Lüks Yatak Odalarına Tarz Katacak 5 Dekorasyon Fikri

Lüks Yatak Odalarına Tarz Katacak 5 Dekorasyon Fikri

Lüks yatak odalarında tarz katacak dekorasyon fikirlerini paylaşıyoruz. Şık ve göz alıcı bir yatak odası konsepti oluşturmak isteyen kullanıcılar, lüks mobilyaları yaşam alanlarında tercih etmeleri gerekmektedir. Peki lüks yaşam alanları oluşturmak için hangi dekorasyon fikirlerini uygulamanız gerekiyor? İşte sizlere lüks yatak odalarınızda tarz katacak 5 dekorasyon fikri.

Bu yazıyı okuyorsanız hali hazırda lüks bir yatak odanız bulunmakta ya da lüks bir yatak odası konsepti oluşturmak istiyorsunuz. Peki yatak odalarına tarz ve şık bir karakter katacak dekorasyon fikirleri nelerdir?

Lüks Yatak Odalarınızda Ateşi Kullanın

Lüks bir ev dekorasyonu oluşturmak istiyor ve üstelik bu lükse yatak odanızda kavuşmak istiyorsanız, mükemmel tasarıma ait klasik yatak odası mobilyaları kullanacağınızı biliyorsunuzdur. Ancak yatak odanıza tarz ve bir karakter katmak sadece mobilya kullanımı ile olmamaktadır. Yatak odanızı doğru dekore ederek, hem mobilyalarınızın tasarımını göz önüne çıkartacak hemde lüks konseptinizi pekiştireceksiniz. Lüks yatak odalarınızda, ateşi kullanın. Özellikle loş yaşam alanlarında kendisini fark ettirecek ateş kullanımı yatak odanıza bir karakter katacak. Birbirinden şık, irili ufaklı mumları kullanarak hem dekoratif anlamda şıklık katacak, hemde loş aydınlatma ortamı oluşturacaksınız. Mumların yatak odanızda oluşturacağı sıcak dekorasyon konsepti ile yatak odanıza tarz katabilirsiniz.

Koku Önemli

Lüks yatak odanıza tarz katacak fikirler birbirleri ile zincirleme özelliklere sahip olabilmektedir. Yaşam alanınızda kullanacağınız mumların koku sağlaması ile eşsiz bir konsept oluşturabilirsiniz. Farklı bir koku kaynağı arıyorsanız, yatak odanızda, doğal koku kaynaklarından olan tütsüleri de kullanabilirsiniz. Üstelik beyaz duman şeklinde tüten bu koku kaynağı, yakıldığında ilgi çekici bir konsept oluşturmanızı da sağlıyor. Birbirinden farklı koku çeşitleri olan tütsüler ile yaşam alanlarınızda her gün farklı bir kokuya sahip olabilirsiniz. Tütsü kokusundan hoşlanmıyorsanız, oda parfümleri ya da otomatik parfüm makineleri kullanabilirsiniz. Böylece yaşam alanınızda sürekli bir koku kaynağı oluşturabilirsiniz.

Bitki Kullanımı

Yatak odanızda tercih edeceğiniz, bitki çeşitleri ile hareketli bir yatak odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Bu bitkilerin, seçimi de önemlidir. Genellikle küçük bitkilerin seçimi oldukça önemli olacaktır. Saksı bitkilerinden ufak türlü bitkiler ve kaktüs tarzı ortamda kullanıldığında dikkatleri üzerine çekecek, bitkileri tercih edebilirsiniz.

Yatak odalarında büyük bitkilerin kullanması genellikle tercih edilmemektedir. Fotosentez gereği bitkilerin akşam ve karanlıkta oksijen tüketmesi sebebi ile büyük bitkiler yatak odası gibi yaşam alanlarında tercih edilmemektedir.

Düzen ve Simetri

Lüks yaşam alanlarında, eşsiz konsepti oluşturmak için tüm dekorasyon etmenlerinin ve mobilyalarının düzeninin simetrik bir konumda olması gerekmektedir. Simetri oldukça önemlidir. Mobilyaların dizaynı ve düzeni bir simetri temelinde oluşturulması o yaşam alanında mükemmel bir etki oluşturacak ve mekânın karakteristik özelliğini yansıtmakta oldukça yardımcı olacaktır.

Aydınlatma

Aydınlatma tüm odalarda mükemmel etkiyi oluşturmak için önemlidir. Özellikle yatak odalarında da tarz bir konsept inşa edebilmek adına aydınlatmanın doğru dizayn edilmiş olması gerekmektedir. Gerek loş gerek ışıl ışıl bir yatak odası aydınlatma konsepti oluşturulmalıdır. Bu, farklı kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına cevap verecektir. Yatak odanızda dinlenirken loş ışığın keyfini çıkartabilirsiniz. Ya da şık bir davete hazırlanırken eşsiz kombininizi oluştururken aydınlık bir odaya ihtiyacınız olabilir. İşte tüm ihtiyaç ve kullanım tarzınıza göre doğru aydınlatmayı oluşturmalısınız.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.