bir görünüm sunuyor sizlere. Farklı havası, gösterişli yapısı ve kaliteli görünümü ile klasik sedirler bir yandan evinizde ya da iş yerlerinizde kültürümüzü yansıtırken diğer yandan şıklığı ile konuklarınızı büyüleyecek ve rahatlığıyla sizi saracak. Birbirinden farklı bin bir renk ve çeşidiyle size geniş bir alternatif paleti sunan lüks sedir modelleri bildiğiniz eski sedirlerden çok daha kaliteli ve şık üretiliyor. Avrupa’da doğmuş olan modern tarza yakın olmayan herkesin gönül rahatlığıyla evlerinin baş köşelerine yerleştireceği sedir koltuklar, köşe takımı şeklinde de üretilmekte. Köşe takımı biçiminde piyasada bulunan lüks sedir koltuklar her eve ve her mekâna uygulanabiliyor. Klasik konseptin gözdesi olan lüks sedir koltuklar büyük mekanlar istiyor gibi gözükse de köşe takımı haline geldiklerinde en küçük mekanlarda bile rahatça kullanılabiliyor. Üstelik geleneksel sedirlerin bol renkli havası artık değişti. Sedirler karmaşık desen ve renklerden hoşlanmayanlar için tek renk halinde de bulunuyor. Klasik sedirlerde tek, renk en kaliteli kumaşlar kullanılıyor. Ahşapları en kaliteli ağaçlardan üretiliyor. Sedirleri vazgeçilmez yapan unsurlardan biri olan saklama alanlarına sahip olması da klasik sedirler koltuklar için geçerli olabiliyor. Derli toplu yapısı, gösterişi ve güzelliği ile lük sedir koltuklar, sandık benzeri bir alt sistem üzerine kuruluyor. Bu çerçeve görünümlü sandıklar bize saklama alanları sunuyor. Aynı zamanda sedir çerçevelerinin üzerine lüks ve klasik modellere çok yakışacak işlemeler yapılabiliyor.

Tek Başına Tarz Yaratan Sedir Koltuklar

Sedir koltuklar salonlar, oturma odaları, otel lobileri, toplantı ve bekleme odaları gibi bulunduğu mekânın yıldızı olur ve tek başına mekanı doldurur. Bu yönüyle kendine göre bir sadelik ve derli toplu görüntü yaratır. Sedir koltuklar gösteriş, görkem ve şaşaanın diğer adıdır diyebiliriz. Konuklarınızda güçlü bir etki bırakır. Mekanlarınızda tek bir halı ve perdeyle rahatlıkla kullanabileceğiniz lüks sedir koltuklar aynı zamanda kraliyet salonu havasını da yalnız başına estirebilir. Sedirler başlı başına göz kamaştırıcı bir estetiğe sahip olduğu için tamamlayıcı mobilyalar ve aksesuarlara belki de en az ihtiyaç duyan konsepte sahiptirler. Sedir modelleri bir orta sehpa ya da birkaç yan sehpadan başka bir aksesuara ihtiyacınız olmadan da kullanılabilir. Sedir koltuk modellerinin bir önemli özelliği de birbirlerine eklenmelidir. Sıradan bir dizayndan uzaklaşmak istiyorsanız sedirleri üç parça halinde monteleyip U şeklinde görkemli bir oturma odasına ya da salona sahip olabilirsiniz.

Köklerimize, kültürümüze ve Osmanlı’ya atıfta bulunan ve hiç eskimeyen, modası geçmeyen sedirleri artık her tarza uygun şekilde elde etmek mümkün.

Sedir koltuk seçerken nelere dikkat edilir? Yaşam alanlarınıza dahil edeceğiniz sedir koltukları seçerken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunmaktadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.