Klasik Sohbet Köşeleri ile Konuklarınızı Ağırlayın

Klasik Sohbet Köşeleri ile Konuklarınızı Ağırlayın

Evin içerisinde farklı alanlar dizayn etmek kimi zaman farklı ve özel bir enerji yakalamak için oldukça önemli oluyor. Klasik salonların ağırlığından sıyrılmak isteyenler misafirlerini farklı oturma köşeleri oluşturarak ağırlayabilir. Bunun için evin en uygun köşesinde keyifli sohbet alanları hazırlayabilirsiniz. Berjer, fiskos masası gibi klasik sohbet mobilyalarını daha modern tasarımlarla farklı köşelere konumlandırın ve misafirlerinizle sohbetin demine vurmaya hazır olun!

Dekoratif detaylarla mekan içinde mekan kurgulamak artık bir trend oldu. Ancak sohbet köşeleri bakımından bunun yeni bir trend olmadığını söyleyebiliriz. Fiskos masası, berjer gibi mobilyalar uzun yıllardır zaten buna hizmet ediyor. Evin içerisinde farklı bir mekan algısı yaratmak için klasik sohbet mobilyalarıyla, ayrı oturma köşeleri kurgulamak uzun zamandır var olan bir gelenek. Klasik mobilyaların getirdiği ağırlığı daha modern tasarımlar ve birbirinden özel aksesuarlarla renklendirebilir ve evinizde daha eğlenceli köşeler oluşturabilirsiniz. İşte, evinizin içinde misafirlerinizle uzun saatler keyifli sohbetler edebileceğiniz köşeler kurgulamanız için bazı fikirler!

Konforlu Köşeler

Misafirleriniz için konforlu ve etkileyici köşeler oluşturmanın yollarından biri klasik sohbet mobilyalarını kullanmak. Ancak bunları modern dekorasyon unsurlarıyla bir araya getirerek daha sıcak ve samimi bir ortam kurgulayabilirsiniz. Klasik tarzın ağırlığını ve ihtişamını özel tasarım mobilyalarla buluşturun. Örneğin, modern bir berjeri kadife bir kumaşla kullanmayı tercih edebilirsiniz. Fiskos masası geleneğini de yine daha çağdaş tasarımlarla sürdürebilirsiniz.

Pencere Önünde Aydınlık Ortam

Evin en aydınlık köşesini bir sohbet köşesi olarak kurgulayın. Böylelikle daha farklı bir enerji yakalayacaksınız. Daha dinamik ve keyifli sohbetler için pencere önleri en ideal alanlardan biridir. Karşılıklı iki berjerin ortasında modern tarzda bir sehpa yerleştirmenin yanında bu alanda canlı çiçekler kullanarak daha sıcak bir ortam yaratmanız mümkün.

Eskiden Yeniye…

Sohbet köşeleriyle evinizde nostaljik rüzgarlar estirebilirsiniz. Bunun en önemli yollarından biri eski mobilyalarınızı sohbet köşelerinde değerlendirmenizdir. Büyüklerinizden kalma eşyaları bu alanlarda kullanmayı unutmayın. Nostaljik bir abajur ve retro cam objelerle eskiden yeniye doğru bir geçiş yakalayabilirsiniz.

Kendiniz İçin Bir Alan

Evinizin içinde kurgulayacağınız sohbet köşesini yalnızca konuklarınızı ağırlayacağınız bir alan olarak düşünmeyin. Bu alanlar aynı zamanda sizin de kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak özel alanlar. Bu nedenle her şeyden önce bu alanları kendiniz için düzenleyin. Köşenizi günün kahvesini içmek, gazete veya dergi okumak ve kendinizle baş başa kalmak için de kurgulayabilirsiniz. Böylelikle evin içerisinde kendinize dinlenmek için e özel bir alan ayırmış olursunuz.

Fiskos Takımınız İle Dönem Yolculuğu

Fiskos takımları özellikle bizim kültürümüzde bir dönem için oldukça önemli bir yer tutuyor. Yeşilçam filmlerinde de sıklıkla gördüğümüz modelleri evinizde kullanarak kendinizi bir dönem filminin içinde gibi hissedebilirsiniz. Böyle bir etki konuklarınıza da kendilerini iyi ve farklı hissettirebilir.

Köşenizde Sanatsal Dokunuşlar

Evinde sanatsal dokunuşlar yapmak isteyenler için sohbet köşeleri oldukça ideal alanlar. Klasik sohbet mobilyalarını ezber bozan tasarımlarla kombinleyebilir ve köşenizi çok daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Geleneklere Bağlı Köşeler

Klasik sohbet köşelerinde olmazsa olmazlardan olan berjer seçimi önemli… Hem eskiye gönderme yapmalı hem de rahat olmalı. Geleneklerinden kopamayanlar oymalı ve ahşap modelleri tercih ederek, yine geleneksel motiflerle bunları buluşturabilirler.

Renklere Yer Verin

Evinizin her köşesinde olduğu gibi sohbet köşelerinizde de renklere yer vermelisiniz. Böylelikle daha renkli sohbetlere de ev sahipliği yapabilirsiniz. Canlı renklerle nostaljik dokunuşları kombinlemek sıcak ve samimi bir etki yaratarak, konuklarınızla paylaştığınız anları daha da özel bir hale getirecek. Dahası evinizde misafir ağırlamak sizin için artık çok daha büyük bir zevke dönüşecek.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.