Lüks Yemek Odaları İçin Özel Dokunuşlar

Lüks Yemek Odaları İçin Özel Dokunuşlar

En özel anların ve mutlu paylaşımların yaşandığı sofralar genellikle ritüelleriyle öne çıkıyor. Tarihin tozlu sayfalarında bile bu böyle... Resmedilen sofralar hep zengin, hep kalabalık hep özenli! Peki, siz evinizde önce kendiniz sonra da misafirleriniz için nasıl bir sofra resmediyorsunuz? Resmettiğiniz sofranız için özel bir yemek odası takımınız var mı? Artık siz de Luxury Yemek Odası Takımları ile konuklarınızı etkileyin ve aklınızdaki resmi tamamlayın.

Eğer hayalinizdeki gibi bir eviniz varsa keyfini sürmek elbette hakkınız. Ama bu keyfin içinde en önemli yeri misafir ağırlamak kaplıyor. Çünkü bu keyfi paylaşmanın keyfi de bambaşka oluyor. Misafirleri en iyi şekilde bir yemek masasında ağırlayabileceğinizi düşünürseniz yemek odası takımlarıyla bambaşka bir etki yakalamanız söz konusu olabilir demektir. İşte Luxury yemek odası mobilyalarıyla istediğiniz bu etkiyi artık siz de yakalayabilirsiniz.

Luxury Yemek Odası Mobilyaları

Yemek odası için tercih ettiğiniz mobilyalar sizin aynı zamanda sofra tasarımınızı da etkileyecektir. En başta bunun altını çizmekte fayda var. Öte yandan, sadeliği ve estetiği şıklıkla ve lüksle buluşturmak için Luxury yemek odası mobilyalarının biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz. Yemek odası için mobilya seçerken önceliğiniz nasıl bir tarzı yansıtmak istediğiniz olmalı. Evinizle bütünlük içinde ve aynı tasarım dilini kullanan bir tarzı mı tercih edeceksiniz yoksa tamamen farklı bir alan mı kurgulayacaksınız? Öncelikle buna karar vermelisiniz.

Masa ve Sandalye Seçimine Dikkat

Seçeceğiniz mobilyaların ortamın sıcaklığını belirleyici olduğunu unutmayın. Örneğin, yuvarlak bir masa her aman hiyerarşiden uzak bir ortamı ifade eder. Masada kimin nereye oturduğunun bir önemi kalmaz. Herkes birbirini aynı açıyla görebilir ve daha sıcak sohbet ortamları sağlanabilir. Ancak dikdörtgen bir masada masa başlarına oturtulan kişiler daha kıdemli kişiler olarak algılanabilir.

Aynı şekilde sandalyeleriniz de konuklarınıza bir şeyler fısıldayabiliyor. Örneğin, sandalye yüksekliğinin bir mesaj ilettiğini söyleyebiliriz. Sırt bölümü yüksek ve kolluk kısmı olan sandalyeler görsel olarak ortamı domine ediyor, kısa boylu kolsuz sandalyeler ise masanızla daha kolay uyum sağlıyor. Yemek masası bankları ise son zamanlarda oldukça moda… Daha rahat bir oturumu ve daha sıcak bir ortamı simgeliyor. Bu bankları sandalyelerle birlikte kullanmayı da tercih edebilirsiniz tabi.

Yemek odalarında değişik eşyaları bir arada kullanmak farklı ve ezber bozan bir ortam yaratmanızı sağlıyor. Aynı renkte farklı sandalye modelleri, aynı sandalyelerin farklı renklerini kullanabilirsiniz.

Aydınlatma Çok Önemli!

Yemek odası tasarımında her şeyden daha fazla dikkat edilmesi gereken nokta aydınlatma... Burada ışığın nerede konumlandırılacağı ve miktarı önem kazanıyor. Tam masa üzerine doğru sarkıt bir aydınlatma tercih ederek daha sıcak ve iç içe bir mekan kurgulayabilirsiniz. Yemekler de çok daha iyi ve renkli görülebilir. Özellikle de sarı ışık kullanırsanız… Ancak bu ışıklandırma tipi bir süre sonra göz yorabiliyor. Bizim tavsiyemiz odanın farklı bölümlerinden yansıtılan ve dengeli şekilde dağılan bir ışık tasarımı yapılması yönünde oluyor. Böylelikle hem konuklar birbirilerini ve ortamı rahat görebiliyor hem de göz yorucu bir ışıklandırmadan kaçınmış oluyorsunuz.

Tamamlayıcıları İyi Seçin

Dekorasyon yalnızca demirbaş eşyaların seçilmesi ve yerleştirilmesinden ibaret değil elbette. Bunun daha masa örtüsünden Amerikan servislerine, perdesinden halısına pek çok önemli ayrıntısı var. Tüm bunların hem genel dekorasyon stiline hem de sofra stiline uygun şekilde yapılması önemli. Bunların yanı sıra bir yemek odasının en iyi tamamlayıcısı elbette lezzetli yemekler ve şık bir sofra dizaynı oluyor. Ev sahibinin güler yüzünü de bu listeye eklemeyi unutmayın.

Luxury yemek odası fiyatları mobilya seçimlerine ve modellere göre değişebiliyor elbette ancak biz yine de gülümseten sofralara paha biçilmediğini hatırlatalım.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.