Klasik Ofis Masa Takımlarına Buradan Bakın

Klasik Ofis Masa Takımlarına Buradan Bakın

Kurumsal kimliğinizi doğru bir şekilde yansıtmanın, iş veriminizi ve üretkenliğinizi arttırmanın, iş yaşamındaki duruşunuzu sergilemenin etkili yollarından biri ofis tasarımınızdan geçiyor. Klasik ofis mobilyalarıyla çoğu zaman daha ağır ve daha ciddi bir duruş sergilemeniz mümkün oluyor. Klasik ofis masa takımları detaylarla bir araya getirildiğinde beklediğinizden çok daha iyi bir etki bırakabiliyor.

Kurumsal kimliğimiz çoğu zaman sivil yaşantınızın önüne geçiyor. Özellikle beyaz yakalıysanız hatta özellikle üst düzey yönetici konumunda bir beyaz yakalıysanız… Bu durumda çoğu zaman daha ciddi bir duruş sergilemeniz gerekebiliyor. Hayatınızın büyük bir kısmını profesyonel kimliğinizle geçirdiğinizi düşünürseniz ofisteki çalışma alanınızı da bu profesyonel kimliğinizi taşıyacak şekilde dizayn etmeniz önem taşıyor. İş görüşmelerinizi, birebir toplantılarını ofisinde gerçekleştirenler için çalışma alanının tasarımına dikkat etmeli. Hem yormayan hem beğeniye hitap eden bir dekorasyon stilini benimsemeli, hem iş veriminizi düşürecek detaylardan kaçınmalı hem de işinizi ve sizin bakış açınızı yansıtacak ofis mobilyalarından yana tercih yapmalısınız. Bu saydıklarımızın hepsini klasik ofis mobilyaları arasında bulabilirsiniz.

Klasik Ofis Masa Takımları Nasıl Olmalı?

Eğer ofisiniz büyükse klasik ofis mobilyalarında koyu tonları tercih edebilirsiniz. Ancak dar bir alanınız varsa açık renkler kullanmanızı öneriyoruz. Açık tonlar her zaman ortamı daha aydınlık, ferah ve büyük gösteriyor. Klasik ofis masa takımınız elbette klasik mobilyanın vazgeçilmez malzemesi ahşaptan olmalı. Tek renk oymalı bir masa tercih ederek göz doldurabilirsiniz. Masanızın üzerinde çok fazla aksesuar bulunmamalı. Masa üzerinde konumlandıran fazla eşyalar ve ıvır zıvır ürünler klasik mobilyanın getirdiği ağırlığı ne yazık ki silip süpürüyor. Dolma kalemleriniz, kartvizitliğiniz, ajandanız ve laptop’unuz masanın üstünde bulunsun yeter.

Klasik ofis masa takımlarında masa koltuğunuz da önemli. Koltuk seçimi makamınızı nasıl sergilediğinizi, daha da önemlisi makamınızı konumlandırdığınız seviyeyi de gösteriyor. Burada dengeyi tutturmak önemli, yoksa egosantrik bir algı yaratabilirsiniz. Klasik ofis masa takımlarında genel olarak deri koltuk tercih ediliyor. Ancak gösterişin yanında koltuğunuzun rahatlığı, ergonomik olması, rahat hareket ettirilebilir olması da önemli. Klasik ofis mobilyalarınızı seçerken bu özellikleri göz ardı etmeyin.

Klasik ofis masa takımlarının bir de tamamlayıcı olan, misafirlerinizi ağırladığınız oturma grubu var tabi. Bu noktada da genellikle deri koltuklar tercih ediliyor. Ancak seçiminizi deriden yana yapıyorsanız dikkatli olmalısınız çünkü suni deri terletir ve misafirlerinize rahatsızlık verir. Mobilyalarınızın orijinal malzemelerle üretilmiş olduklarından emin olmalısınız. Oturma alanının eni ve boyu koltuklarda oldukça önemli. Misafirleriniz rahatlıkla arkalarına yaslanabilmeli. Klasik ofis mobilyalarında ağırlıklı olarak Chester koltuk modellerinin tercih edildiğini de hatırlatalım. Koyu renkler bu takımlara ağır bir hava kattığından renk seçiminde daha çok siyah ve kahverengi tonları öne çıkıyor.

Kitaplık Olmazsa Olmaz

Teknoloji çağında her ne kadar eline bir kitap alıp da araştırma yapanların sayısı azalsa da ofislerin vazgeçilmez parçalarından biri kitaplıklar. Ahşap oymalı bir kitaplıkla klasik ofis mobilyalarınızı tamamlayabilirsiniz. Kitaplıklar yalnızca kitaplarınızı konumlandırmanız için kullanılmıyor elbette, aldığınız ödül ve plaketleri de burada sergileyebilirsiniz. Öte yandan işinizle ilgili özel eserleri de kitaplığınızda sergilemek profesyonel imajınıza katkı sağlıyor.

Işık Olmadan Asla

Bir mekanın en önemli tamamlayıcısı ışıklandırmadır. Klasik mobilyalar ağır, büyük ve koyu renkli mobilyalar olduklarından mekan içerisinde doğru bir ışıklandırmak kullanmak bir hayli önem kazanıyor. Aksi halde karanlık ve kasvetli bir ortam yaratmış oluyorsunuz. Doğru aydınlatmalar seçmeli ve bunu yaparken kullandığınız ürünlerle klasik tarzınıza uyum sağlamalısınız. Gün ışından ne kadar çok faydalanırsanız günün büyük bir kısmını daha ferah ve aydınlık bir ortamda geçirme şansınız da o kadar artıyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.